بادی جت برای لاغری و پیکر تراشی،مزایا،مراحل وعوارض

نواحی دارای چربی بدن که در برابر تمام تلاش‌های شما جهت چربی سوزی و تناسب اندام مقاومت می‌کنند، می‌توانند با برخی روش‌های پیکرتراشی از جمله بادی جت درمان شوند.
در روش بادی جت با استفاده از فشار آب چربی به راحتی ساختار خود را از دست می‌دهد و آزاد می‌شود. یک کانول مکش به‌ طور هم‌زمان به همان میزان که در لیپوساکشن معمول اتفاق می‌افتد، چربی را مکش می‌کند. مایع نفوذی درد مفاصل را کاهش می‌دهد و با انبساط عروق خونی کبودی را به حداقل می‌رساند.

به‌رغم تمام تلاش‌های شما ممکن است نواحی از بدن وجود داشته باشند که در برابر کاهش وزن مقاومت می‌کنند و دارای چربی ناخواسته هستند. اگر رژیم غذایی دارید و ورزش و تمرین هم می‌کنید اما هنوز بدنتان  به فرم دلخواهتان نرسیده است، بادی جت می‌تواند روشی مناسب برای شما باشد.
متخصصین ما در مرکز مشاوره و زیبایی آذین در طول جلسه مشاوره و با توجه به نگرانی‌ها و اهداف شما از انجام بادی جت، شرایط بدن شما را بررسی کرده و مراحل و مراقبت لازم قبل و بعد از باد جت را برای شما توضیح خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و یا رزرو زمان می‌توانید با شماره‌های  0218867878 و 02188647881 تماس بگیرید.

بادی جت برای لاغریبادی جت رویکردی جدید از لیپوساکشن است. استفاده از دستگاه بادی جت به‌عنوان جایگزینی نوین برای لیپوساکشن معمول، روشی ملایم، سریع و مؤثر است. این تکنیک با استفاده از جریان آب چربی را رفع می‌کند و مزایای بسیاری دارد.

 • روشی ملایم
 • کم تهاجمی
 • بهبود سریع
 • نتایج عالی

روش کار بادی جت


در روش بادی جت برای لاغری جریان ملایم مایع به درون بدن فرستاده می‌شود درحالی‌که هم‌زمان محلول و چربی از طریق کانول از بدن خارج می‌شود. در اصل، بادی جت با استفاده از جریان مایع منحصر به فرد باعث جدا شدن مؤثر بخشی از چربی از بافت چربی بدن با حداقل آسیب می‌شود و سپس این مایع به سرعت چربی جدا شده را از بدن بیمار خارج می‌کند. از آنجا که در هر بازه زمانی معین مایع کمی در بدن بیمار است؛ ناراحتی این روش برای بیمار کم است و روشی سریع و دقیق محسوب می‌شود.

مزایا


بادی جت در مقایسه با لیپوساکشن باعث رفع چربی بدون آسیب می‌شود و نیازی به بیهوشی عمومی نیست. بادی جت برای لاغری روشی نسبتاً سریع است و مدت زمان بهبودی آن بسیار کم است. میزان درد و ناراحتی این روش بسیار کم است، زیرا کانولاهایی که در بادی جت مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار کوچک هستند و ازاین‌رو به برش‌های کوچک‌تری نیاز دارند؛ در نتیجه میزان کبودی و تورم ناشی از این برش‌ها کم است. به‌طور خلاصه مزایای استفاده از بادی جت عبارت‌اند از:

 • حداقل آسیب به بافت اطراف
 • کاهش درد، تورم و کبودی
 • به راحتی و بدون بیهوشی عمومی انجام می‌شود.
 • زمان بهبودی کوتاه‌تر

متقاضی مناسب درمان


زنان و مردان در سنین و شرایط بدنی مختلف بادی جت را انتخاب می‌کنند. بیمارانی که نزدیک به وزن مطلوب هستند اما نواحی خاصی از بدنشان پرچربی تر و حجیم‌تر به نظر می‌آیند بهترین داوطلب‌ها هستند. شایع‌ترین قسمت‌هایی که توسط بادی جت  در مردان مورد استفاده قرار می‌گیرند پهلوها، سینه‌ها و شکم و در زنان ران، باسن، باسن و شکم هستند. بهترین کاندیداها برای بادی جت لاغری عبارت‌اند از:

 • افراد با پوست سفت و کشسانی و کسانی که در سلامت مناسب فیزیکی هستند.
 • افرادی که سعی کرده‌اند از طریق رژیم غذایی، ورزش و کاهش وزن چربی اضافه را از بین ببرند.
 • نواحی خاصی از بدن چربی‌های موضعی اضافه دارد که نسبت به بقیه بدن آن‌ها نامتناسب است.
 • انتظارات واقع‌گرایانه دارند و کمی تا حد متوسط ​​دارای اضافه‌وزن هستند.
 • درک می‌کنند که بادی جت جایگزینی برای کاهش وزن نیست.

قبل از درمان


جراح پلاستیک شما مشاوره خاصی در مورد اقدامات پیش از عمل، مانند ملاحظات تغذیه‌ای و توقف مصرف بعضی از داروها، ارائه می‌دهد. از پزشک خود درباره‌ی نوع بی‌حسی که دریافت خواهید کرد و اینکه بعد از درمان قادر به رانندگی هستید یا خیر سؤال کنید.

فرایند درمان


به‌طور معمول، بادی جت روشی سرپایی است. بی‌حسی برای درمان نیاز است و ممکن است آرام‌بخش داخل وریدی و یا موضعی، بسته به ناحیه بدن، خواسته‌ی بیمار و تصمیم پزشک استفاده شود. مسکن لیدوکائین به آب  اضافه می‌شود که به کاهش درد و ناراحتی کمک می‌کند.

مقدار زمان لازم برای درمان تا حدودی بستگی به‌ اندازه ناحیه تحت درمان دارد. بادی جت ممکن است برای یک تا سه ساعت طول بکشد که بسیار کوتاه‌تر از روش معمول لیپوساکشن است چرا که مرحله نفوذ طولانی در بادی جت وجود ندارد. مرحله نفوذ در واقع زمانی است که حجم زیادی از محلول به بدن تزریق می‌شود.
برش‌های بسیار کوچک با قطر حدود 3 میلی‌متر معمولاً در نواحی پنهان مانند خط بیکینی، کشاله ران، و شکم ایجاد می‌شود؛ سپس یک لوله بسیار کوچک برای نفوذ محلول تامسنت به بافت‌های چربی قرار می‌گیرد. محلول تامسنت از سالین، آدرنالین، و بی‌حسی موضعی تشکیل‌شده است. سپس لیپوساکشن با دستگاه بادی جت و کانولا انجام می‌شود. کانول‌ها لوله‌هایی با قطر کم و اسپری آب در سرشان هستند. کانولا سلول‌های چربی را می‌شکند. این کار با تکان‌های ملایم انجام می‌شود و در حین آن محلول سالین، تحت فشار مشخص به ناحیه‌ی مورد نظر وارد می‌شود تا سلول‌های چربی را تجزیه کند. همان‌طور که گفته شد حرکت بسیار زیاد کانول‌ها برای حذف و دفع بافت‌های چربی ضروری است. در برخی موارد، بیمار نیاز به قرارگیری در وضعیت بدنی خاصی دارد مثلاً وقتی لیپوساکشن ران انجام می‌شود، بیمار به پهلو قرار می‌گیرد که این کار باعث تجسم و دسترسی دقیق در پیکرتراشی  ران‌ها، پهلوها و باسن می‌شود.

دوره بهبودی


پس از جراحی ممکن است مقداری درد و سوزش احساس کنید. برخی از بیماران دچار بی‌حسی در ناحیه می‌شوند اما این وضعیت موقتی است. داروهای مسکن باید تا 4 روز بعد از بادی جت مصرف شوند.
مدت زمان بهبودی متفاوت است، اما بسیاری پس از چند روز ناراحتی‌شان رفع می‌شود. پزشک زمان مناسب برای شروع فعالیت‌های روزانه را توصیه خواهد کرد. پس از اتمام بادی جت،  برش‌ها معمولاً با بخیه‌های کوچک خارجی دوخته می‌شوند که حدود یک هفته پس از بادی جت کشیده می‌شوند. سپس مناطق با گاز پوشیده شده و یک پوشش محکم مشابه با کمربند رو ناحیه قرار می‌گیرد. پزشک به‌طور معمول از بیماران درخواست می‌کند که این پوشش‌های فشرده را در حدود یک هفته بپوشند. پس از آن، استفاده از آن اختیاری می‌شود، اما بسیاری از بیماران همچنان ترجیح می‌دهند برای راحتی و کاهش تورم برای چند هفته از آن استفاده کنند. بعد از عمل بادی جت حالت و شکل بدن به‌طور قابل ‌توجهی تغییر خواهد کرد. نواحی بادی جت شده باریک‌تر خواهد شد و پوست شفاف‌تر و جوان‌تر می‌شود.

خطر


شما باید از خطرات کلی مرتبط با بادی جت که شامل تورم موقت و کبودی در محل است، آگاهی داشته باشید. این ناحیه ممکن است بی‌حس شود، اما این اثر موقت است. سایر خطرات احتمالی شامل عدم تقارن، تجمع مایع و لخته شدن خون خارج از عروق خونی است. در مورد خطرات بالقوه و یا نگرانی‌هایی که ممکن است در مورد روش‌ها داشته باشد باید در طی مشاوره اولیه با پزشک صحبت کنید. برای کاهش خطرات و عوارض جانبی احتمالی باید اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. اول، جراح خود را به‌خوبی انتخاب کنید. تخصص و دانش پزشک در نتیجه بادی جت تأثیرگذار خواهد بود.  دوم، به ‌دقت همه دستورالعمل‌های پزشک خود را در رابطه با مراقبت قبل و بعد از عمل دنبال کنید. اطمینان از سلامت فرد برای هر کسی که قصد انجام بادی جت یا هر جراحی دیگری دارد، ضروری است. شما باید اطمینان حاصل کنید که شما برای انجام جراحی سالم هستید و خطری برایتان ایجاد نمی‌شود.