جوان‌سازی پوست صورت با پی آر پی (PRP)

با افزایش سن، پوست ما توانایی خود در تولید کلاژن و مرطوب نگه‌داشتن را به شدت از دست می‌دهد. افزایش سن همراه با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید و روش‌های نادرست در سبک زندگی، باعث می‌شود که پوست دچار آسیب‌دیدگی شود. محبوبیت روش‌های درمانی غیرتهاجمی مانند تزریق پلاسمای غنی‌شده با پلاکت به دلیل نتایج طبیعی و طول دوره بهبودی کوتاه مدت آن به صورت روزافزونی در حال افزایش است.

پلاسمای غنی‌شده با پلاکت (پی آر پی) با مواد طبیعی که از خون بدن خود بیمار گرفته می‌شود انجام می‌شود. در این روش درمانی پلاسمای غنی‌شده خون به عنوان یک عامل ضد پیری مانند فرایند مزوتراپی عمل می‌کند.

استفاده از روش درمانی تزریق پی آر پی صورت یک روش بسیار مؤثر در کاهش اثرات پیری محسوب می‌شود. در این روش درمانی طبیعی و مطمئن از خون بدن بیمار استفاده می‌شود که طی یک فرایند راحت و آسان از بدن فرد گرفته شده و غنی می‌شود (بدون هر گونه ماده شیمیایی یا ماده افزودنی دیگر) و دوباره در پوست صورت فرد مانند تزریق‌های مزوتراپی تزریق می‌شود. از مزایای به کار گیری این روش می‌توان به فرایند بهبودی طبیعی بدن در بازسازی پوست، افزایش طراوت پوست، رفع اثرات آفتاب‌سوختگی و آبرسانی بهتر به پوست اشاره کرد.

 اگر شما اخیراً در آینه به پوست خود توجه کرده‌اید و نسبت به بهبود بافت و رنگ پوست یا رفع لاغری صورت خود احساس نیاز کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از روش پی آر پی به عنوان یک روش کاملاً طبیعی به اهداف خود دست ‌یابید. با این روش درمانی می‌توانید بلافاصله پوست خود را جوان‌سازی نمایید. متخصصین مرکز مشاوره زیبایی آذین وضعیت شما را مورد بررسی قرار داده و بهترین روش‌های درمانی را به شما توصیه می‌کنند. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت برای دریافت خدمات جوان‌سازی با پی آر پی می‌توانید با شماره‌های 0218867878 و 02188647881 تماس حاصل فرمایید.

پلاسمای غنی‌شده با پلاکت چیست؟


پلاسمای غنی‌شده با پلاکت خون (پی آر پی) یکی از روش‌های درمانی است که برای بهبودی و اصلاح مؤلفه‌های طبیعی پوست به کار برده می‌شود. این روش درمانی سالیان زیادی است که برای تسریع روند بهبودی زخم‌ها به کار گرفته می‌شود.

در سال‌های اخیر، پی آر پی صورت به عنوان یک روش برای جوان‌سازی پوست، تسریع روند بازسازی سلولی و تسریع روند بهبودی با تحریک تولید کلاژن، افزایش خون‌رسانی و بهبود توانایی ترمیمی پوست به کار برده می‌شود. با استفاده از خون بدن خود بیمار احتمال واکنش‌های برگشتی به درمان از بین می‌رود. پی آر پی همچنین به عنوان یک فیلر طبیعی برای بازسازی حجم‌های ازدست‌رفته بودن نیز به کار برده می‌شود.

مزایا


این روش نوین و جدید درمانی مزایای بی‌شماری دارد و بسیاری از نگرانی‌ها که برای انجام روش‌های معمول لیفت صورت با فرایندهای جوان‌سازی پوست وجود دارد را شامل این روش نمی‌شود. برخی از مزایای تزریق پی آر پی عبارتند از:

  1. تزریق پی آر پی یک روش کاملاً طبیعی است که از در آن از مواد خود بدن برای ترمیم بافت پوست استفاده می‌شود. در این روش نه از بوتاکس استفاده می‌شود و نه از ژل‌های تزریقی بلکه فقط از پلاسمای غنی‌شده از پلاکت خون بدن خود بیمار استفاده می‌شود.
  2. این روش عوارض جانبی و خطری ندارد زیرا در آن از موادی که در بدن فرد وجود دارد استفاده می‌شود! شما پس از انجام این روش نباید در مورد واکنش‌های آلرژیک درمانی نگرانی داشته باشید. ممکن است پس از انجام فرایند در اطراف ناحیه مورد تزریق، کبودی، حساسیت و قرمزی مختصری دیده شود که پس از چند روز برطرف می‌شود.
  3. این روش بدون جراحی یا هر گونه ناراحتی انجام می‌شود. این درمان در کمتر از 30 دقیقه انجام شده و بلافاصله پس از انجام آن شما می‌توانید مطب پزشک را ترک نمایید.
  4. طول دوره بهبودی پس از این فرایند بسیار کوتاه بوده یا اصلاً وجود ندارد! شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام این روش مطب پزشک را ترک کرده و به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید، همه اینها به چگونگی احساس شما نسبت به قرمزی و درد پوست ناشی از تزریق بستگی دارد.
  5. با این روش درمانی همچنین می‌توان چین و چروک‌ها و خطوط پوست را نیز برطرف نمود. آیا شما هرگز تصور می‌کردید که ظاهرتان با عوامل رشد خود بدن جوان‌تر شود؟

تزریق پی آر پی پوست صورت برای چه کسانی مناسب است؟


از آنجا که در این روش درمانی از خون بدن خود بیمار استفاده می‌شود، جوان‌سازی پوست با پلاسمای غنی‌شده با پلاکت بدون هر گونه حساسیتی انجام شده و عوارض جانبی یا خطرات احتمالی ندارد. در صورتی که شما از وجود شرایط و وضعیت‌های زیر روی پوست خود ناخرسند باشید می‌توانید از منافع تزریق پی آر پی بهره‌مند شوید:

شما در خلال جلسه مشاوره پیش از درمان می‌توانید در مورد نگرانی‌های خود با پزشک صحبت کرده و تبادل‌ نظر کنید.

قبل از درمان


قبل از قرار گرفتن تحت درمان به روش تزریق پی آر پی صورت شما باید از نظر فیزیکی سالم بوده و انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج این روش داشته باشید. بیشتر مردم می‌توانند از منافع تزریق پی آر پی بهره‌مند شوند. این روش به عنوان یک روش درمانی مطمئن برای افرادی که قادر به انجام عمل‌های تهاجمی مانند لیفت کامل صورت به دلیل عوارض جانبی و خطرات ناشی از بیهوشی عمومی نیستند محسوب می‌شود. (نتایج حاصل از این روش مشابه نتایجی است که در اثر عمل جراحی لیفت صورت حاصل می‌شود)

نحوه انجام درمان


در خلال درمان، پزشک سن پوست شما را ارزیابی کرده و یک آنالیز ساده از آن به عمل می‌آورد و سپس ناحیه‌ای از صورت که باید پی آر پی در آن تزریق شود را مشخص می‌کند. پوست شما تمیز شده و با کرم‌های بیحسی موضعی برای تزریق آماده می‌شود البته ممکن است برای مناطق حساس از مسدودکننده‌های عصبی برای بیحسی استفاده شود. این کارها به این دلیل انجام می‌شود که راحتی شما در حین عمل افزایش یابد.

سپس خون از بدن بیمار کشیده می‌شود و در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده می‌شود. زمانی که پی آر پی جدا شد با استفاده از یک سرنگ در ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود. پی آر پی باقیمانده روی پوست مالیده می‌شود و با یک رولر یا غلتک مالش داده می‌شود تا اثر جوان‌سازی بیشتری روی پوست حاصل شود. تزریق پی آر پی در کمتر از 30 دقیقه انجام می‌شود و توصیه می‌شود که 3 تا 6 جلسه درمانی به فواصل 4 تا 6 هفته انجام شود تا نتایج مطلوب حاصل شود.

دوران بهبودی و نقاهت


شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید. ممکن است سوزشی خفیف و کمی تورم در محل تزریق ایجاد شود. به هر حال، این عوارض ظرف مدت کوتاهی از بین می‌روند. از پلاسمای غنی‌شده با پلاکت خون خود شما در این روش درمانی استفاده می‌شود بنابراین احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک بسیار کم بوده یا اصلاً وجود ندارد.

نتایج حاصل از تزریق پی آر پی


زنانی که از روش تزریق پلاسمای غنی‌شده با پلاکت برای جوان‌سازی پوست صورت خود استفاده می‌کنند حتی تا پس از چند ماه احساس خواهند کرد که پوست آنها در حال بهبود یافتن است که علت آن این است که پلاسما سلول‌های بنیادی پوست را برای تولید کلاژن تحریک می‌کند و سلول‌های جدید ساخته شده باعث جوان‌سازی پوست صورت می‌شوند. رشد سلول‌های جدید در پوست که با پلاسمای غنی‌شده با پلاکت انجام می‌شود هفته‌ها و ماه‌ها ادامه می‌یابد و به همین دلیل روند بهبودی تا مدت زمان بیشتری ادامه می‌یابد. اثر تزریق بوتاکس و ژل‌های پوستی به مرور زمان از بین می‌رود اما اثر ناشی از تزریق پی آر پی 18 ماه تا دو سال روی پوست باقی می‌ماند.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب چند جلسه درمانی مورد نیاز است؟


تزریق پی آر پی به این دلیل بین مردم محبوبیت پیدا کرده است که علاوه بر این که نتایج آن بلافاصله قابل مشاهده است در یک جلسه درمانی هم انجام می‌شود و معمولاً توصیه می‌شود که درمان در 3 جلسه درمانی با فواصل یک ماهه و سپس با فواصل یک ساله ادامه یابد.