جوان سازی و رفع چین و چروک دور لب

4

چین و چروک دور لب معمولاً در اثر افزایش سن و کاهش طبیعی حجم لب‌ها ایجاد می‌شود. خطوط دور لب معمولاً زمانی برای اولین بار دیده می‌شوند که رژ لب از مرز لب خارج شده و به درون خطوط عمودی ریز اطراف دهان "ریخته می‌شود". دهان یکی از فعال‌ترین قسمت‌های صورت بوده و درنتیجه پیشگیری از ایجاد چین و چروک در غیر آن امری ناممکن است. چین و چروک دور لب یکی از عوامل فاش کننده‌ی سن واقعی فرد می‌باشد.

اگرچه ایجاد این خطوط در افراد سیگاری شایع‌تر و شدیدتر است، ولی در افرادی با هر رده‌ی سنی ممکن است دیده شوند. خوشبختانه می‌توان چین و چروک اطراف دهان را با روش‌های متعدد درمانی از بین برد.

 

در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، ما می‌توانیم خطوط دور لب‌ها را از بین برده و حتی از ایجاد آن‌ها پیشگیری کنیم. در مرکز مشاوره و زیبایی آذین در تهران، ما همیشه از باکیفیت‌ترین محصولات استفاده کرده و بهترین خدمات را ارائه می‌دهیم. اگر به‌تازگی متوجه وجود چین و چروک در اطراف لب‌های خود شده و یا از وجود خطوط عمیق و بزرگ در اطراف دهان خود رنج می‌برید، متخصصین ما در مرکز مشاوره و زیبایی آذین می‌توانند در رسیدن به اهداف و نتایج موردنظرتان به شما کمک کنند. برای گرفتن اطلاعات بیشتر و گرفتن نوبت، همین امروز با ما تماس بگیرید.

شماره تماس:
02188647878

02188647879
02188647880
02188647881

02186081466

02186082668

علل ایجاد چین و چروک دور لب


برخلاف باور عمومی، خطوط اطراف دهان در اثر سیگار کشیدن ایجاد نمی‌شوند. البته استعمال دخانیات نقش بزرگی را در شکل‌گیری ابتدایی و شدت این چین و چروک‌ها بازی می‌کند ولی عوامل دیگری نیز در ایجاد این خطوط مزاحم مؤثرند.

  • سیگار کشیدن: استعمال دخانیات می‌تواند در عرض دو روز موجب ایجاد خطوط در اطراف دهان شود. اولاً این کار باعث توقف تولید کلاژن در اطراف لب‌ها شده که موجب خشک شدن لب و آسیب‌پذیری آن نسبت به ایجاد چین و چروک می‌شود. ثانیاً، فشردن مکرر لب‌ها به یکدیگر به معنی انقباض عضلات اطراف دهان بوده که موجب ایجاد چین و چروک می‌شود. ترک سیگار می‌تواند از ایجاد زودهنگام چین و چروک‌ دور لب جلوگیری کرده و همچنین در صورت عدم استعمال دخانیات، خطوط ایجادشده در اطراف دهان کوچک‌تر و کم‌عمق‌تر خواهند بود.
  • آفتاب‌سوختگی: تابش بیش‌ازحد اشعه‌ی فرابنفش به پوست می‌تواند موجب تخریب کلاژن و الاستین درون آن شود. کلاژن و الاستین ازجمله موارد ضروری برای داشتن پوست محکم و ارتجاعی بوده و عدم وجود این دو، باعث افتادگی و چین خوردن آسان‌تر پوست خواهد شد. چرب لب و کرم ضد آفتاب می‌توانند از ایجاد خطوط عمیق و درشت در اطراف دهان جلوگیری کنند ولی نمی‌توانند به‌طور کامل مانع ایجاد این خطوط شوند.
  • حالات چهره: ما از دهان خود برای تعداد زیادی از فعالیت‌های روزمره مانند حرف زدن، غذا خوردن، لبخند زدن و اخم کردن استفاده می‌کنیم. عضلات اطراف دهان در طی این فعالیت‌ها منقبض‌شده و چین و چروک‌ دور لب را ایجاد می‌کنند. با افزایش سن، این خطوط درشت‌تر و محسوس‌تر خواهند شد.

در طول جلسه‌ی مشاوره


برای گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های درمانی و پیدا کردن بهترین روش یا روش‌ها برای درمان عارضه‌ی خود، یک جلسه‌ی مشاوره در کلینیک ما توصیه می‌شود. در طول این جلسه، شما می‌توانید در مورد گزینه‌های درمانی موجود برای رفع چروک دور لب، نتایج آن‌ها و انتظارات خود، و همچنین هزینه‌ی دقیق انجام عمل گفتگو کنید.

درمان چین و چروک‌ دور لب


بسته به وضعیت شما ممکن است متخصص پوست تعدادی از روش‌های درمانی را توصیه کند. در برخی از موارد، انجام یکی از این روش‌ها کافی است درحالی‌که در برخی از افراد، برای گرفتن بهترین نتایج لازم است تا ترکیبی از چند روش درمانی بر روی فرد اجرا شود.

برخی از رایج‌ترین روش‌های درمانی برای خطوط اطراف دهان عبارت‌اند از تزریق ژل، لایه‌برداری با لیزر و تعدیل‌کننده‌های عصبی.

تزریقات ضد چین و چروک

تزریقات ضد چین و چروک ما می‌توانند ظاهری جوان‌تر و عاری از خطوط را برای فرد ایجاد کنند. این تزریقات در نقاط خاص در محل ایجاد چین و چروک‌ دور لب و توسط متخصصین زیبایی باتجربه و آموزش‌دیده‌ی ما انجام می‌شوند. این تزریقات، راهی ایمن و اثرگذار برای کاهش خطوط نازک و چین و چروک‌های اطراف دهان می‌باشند.

تزریق ژل

تزریق ژل معمولاً برای رفع چروک دور لب توصیه می‌شود. این ژل‌ها به‌منظور پر کردن فضای درون چین و چروک‌ها و افزایش حجم لب‌های نازک شده مورداستفاده قرارگرفته و تحت تائید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA می‌باشند. تزریق ژل می‌تواند حجم لب‌ها را افزایش داده، ظاهری جوان‌تر به فرد بخشیده و مرز لب‌های او را برجسته‌تر کند. خطوط اطراف لب را می‌توان با موفقیت از بین برد. با داشتن پوست صاف و عاری از چین و چروک در اطراف دهان، ظاهری سالم و جوان برای فرد به وجود می‌آید.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به اطراف لب‌ها می‌تواند برای شل کردن عضلات درگیر و پیشگیری از ایجاد بیشتر چین و چروک دور لب مورد استفاده قرار بگیرد. یک متخصص پوست می‌تواند تزریقات دقیقی را در اطراف دهان شما انجام داده و تنها عضلات درگیر در ایجاد چین و چروک‌ دور لب را مورد هدف قرار دهد. پس از انجام این عمل شما هنوز قادر خواهید بود حرف بزنید، غذا بخورید و بخندید.

لایه‌برداری با لیزر

جوان‌سازی و لایه‌برداری با لیزر می‌تواند نتایج دیرپاتری را برای رفع چین و چروک دور لب به همراه داشته باشد چراکه هدف از لیزر کردن پوست، تحریک رشد پوست جدید می‌باشد. به‌منظور گرفتن نتایج بهتر و طولانی‌مدت، می‌توان لیزر درمانی را به همراه جوانسازی پوست لب با تزریق ژل مورداستفاده قرار داد.

لایه‌برداری شیمیایی و میکرودرم ابریشن

لایه‌برداری شیمیایی و میکرودرم، هر دو از روش‌های پرقدرت لایه‌برداری پوست می‌باشند که به‌منظور از بین بردن سلول‌های مرده‌ی سطح پوست و تحریک رشد پوست جدید طراحی‌شده‌اند. لایه‌برداری شیمیایی چندین سال مورد اعتماد و استفاده بوده که شما می‌توانید برای صاف کردن بافت پوست و حتی یکدست کردن رنگ آن، از این روش استفاده کنید. میکرودرم یک روش انقلابی در لایه‌برداری پوست است که دستگاه آن دارای یک برس زبر و یک پمپ مکنده بوده و می‌تواند به‌راحتی و کاملاً تمیز، عمل لایه‌برداری پوست را انجام دهد. این نوع از لایه‌برداری پوست می‌تواند در صاف کردن و از بین بردن چین و چروک دور لب اثرات خارق‌العاده‌ای داشته باشد.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش خوب دیگر برای از بین بردن چین و چروک‌ دور لب می‌باشد. در این روش، با استفاده از چندین سوزن بسیار کوچک، جراحات ریزی در اطراف ناحیه‌ی موردنظر ایجاد می‌شود. بدین ترتیب تولید کلاژن در این ناحیه افزایش پیدا می‌کند.

آر اف فراکشنال

RF Fractional یک روش درمانی ضد پیری است که در طی آن تولید کلاژن توسط سلول‌ها به وسیله‌ی گرما تحریک‌شده و در نتیجه خاصیت ارتجاعی و رنگ پوست بهبود پیدا می‌کند. این روش می‌تواند تقریباً بلافاصله موجب از بین رفتن چین و چروک دور لب شده و نتایج آن بسته به دفعات انجام این عمل، بین 2 ماه تا 2 سال باقی خواهند ماند.

هایفوتراپی

اگر از داشتن خطوط اطراف دهان که شما را پیرتر نشان می‌دهند ناراضی هستید، هایفوتراپی یک تکنولوژی جدید و مؤثر برای درمان چین و چروک دور لب است. با استفاده از این روش، شما می‌توانید بدون قرار گرفتن تحت عمل جراحی پلاستیک، تا ده سال جوان شوید. هایفوتراپی تنها روش غیرتهاجمی و مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکاست که از امواج فراصوت متمرکز برای لیفت صورت و گردن استفاده می‌کند. این روش از انرژی امواج فراصوت برای لیفت، سفت کردن و یکدست کردن رنگ پوست در نواحی ابروها، صورت، گردن و زیر چانه استفاده می‌کند.

تصاویر قبل و بعد از عمل