ایجاد چال گونه و لپ (خنده) با جراحی

f

چال گونه فرورفتگی‌های روی گونه‌ها هستند که در هنگام لبخند زدن به وجود می‌آیند. این فرورفتگی‌ها در صورت برخی افراد به شکل طبیعی وجود دارد. چال گونه‌ها باعث افزایش جذابیت و زیبایی صورت می‌شود. این فرورفتگی‌ها را می‌توان به کمک عمل‌های جراحی ساده و مطمئنی که به آن عمل ایجاد چال گونه گفته می‌شود هم ایجاد نمود.

متخصصین ما در مرکز مشاوره و زیبایی آذین عمل ایجاد چال گونه و عمل‌های زیبایی صورت را انجام می‌دهند. ایجاد چال لپ یک عمل جراحی جزئی است که در آن تحت بیهوشی موضعی چال یا چال‌هایی روی گونه ایجاد می‌شود، این عمل در مطب یا کلینیک قابل اجرا می‌باشد. به همین دلیل درخواست‌های فراوانی هم از طرف آقایان و هم از طرف خانم‌ها برای ایجاد چال گونه وجود دارد. نتیجه این عمل زیبایی معمولاً دائمی است. محل و اندازه چال‌های گونه به نظر و انتخاب فرد بستگی دارد که در جلسه مشاوره درباره آن صحبت شده و ارزیابی می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر و تنظیم نوبت مشاوره می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید. 

جهت بزرگنمایی تصاویر کلیک کنید .

ایجاد چال گونه در مرکز مشاوره و زیبایی آذین


مشاوره در مورد ایجاد چال گونه

در خلال جلسه مشاوره قبل از عمل، پزشک سوابق کامل پزشکی شما را می‌گیرد. پزشک بیماری‌های قبلی یا فعلی، داروهای مصرفی و آلرژی‌های شما را بررسی می‌کند. در صورتی که امکان انجام عمل زیبایی برای شما محرض شد، پزشک معاینات لازم را درون و بیرون گونه‌های شما انجام داده تا محل دقیق چال‌هایی که باید روی گونه ایجاد شود مشخص شود.

محل، اندازه، شکل و عمق چال گونه می‌تواند مطابق نظر و ترجیحات شخصی شما اصلاح شود. ممکن است از شما خواسته شود تا مصرف برخی داروهای خود را قطع کنید.

مراقبت‌های قبل از عمل چال خنده

 • در جلسه مشاوره با جراح، وی را در مورد بیماری‌ها و مشکلات پزشکی خود آگاه نمایید.
 • با جراح خود در مورد نتایج مورد انتظار پس از انجام عمل زیبایی، نوع چالی که دوست دارید در گونه‌های خود داشته باشید، محل چال و موارد دیگر بحث و تبادل نظر کنید
 • اگر شما همزمان چند عمل جراحی پلاستیک را انجام می‌دهید، جراح، شما را در مورد زمان بیشتر مورد نیاز برای بهبودی توجیه خواهد کرد و شما می‌توانید که تصمیم به انجام چند عمل همزمان بگیرید یا از انجام آن منصرف شوید
 • از شما خواسته می‌شود که مصرف آسپیرین و ایبوپروفن و داروهایی که حاوی آسپیرین و ایبوپروفن هستند مانند داروهای ضدالتهاب و داروهای گیاهی و مولتی ویتامین‌ها را دو هفته قبل از عمل قطع کنید زیرا این داروها ممکن است از انعقاد خون جلوگیری کرده و باعث ایجاد خونریزی در هنگام عمل شوند.
 • از دو هفته قبل از عمل چال لپ مصرف الکل و استعمال دخانیات را متوقف کنید زیرا بر روند بهبود زخم‌ها تأثیر منفی دارد.

چه افرادی می‌توانند برای ایجاد چال خنده روی گونه‌ها اقدام کنند؟

هم زنان و هم مردان می‌توانند از مزایای عمل چال گونه بهره‌مند شوند به شرط اینکه از نظر جسمانی شرایط مساعدی داشته باشند و بیماری یا مشکلات جدی نداشته باشند.

 • افراد بالای 18 سال که رشد بدن آنها متوقف شده باشد.
 • افرادی که تمایل به داشتن چال خنده در یک طرف گونه‌های خود دارند.
 • افرادی که می‌خواهند ظاهری زیبا و جذاب پیدا کنند.
 • افرادی که لبخندی درخشان و شخصیتی جذاب می‌خواهند.
 • افرادی که می‌خواهند تقارن را به صورت خود باز گردانند.
 • ثبات عاطفی و هیجانی یکی از عوامل بسیار مهم است.
 • افرادی که به موفقیت و کامیابی ایمان دارند زیرا در برخی فرهنگ‌ها داشتن چال لپ نشانه خوش‌شانسی و موفقیت است.

چگونگی انجام عمل زیبایی ایجاد چال گونه

پزشک، محلی که باید چال لپ در آن ایجاد شد را علامت‌گذاری می‌کند. درون گونه شما به وسیله بیهوشی موضعی بی‌حس می‌شود (در هنگام عمل شما هوشیار خواهید بود). کل عمل جراحی زیبایی ایجاد چال خنده در سطح داخلی گونه‌ها انجام می‌شود و هیچگونه شکاف خارجی روی صورت ایجاد نمی‌شود. پزشک شکاف کوچکی درون دهان شما و در زیر سطح گونه‌ها ایجاد کرده و قطعات و مقادیر کمی از عضلات و چربی‌های داخل آن را بر می‌دارد. پوست گونه‌های شما همان طور دست نحورده باقی می‌ماند. نخ بخیه جذبی برای بستن روی شکاف ایجاد شده در دهان به کار برده می‌شود که پس از چند روز این نخ جذب می‌شود. با انجام این عمل یک فرورفتگی از بیرون گونه‌ها مشاهده می‌شود و چال موردن ظر روی گونه‌های شما شکل می‌گیرد.

دوران بهبودی پس از فرایند جراحی زیبایی ایجاد چال گونه

عمل جراحی زیبایی ایجاد چال خنده یک عمل یک روزه بوده که حدود 20 تا 30 دقیقه انجام آن طول می‌کشد و شما بلافاصله پس از اتمام عمل جراحی می‌توانید به خانه مراجعت نمایید. شرایط دوران بهبود و نقاهت به سن، وضعیت فیزیکی و کیفیت مراقبت‌های قبل از عمل شما بستگی دارد. برای شما داروهای مسکن ضددرد، آنتی‌بوتیک و محلول‌های ضدعفونی کننده جهت شستن دهان تجویز می‌شود تا بتوانید بر درد غلبه کرده و از ایجاد عفونت‌های احتمالی پیشگیری نمایید.

شما چند ساعت پس از فرایند و بعد از از بین رفتن اثر داروهای بیحسی می‌توانید غذاهای نرم بخورید. بهتر است از خوردن غذاهای سخت، تند و پر ادویه خودداری کنید. شما روز بعد از عمل می‌توانید به انجام کلیه فعالیت‌های روزمره خود بپردازید. زخم ناشی از عمل نیز پس از یک یا دو هفته التیام می‌یابد و ظاهر طبیعی‌تر چال گونه شما مشخص می‌شود. چال‌های شما پس از دو تا سه ماه به طور کامل مشخص می‌شود.

f1

چه انتظاراتی پس از عمل باید داشت؟

 • نتایج حاصل از عمل جراحی زیبایی ایجاد چال گونه بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است و این نتایج دائمی هستند.
 • صورت خوش نماتر و نرم‌تر به نظر می‌رسد.
 • صورت به شکلی طبیعی زیباتر به نظر می‌رسد.
 • لبخند و ظاهر صورت جذاب‌تر می‌شود.
 • برای برخی افراد که به شانس اعتقاد دارند وجود چال لپمی‌تواند نشانه خوش‌شانسی باشد.
 • عمل زیبایی ایجاد چال خنده مطمئن و ایمن بوده و معمولاً عوارضی به جز کبودی و تورم مختصری ندراد.
 • عزت نفس فرد افزایش یافته و در هنگام خندیدن اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی


ایجاد چال خنده عملی ایمن و مطمئن بوده و عوارض پس از آن بسیار نادر است.