جوان سازی صورت با آر اف فراکشنال سوزنی :کاربرد،مزایا و هزینه

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که شما توانایی حفظ ظاهر جوان و جذاب خود را برای همیشه دارید؟ اگرچه این حرف به نظر غیرواقعی می‌رسد، اما با توجه به پیشرفت متداوم فنّاوری‌های مدرن می‌توانید تا زمانی که می‌خواهید جوان باقی بمانید. آر اف سوزنی بعدی جدید را در صنعت زیبایی و سلامتی به وجود آورده است.
روش آر اف سوزنی یا آر اف فرکشنال  با رساندن امواج گرمایی کنترل‌شده از طریق میکرونیدل یا سوزن‌های بسیار کوچک در سطوح مختلف از درم باعث تحریک کلاژن سازی می‌شود. آر اف سوزنی به جوان‌سازی و کشیدگی پوست کمک می‌کند. در حال حاضر آر اف سوزن ترکیبی از دو تکنولوژی شگفت‌انگیز است که با رفع سلول‌های مرده و سطحی پوست باعث بازسازی پوست، به حداقل رساندن جای جوش، از بین رفتن چروک‌ها و برخی ناهمواری‌ها و لک‌های سطحی پوست می‌شود.

اگر از زخم‌های آکنه یا دیگر زخم‌های مربوط به آسیب‌دیدگی یا مشکلات پوستی رنج می‌برید، آر اف سوزنی ممکن است درمان مناسب برای شما باشد که باعث صافی و شفافیت پوست می‌شود.  افرادی که این روش را امتحان کرده‌اند، حتی پس از اولین جلسه درمان پیشرفت و بهبود شگفت‌انگیزی را مشاهده کرده‌اند.  تعداد جلسات درمان بستگی به‌شدت مشکلات پوستی شما دارد. شما می‌توانید با متخصصین ما در مرکز مشاوره و زیبایی آزین تماس بگیرید تا ببینید آیا روش آر اف سوزنی برای شما مناسب است یا خیر.
افرادی که به علت افزایش سن، ژنتیک یا شیوه زندگی از افتادگی و شلی پوست صورت رنج می‌برند و خسته شده‌اند می‌توانند درمان آر اف سوزنی را برای تحریک فرآیندهای طبیعی بدن که باعث جوان‌تر شدن پوست می‌شوند، انجام دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این روش درمان و مشاوره قبل از درمان یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های  0218867878 و 02188647881 تماس بگیرید.

آر اف سوزنی چیست؟


آر اف فرکشنال دستگاهی  است که اجازه می‌دهد انرژی گرمایی از طریق سوزن‌هایی ظریف به عمق پوست برسد درواقع این سوزن‌های ظریف سوراخ‌های بسیار کوچک و غیرقابل مشاهده در سطح پوست ایجاد می‌کنند. طول سوزن عایق شده است و تنها نوک سوزن است که انرژی را فراهم می‌کند که مانع ایجاد گرما در لایه‌های بالای پوست می‌شود. این ویژگی برای پوست‌های تیره‌رنگ بسیار مهم است زیرا این دستگاه به ملانوسیت های ظریفی که بین درم و اپیدرم متمرکزند آسیب نمی‌زند و پوست تیره و روشن نمی‌شود.

کاربردهای آر اف سوزنی


 • رفع زخم‌ها مانند اسکار عمیق آکنه و همچنین زخم‌های ایجادشده به علت آسیب، سوختگی، و جراحی یا لیزر
 • رفع چروک‌ها مانند چروک دور چشم، بینی، لب‌ها، گردنو پیشانی
 • جوان‌سازی پوست افتاده و شل یا ناسالم که منافذ باز دارند. بهبود انعطاف‌پذیری و صافی پوست.
 • به‌عنوان روشی مؤثر برای لیفت صورت و رفع شلی پوست و رفع شلی آن استفاده می‌شود.
 • به‌عنوان روش ضد پیری برای تحریک تولید کلاژن برای سالم نگه‌داشتن ظاهر پوست
 • رفع خطوط و ترک‌های بدن که با هر جلسه جوان‌سازی و بهبود پوست بهتر می‌شود. حتی یک جلسه باعث ایجاد تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای در ظاهر پوست می‌شود.

مزایا


مزایای متعددی در درمان با تکنولوژی آر اف فرکشنال وجود دارد.

 • با استفاده از تکنولوژی آر اف فرکشنال افراد می‌توانند درمان ایده آل برای جوان‌سازی بافت‌های عمیق، لیفت و کشیدن پوست را با استفاده از میکرو سوزن‌های کم تهاجمی تجربه کنند. در این روش امواج منظم رادیوفرکشن به‌طور مستقیم در عمق‌های مختلف و مکان‌های مشخص به زیر پوست ارسال می‌شوند.
 • عمق نفوذ قابل تنظیم در آر اف سوزنی بین 0.5تا 3.5میلی‌متر بسته به بافت هدف و نوع مشکل تحت درمان و همچنین میزان مشکل است. نتایج قابل‌توجهی ازنظر لیفت و کشیدگی پوست، کاهش منافذ باز و بهبود کلی ظاهر پوست به دست می‌آید.
 • امکان درمان مشکلات متعدد پوستی مانند تیره و روشنی رنگ پوست، زخم‌های ناشی از آسیب، چروک‌های پوستی، افتادگی و شلی پوست و اسکارهای آکنه در یک جلسه وجود دارد.
 • این نوع درمان بسیار کم تهاجمی است.
 • نیم ساعت برای کل فرایند درمان کافی است و زمان استراحت پس از درمان نسبتاً کم است.
 • کاهش خطر ابتلا به عفونت و یا التهاب پس از درمان یا تیرگی و زخم بیش‌ازحد.

فرآیند درمان


آر اف سوزنی روشی سریع است که تقریبا نیم ساعت برای درمان صورت زمان می‌برد. دستگاه دارای سرسوزن‌ها با اندازه‌ها و انواع مختلف است که می‌تواند به‌راحتی به‌صورت دستی بر روی پوست قرار گیرد و بازسازی پوست به‌صورت یکنواخت و با ایجاد فرایند کاملاً طبیعی در بدن را تحریک کند. این فرایند درمان با تزریق بی‌حسی موضعی شروع می‌شود که صورت را بی‌حس می‌کنند و برای مدت 40 دقیقه صبر می‌کنند  و اجازه می‌دهد که کل منطقه تحت تأثیر بی‌حسی قرار گیرد.
سپس پزشک به‌طور دستی یک‌بار یا بیشتر دستگاه آر اف سوزنی را از روی ناحیه تحت درمان عبور می‌دهد. پارامترهای خاصی برای مقدار عمق و فرکانس دستگاه بر اساس شدت مشکل بیمار تنظیم‌شده است.
20 تا 30 دقیقه کل زمان موردنیاز برای درمان ناحیه است که  بر اساس ناحیه درمان و آستانه درد بیمار متفاوت است. بلافاصله پس از درمان به علت واکنش طبیعی بدن، صورت کمی متورم، گرم و قرمز می‌شود.
تابش امواج مستقیماً بر روی بافت عمیق هدف و بدون سوزاندن اپیدرم است تا از تیرگی پوست که معمولاً در تکنیک‌های غیرتهاجمی اتفاق می‌افتد، اجتناب شود. اثر موردنظر این روش که ارسال فیبربلاست و ترکیبات بازسازی برای رشد کلاژن و الاستین است فوراً شروع می‌شود.

دوره بهبودی و مراقبت پس از درمان


در 24 ساعت اول پس از درمان بیماران قرمزی و تورم خفیف را تجربه می‌کنند اما درنهایت در 2 تا 4 روز کاهش می‌یابد و پوست را کشیده‌تر و نرم‌تر از قبل می‌کند. ماساژ یا برنزه کردن پوست در طول دوره بهبودی توصیه نمی‌شود. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب  کنید و استفاده از کرم‌های ضدافتاب تجویزشده توسط پزشک برای حفظ نتایج و اجتناب از عوارض را فراموش نکنید.

نتایج


 

انرژی آر اف سوزنی پس از رسیدن به لایه‌های عمیق پوست موجب شروع روند بازسازی در پوست می‌شود.  پس از 4 روز جای سوزن‌ها به‌طور کامل محو خواهند شد و تورم در بیشتر بیماران فروکش می‌کند و بیماران تفاوت‌های قابل‌توجه در رنگ، صافی و کشیدگی پوست  را متوجه خواهند شد. تکنولوژی آر اف فرکشنال تاکنون یک تکنیک ضد پیری فوق‌العاده بوده است.
چند جلسه درمان رضایت از نتیجه را به حداکثر می‌رساند. بهترین نتایج با سه جلسه درمان ایجاد می‌شوند که هر جلسه معمولاً یک ماه یا بیشتر از هم فاصله دارند. تعداد جلسات درمانی توصیه‌شده و برنامه‌ریزی این درمان‌ها بر اساس وضعیت پوست و نتیجه مطلوب موردنظر تعیین می‌شوند.

آیا این روش درد دارد؟


پزشک از کرم بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند که باعث کاهش زیاد احساس پوست در طول درمان می‌شود. اکثر بیماران با این دستگاه مشکلی ندارند. برای برخی از نواحی، ممکن است از بی‌حسی موضعی تزریق شود. درنهایت، برای بیماران مضطرب آرام‌بخش خوراکی تجویز می‌شود. توجه داشته باشید که اگر آرام‌بخش استفاده کنید نمی‌توانید بعد از جلسه درمان خودتان رانندگی کنید و به یک راننده نیاز دارید که همراه شما باشد.

هزینه


هزینه آر اف فرکشنال بر اساس ناحیه‌ی درمان و تعداد جلسات موردنیاز متفاوت است اما بر اساس برنامه‌تان برای نواحی موردنظر برای درمان می‌توانید هزینه احتمالی را جویا شوید.