بهترین روش درمان و رفع سلولیت (تجمع چربی و فرو رفتگی پوست)

132

در زیر پوست یک لایه از توده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چربی زیر پوستی قرار دارد. این توده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چربی توسط یک سری بافت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تار مانند از یکدیگر جدا می‌شوند که پوست را به ماهیچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیرین متصل می‌کند. به مرور زمان این تارهای بافتی منقبض و تنگ می‌شوند و خاصیت ارتجاعی خود را نیز از دست می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود که توده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چربی بین این تارها دچار بیرون‌زدگی شوند و بیرون‌زدگی چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به سمت لایه‌ی درمیس پوست نیز موجب تشکل برآمدگی و ناهموار شدن پوست می‌شود. به این حالت ناهموار پوست، سلولیت گفته می‌شود. درست است که ورزش و رژیم غذایی قطعا می‌تواند نقش مهمی‌ در کاهش چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بدن داشته باشد، اما متاسفانه تاثیری بر ساختارهای زیرین پوست که موجب بروز سلولیت شده‌اند، ندارد. در اغلب موارد سلولیت در ران، باسن و شکم ایجاد می‌شود. سلولیت در بین زنان بسیار بیشتر از مردان شایع است. تعداد بسیار زیادی از زنان بعد از رسیدن به دوران بلوغ به مشکل سلولیت دچار می‌شوند. وراثت، عوامل هورمونی و تغییر وزن بسیار زیاد نیز می‌تواند تاثیر زیادی بر بروز سلولیت داشته باشد.

در صورتی که سلولیت برای شما به مشکل بزرگی تبدیل شده و شما از ظاهر ناخوشایند سلولیت در پوست خود خسته شده‌اید، ما راه حل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بی‌نقصی برای مشکل شما داریم. ما می‌دانیم که سلولیت یکی از مشکلات پوستی آزاردهنده است که درمان آن بسیار مشکل است، اما باید بدانید که راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیادی برای برطرف کردن سلولیت وجود دارند. با وجود تنوع و گستردگی زیاد در روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های درمانی ارائه شده در این مرکز، ممکن است شما کمی‌گیج شوید و ندانید که از کجا باید شروع کنید. به همین خاطر است که ما از شما دعوت می‌کنیم که یک جلسه مشاوره با یکی از متخصصین ما داشته باشید. در این جلسه، پزشک متخصص وضعیت شما را بررسی می‌کند و اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار می‌دهد و نهایتا با توجه به ظاهر شما، وضعیت سلامتی و خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شما بهترین روش درمانی مناسب برای شما را تعیین می‌کند. بنابراین می‌توانید تحت نظارت مستقیم متخصصین ما در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، به ظاهر دلخواه خود دست یابید.

روش‌های رفع و درمان سلولیت


روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های درمانی زیادی برای رفع سلولیت طراحی شده اند. همچنین تلاشهای زیادی صورت گرفته است که بتوان سلولیت را با دارو درمان کرد که متاسفانه اکثر آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ناموفق بوده‌اند. انتخاب بهترین روش درمان سلولیت با توجه به ظاهر شما، وضعیت سلامتی و خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شما انجام می پذیرد.

lipo-cavitation-radio-frequency-miami-intro

لیپولیز (لیزر درمانی)

لیپولیز یک روش غیرجراحی برای کاهش توده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چربی موضعی بدن در نواحی خاص می‌باشد. این روش همچنین برای درمان سلولیت بسیار موثر می‌باشد. لیپولیز یکی از ایمن‌ترین تکنیک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها برای از بین بردن غبغب، چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شکم و پهلو، چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های قسمت داخلی ران، بازو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، اطراف زانو و مچ پا می‌باشد.

اغلب روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های درمانی طراحی شده برای رفع سلولیت، بر روی خارجی‌ترین لایه‌ی پوست اعمال می‌شوند. لیپولیز اولین و تنها روشی است که بر روی تارهای فیبروزی زیر پوست اعمال می‌شود و به طور همزمان موجب افزایش ضخامت پوست و خاصیت ارتجاعی آن شده و افتادگی پوست را برطرف می‌کند.

در یک جلسه‌ی درمان با لیپولیز، پزشک می‌تواند نواحی که در آن چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها توسط بافت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فیبروزی گیر افتاده‌اند و دچار بیرون‌زدگی شده‌اند را شناسایی کند و به کمک گرمای ایجاد شده توسط لیپولیز، تارهای فیبروزی را از بافت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های همبندی که چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را گیر انداخته‌اند، جدا کند.

نتایج مطالعات انجام شده بر لیپولیز  نشان داده‌اند که این روش همچنین موجب تولید کلاژن و الاستین بیشتر در پوست شده و در نتیجه کیفیت پوست را بهبود می‌دهد. نتایج این روش درمانی، پوستی هموار‌تر با فرم اصلاح شده می‌باشد.

اطلاعات بسیار دقیق به دست آمده از تحقیقات بالینی معتبر، نشان دهنده‌ی این هستند که روش لیپولیز بسیار ایمن و موثر است. تنها با یک جلسه‌ی درمانی، لیپولیز نتایجی طولانی مدت را به همراه خواهد داشت. مطالعات نشان داده‌اند که:

  • تنها یک جلسه درمان با لیپولیز می‌تواند سلولیت پوست را برای یکسال یا بیشتر برطرف کند.
  • 93 درصد از بیمارانی که یکسال پس از درمانشان از آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها سوال شده است، از نتایج درمان خود راضی یا بسیار راضی بوده‌اند و همگی بیان کرده‌اند که روش لیزر لیپولیز را به دوستانشان نیز پیشنهاد خواهند کرد.
  • لیپولیز می‌تواند، حتی تا یک سال پس از درمان، تا 25 درصد ضخامت پوست و تا 29 درصد خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش دهد و افتادگی پوست را برطرف کند. داشن پوستی ضخیم‌تر با قابلیت ارتجاعی بیشتر می‌تواند ظاهر سلولیت پوستی را ازبین ببرد.

لیپوساکشن

برخی افراد ممکن است لیپوساکشن را برای رفع سلولیت انجام دهند. برای انجام لیپوساکشن، جراح چند برش کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌کند و سپس از طریق آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، یک لوله‌ی باریک را به زیر پوست می‌فرستد و سپس با مکش، چربی‌های زیر پوستی را بیرون می‌کشد. درست است که انجام لیپوساکشن فرم بدن را بهبود می‌دهد اما تاثیری در رفع سلولیت ندارد و حتی ممکن است باعث شود که ظاهر سلولیت بدتر شود. روش جدید‌تر لیپوساکشن، لیپوساکشن همراه با لیزر است که کمتر تهاجمی ‌است و همزمان با از بین بردن سلول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چربی، موجب لیفت (جمع شدن) پوست نیز می‌شود و احتمالا به همین خاطر در درمان سلولیت موثرتر است.

مزوتراپی

مزوتراپی روشی است که در آن تعداد زیادی تزریق در زیر پوست انجام می‌شود تا چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ناخواسته و سلولیت پوست ازبین برود و همچنین بافت پوست بهبود پیدا کند.

مایع تزریق شده یک ترکیب از ویتامین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، اسید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آمینو و داروهایی است که چند میلیمتر زیر پوست تزریق می‌شود و هدف از تزریق آن، ازبین بردن سلول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چربی می‌باشد. این روش برای مبارزه با سلولیت بسیار موثر است و البته به طور همزمان می‌تواند تاثیر بسزایی بر کاهش چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شکم، ران، غبغب و پهلو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها داشته باشد. انجام مزوتراپی بین 30 تا 45 دقیقه زمان می‌برد و البته زمان دقیق آن بستگی به اندازه‌ی ناحیه‌ی تحت درمان دارد. مزوتراپی طی یک دوره‌ی درمانی که شامل چندین جلسه‌ی درمانی است، انجام می‌شود. البته مزوتراپی یک تکنیک گسترده است که کاربرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیادی دارد و توسط متخصصین پوست برای کاربردهایی مانند جوانسازی پوست، رشد مو ، از بین بردن چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های موضعی و رفع سلولیت به کار می‌رود.

رادیوفرکوئنسی

در روش رادیوفرکوئنسی از امواج RF (یا رادیوفرکوئنسی) برای گرم کردن کلاژن و بافت چربی موجود در لایه‌ی درمیس پوست استفاده می‌شود. این کار بدین منظور انجام می‌شود که چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیر پوست تجزیه و جداسازی شوند و توده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چربی اضافه‌ی زیر پوستی از بین تارهای بافتی زیر پوست سر بخورند و برآمدگی آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها بر طرف شود. رادیوفرکوئنسی همچنین موجب شکل گیری مجدد کلاژن در پوست می‌شود. از آنجایی که در روش رادیوفرکوئنسی از تکنیک گرمایش لایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیر پوستی استفاده می‌شود، این روش تاثیر زیادی در رفع سلولیت دارد.

در حین جلسه‌ی درمانی، ابتدا تکنسین دسته‌ی مخصوص دستگاه  را به طور مداوم روی ناحیه‌ی تحت درمان حرکت می‌دهد تا به طور یکنواخت، بافت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیر پوستی آن ناحیه گرم شوند. دمای پوست شما در حین انجام درمان به طور مداوم بررسی می‌شود.  کلاژن در دمای بین 40 تا 45 درجه ذوب می‌شود. زمانی که ما به این درجه حرارت رسیدیم، این دما را برای مدت زمان مشخصی حفظ می‌کنیم و این کار را به طور متناوب در چند بازه‌ی زمانی انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم که کلاژن به طور کامل از سلول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چربی جداسازی شده است. این روش درمانی برای بیمار تنها حسی از گرم شدن پوست را به همراه دارد و بعد از گذشت تنها چند دقیقه از درمان، اکثر بیماران کاملا راحت و آسوده خواهند بود. این روش درمانی هیچ نیازی به گذراندن دوره ریکاوری و اقدامات پس از درمان ندارد و شما می‌توانید بلافاصله پس از جلسه درمانی به کارهای روزانه خود ادامه دهید.

کربوکسی‌تراپی

می‌توان از روش کربوکسی‌تراپی برای ازبین بردن سلولیت و همچنین ترک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پوستی استفاده کرد. به علت تاثیری که روش کربوکسی‌تراپی بر سلول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چربی دارد، بیماران می‌توانند از این روش برای رفع سلولیت بهره ببرند. کربن‌دی‌اکسید می‌تواند اغلب چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیر پوست را از بین ببرد. کربن‌د‌‌ی‌اکسید علاوه بر از بین بردن چربی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، موجب افزایش جریان خون موجود در بافت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فیبروزی زیر پوست می‌شود و بنابراین پوست شما به خاطر دریافت منابع خون بیشتر، جوانسازی می‌شود و به نظر سالم‌تر و شاداب‌تر می‌آید و به این خاطر که بافت فیبروزی زیر پوست ضخیم‌تر می‌شود، پوست کشیده می‌شود و سلول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های چربی کمتری نیز در بین این بافت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها جای می‌گیرد.