کویتیشن: لاغری با اولتراسوند و رفع چربی بدون جراحی

12

روش‌های کاهش وزن سنتی (رژیم غذایی)، باعث می‌شوند بدن شما احساس گرسنگی کند و درنتیجه به حالت حفاظت برود. این به این معنی است که سوخت‌وساز بدن شما را کند می‌کند و بدن از انرژی خود به طور مؤثرتر و کمتر استفاده می‌کند و کاهش چربی را برای شما سخت‌تر می‌کند و درنتیجه کاهش وزن شما هم سخت‌تر می‌شود. زمانی که رژیم غذایی به پایان می‌رسد و وزن شروع به برگشت می‌کند، بدن شما شروع به ذخیره چربی اضافه می‌کند تا اگر دوباره دفعه بعد در حالت قحطی قرار گرفت، از آن استفاده کند.

در مقابل، اولتراسوند کویتیشن یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی در نقاط مختلف بدن به صورت غیر بازگشت است. در این روش چربی به‌طور طبیعی حذف می‌شود که این فرایند توسط سیستم تصفیه بدن انجام می‌شود. در مقایسه با روش‌های جراحی ، در این روش هیچ زخم و خونریزی  و خطر عفونت و دردی وجود ندارد و  نیاز به  زمان استراحت و نقاهت برای ریکاوری بدن وجود ندارد. در اکثر موارد لاغری موضعی با کویتیشن بسیار مقرون به صرفه‌تر از روش‌های دیگر است. در مقایسه با روش‌های انجماد چربی  و حذف چربی‌ها با  لیزر، در این روش رسیدن به نتیجه  سریع‌تر است  و کاملاً بدون درد و بدون دوره نقاهت هست.

اگر شما به دنبال راهی سالم و مؤثر برای سوزاندن چربی‌های بدنتان هستید، دیگر جستجو نکنید. اولتراسوند  کویتیشن   یک روش درمان جدید و غیرتهاجمی و بدون نیاز به عمل جراحی و مورد تأیید FDA  است که باعث شکست و تجزیه ذخایر چربی می‌شود.

اگر با روش‌های اخیر به نتیجه موردنظر خود نرسیده‌اید، می‌توانید به مرکز مشاوره و زیبایی آذین مراجعه کنید. ما به شما روش کم‌تهاجمی و موثر کویتیشن را پیشنهاد می‌کنیم. درصورتی‌که برای انجام روش‌های جراحی تهاجمی که چند هفته زمان برای بهبودی لازم دارد، وقت ندارید، روش اولتراسوند کویتیشن، بدون هیچ‌گونه عمل جراحی و عوارض جانبی، مناسب شماست. می‌توانید برای تعیین وقت ملاقات، با  مرکز مشاوره و زیبایی آذین تماس بگیرید.

فرایند اولتراسوند کویتیشن


Close up of a woman getting a cavitation treatment

دستگاه اولتراسوند کویتیشن با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا برای اختلال در دیواره‌های سلول‌های  چربی، باعث می‌شود که سلول‌های چربی به محتویات  فضاهای مایع از بدن شما نفوذ کند. سیستم لنفاوی شما این مواد زائد (چربی شل)  را از آنجا برمی‌دارد و شروع به  گردش آن در بدن شما می‌کند، تا زمانی که کبد آن را متوقف کند و این چربی‌ها وارد کبد شوند و از طریق عرق و ادرار و یا مدفوع از بدن خارج شوند. نتایج این روش خیلی سریع قابل‌مشاهده است ، بااین‌حال تمامی مراحل می‌تواند چند روز طول بکشد و شما نتایج را در طول این مدت مشاهده می‌کنید.

مزایا


  • بدون جراحی
  • بدون دارو
  • بدون درد
  • بدون ریکاوری یا زمان نقاهت
  • بدون محدودیت در رژیم غذایی
  • بدون برنامه ورزشی

افراد مناسب برای اولتراسوند کویتیشن


بهترین کاندیدا برای لاغری موضعی با کویتیشن، مردان و زنان سالمی هستند که دارای اضافه وزن کمی هستند و مایل به از دست دادن چربی بین 5-100 پوند می‌باشند.

بلافاصله پس از کویتیشن


شما باید بلافاصله پس از اولین درمان متوجه یک تفاوت قابل‌توجه باشید. همچنین 72 ساعت پس از هر درمان می‌توانید شاهد تفاوت چشمگیر باشید.

بهبودی و ریکاوری


پس از جلسات درمان هیچ دردی وجود ندارد و هیچ زمان ریکاوری یا بهبودی نیاز نیست. این روش درمان گرم و آرامش‌بخش و دلپذیر و بسیار شبیه به یک ماساژ با سنگ‌داغ است. شما می‌توانید در طول زمان ناهار خود از یک جلسه درمانی بهره‌مند شوید و پس‌ازآن خودتان رانندگی کنید و به محل کارتان بازگردید.

نتایج


نتایج اولتراسوند کویتیشن بسته به مدت‌زمان وجود چربی‌ها و چگونگی تراکم آن‌ها در بدن و میزان هیدراته بودن بدن و چگونگی گردش غدد لنفاوی شما و غیره  متفاوت است. حذف چربی‌های نابالغ و رشدنیافته و سبک و نرم از حذف چربی‌های سنگین و متراکم خیلی راحت‌تر است و مایع  لنفاوی سبک‌تر و نازک‌تر نتایج سریع‌تری نسبت به مایع سنگین و ضخیم و چسبناک به ما می‌دهد. با توجه به آمار، شما می‌توانید انتظار کاهش 1-2 را پس از اولین جلسه درمان  و تا 1/4-2  را در جلسات بعدی داشته باشید.

سؤالات متداول


اگر من کاهش وزن زیادی داشته باشم با پوست شل مواجه خواهم شد؟

اولتراسوند کویتیشن باعث کشش و سفت و محکم شدن پوست و بافت ماهیچه می‌شود. بنابراین حتی اگر پوست شما در اثر روش‌های کاهش وزن قبلی شل شده باشد، اولتراسوند کویتیشن این مشکل را برطرف خواهد کرد. البته، نتایج واقعی متفاوت خواهد بود.

چگونه می‌توان تحت درمان اولتراسوند کویتیشن قرار گرفت؟

شما با خیال راحت می‌توانید از درمان اولتراسوند کویتیشن معمولاً هر 3 روز استفاده کنید. البته،هر چه سریع‌تر و با دفعات بیشتر تحت درمان قرار بگیرید، نتایج هم سریع‌تر و چشم‌گیرتر خواهد بود.

چه نواحی از بدن من در طول هر جلسه، درمان می‌شود؟

تنها  در یک جلسه درمان 1 ساعته نواحی به‌اندازه شکم شما، قسمت‌های داخلی / جلو ران و یا قسمت‌های بیرونی /پشت ران، باسن شما، کمر و یا نواحی کوچک‌تر به‌عنوان‌مثال غبغب و قسمت‌های شل و افتاده بازو، می‌توانند با هم تحت درمان قرار بگیرند. توصیه ما این است که برای هر ناحیه از بدن حداقل سه جلسه درمان انجام شود و بعد به سراغ نواحی دیگر برویم. واضح است که به این صورت سریع‌تر به نتیجه می‌رسیم.

در کل من به چند جلسه درمان با  اولتراسوند کویتیشن نیاز خواهم داشت؟

 پاسخ این سؤال به میزان قابل‌توجهی متغیر است، چون عوامل زیادی باید در نظر گرفته شوند. به‌عنوان‌مثال، شما باید در نظر بگیرید که می‌خواهید چه مقدار چربی را از بین ببرید، چه مدت این چربی‌ها در بدن شما وجود داشته و تراکم آن‌ها به چه صورت هست  و  غیره. به‌طورمعمول یک بیمار که پس از بارداری و زایمان مراجعه می‌کند و مایل به از بین بردن چربی‌های باقی‌مانده از زایمان است ، ممکن است به  3-6 جلسه  درمان شکمی نیاز داشته باشد، درحالی‌که فردی که در طول چند سال نسبتاً چاق شده، ممکن است حداکثر به 2- 3 جلسه درمان نیاز داشته باشد.

عوارض جانبی بالقوه این روش درمانی چیست؟

درحالی‌که برای این روش درمانی عوارض جانبی به‌ندرت گزارش شده است، اما گاهی اوقات رخ می‌دهد و معمولاً شامل قرمزی خفیف یا سوزش پوست است که در عرض چند ساعت برطرف می‌شود. همچنین احساس افزایش انرژی نیز وجود دارد، چون بدن به‌طور طبیعی تلاش خواهد کرد که از ذخایر انرژی آزادشده از چربی استفاده کند. مطالعات کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید را نشان می‌دهند، که به نظر می‌رسد قبلاً به دلیل استفاده از مکمل‌های رژیم غذایی ایجاد شده است.

هزینه و قیمت

هزینه این عمل در کلینیک‌های مختلف متفاوت می‌باشد. شما می‌توانید در جلسه مشاوره از هزینه عمل مطلع شوید، زیرا میزان هزینه به نواحی درمان بستگی خواهد داشت .