درمان و رفع چین و چروک دور و زیر چشم

e

همان‌طور که سن ما افزایش می‌یابد، پوست ما قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل است که چین و چروک‌هایی در پوست ما ایجاد شده و پوست بخش‌های خاصی از بدن ما به تدریج شل‌شده و دچار افتادگی می‌شود. به تدریج ‌هنگام فعالیت عضلات اطراف چشم، خطوط پنجه کلاغی نمایان‌تر می‌شود، به‌ طوریکه هنگام لبخند، اخم و یا تنگ کردن چشم‌ها، ظهور آنها غیرقابل اجتناب می‌شود. یک راه برای جلوگیری از ظاهر شدن خطوط پنجه کلاغی این است که هرگز واکنش‌های لبخند، خنده، اخم و یا دقت کردن را انجام ندهیم. اما از آنجا که این کار غیرممکن به نظر می‌رسد، بسیاری از ما باید به دنبال راه‌های دیگری برای درمان چروک دور چشم و جوانسازی دور لب خود باشیم.

در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، ما طیف گسترده‌ای از آخرین و جدیدترین درمان‌های غیر جراحی را برای بهبود ظاهر پوست و از بین بردن چین و چروک‌های صورت به شما ارائه کرده و با یک برنامه‌ی درمانی صحیح و موثر به رفع خطوط پنجه کلاغی و چروک‌های زیر چشم شما کمک می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و جلسه‌ی مشاوره با متخصص پوست ما، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید.

روش‌های رفع و درمان چین و چروک دور و زیر چشم


 گزینه‌های درمان متعددی برای کاهش و رفع چروک دور چشم وجود دارد، از جمله:

تزریق بوتاکس

بوتاکس برای رفع چروک زیر چشم از طریق شل کردن عضلات عمل می‌کند. تاثیر ریلکس کننده‌ی تزریق بوتاکس به عضله تنها چند دقیقه طول می‌کشد. این روش شامل تزریق بوتاکس به عضلات خاصی در اطراف چشم برای شل شدن آنهاست. این روش نیازی به بی‌هوشی ندارد، زیرا سوزن مورد استفاده در این روش، یک سوزن تخصصی فوق‌العاده ظریف است، با این حال به احتمال زیاد با مقداری ناراحتی همراه است. پس از تزریق، مشاهده‌ی نتایج ممکن است یک هفته طول بکشد و ماندگاری آن می‌تواند شش تا دوازده ماه باشد. با تزریق بوتاکس نمی‌توان علت چروک زیر چشم و به طور کامل خطوط پنجه کلاغی را برطرف ساخت، بلکه تنها می‌توان ظاهر آنها را به طور قابل توجهی کمرنگ نمود.

تزریق ژل

ما می‌توانیم خطوط پنجه کلاغی و خطوط دائمی در اطراف چشم را با استفاده از تزریق ژل صاف‌تر نموده و لیفت کنیم.

  • خطوط و چرو‌ک‌های با عمق کم تزریق ژل‌های نرم، گزینه‌ای عالی برای صاف شدن نشانه‌های اولیه‌ی خطوط پنجه کلاغی، از طریق آبرسانی و تقویت پوست شما برای تحمل فشار ناشی از عضلات زمینه‌ای اصلی و اثرات پیری ناشی از عوامل محیطی است. به طور معمول یک دوره اولیه‌ی درمان 3 جلسه‌ای مورد نیاز خواهد بود. نتایج آن 6 ماه دوام خواهد داشت. بعد از این دوره، هر 6 ماه یک بار، تزریق مجدد ژل برای حفظ نتایج درمان لازم است.
  • چروک‌های با عمق متوسط ژل‌های سفت برای خطوط پنجه کلاغی عمیق و دائمی که همیشه قابل مشاهده‌اند، گزینه‌ی بهتری هستند. ژل‌های سفت‌تر، مقاوم‌تر بوده و به آرامی در پوست شما حل می‌شود و یک نتیجه‌ی بسیار طبیعی را ایجاد می‌کنند. این درمان، یک جلسه‌ای است و ماندگاری آن تا 24 ماه می‌باشد.
  • چرو‌ک‌های بسیار عمیق به‌طور کلی تزریق بوتاکس بهترین گزینه برای خطوط پنجه کلاغی برجسته و عمیق است، اما زمانی‌که هدف شما افزایش حجم از دست رفته و بهبود نتیجه‌ باشد، تزریق ژل می‌تواند در ترکیب با تزریق بوتاکس استفاده شود.

شما می‌توانید نتایج به دست آمده از طریق تزریق ژل یا بوتاکس و همچنین اصلاح خطوط پنجه کلاغی را با استفاده از روش جوان‌سازی طبیعی میکرونیدلینگ یا مزوتراپی بهبود دهید.

جوان‌سازی با لیزر

جوان‌سازی از طریق لیزر روشی است که از یک ابزار گرز مانند لیزر برای حذف لایه‌های فوقانی پوست در گوشه‌ی چشم و رفع خطوط پنجه کلاغی استفاده می‌شود. لیزر موجب زدودن سلول‌های قدیمی و نمایان شدن سلول‌های جدید و جوان‌ می‌شود. لیزر همچنین لایه‌های زیرین پوست را برای افزایش تولید کلاژن، حرارت داده و باعث تحریک قابلیت التیام پوست در منطقه‌ی درمان و ظهور پوستی نرم و صاف می‌گردد.

پیلینگ شیمیایی (لایه برداری)

در این روش، محلول‌های شیمیایی برای بهبود ظاهر کلی پوست بر روی آن اِعمال می‌شود. پلینگ شیمیایی می‌تواند برای رفع خطوط ریز، اسکار خفیف ناشی از آکنه، ملاسما و آسیب‌های نور خورشید استفاده شود. این محلول‌های لایه‌بردار اجازه می‌دهد تا لایه‌های فوقانی پوست پیر وآسیب‌دیده به آرامی زدوده شود. این لایه برداری بسته به شدت آن، می‌تواند همراه با احساس سوزش خفیف، کمی شبیه آفتاب سوختگی باشد. پزشک شما کرم تسکین دهنده و نوع خاصی از ماسک را برای به حداقل رساندن درد و ناراحتی، تجویز خواهد کرد. مدت زمان استراحت و بهودی بستگی به نوع و شدت لایه‌برداری دارد و از یک (یا هیچ) روز تا یک هفته متفاوت است.

RF فراکشنال

در این روش از انرژی‌ امواج رادیویی برای تخریب کلاژن پوست استفاده می‌شود. کلاژن تخریب شده (دناتوره) گسترش می‌یابد و برای مقابله با آن، حجم جدیدی از کلاژن و الاستین توسط فرآیند کلاژن‌سازی پوست، تولید می‌گردد. کلاژن سازی، روش طبیعی بدن برای نهادن کلاژن جدید در منطقه‌‌ی آسیب دیده است. سفت کردن پوست یک روش سرپایی و بدون نیاز به استراحت است و در طی چند جلسه انجام می‌شود. نتایج حاصل از سفت کردن پوست همچنان به بهبود ادامه خواهد داد، تا زمانی‌که روند کلاژن‌سازی و تولید کلاژن جدید ادامه یابد. این روند معمولاً سه تا چهار ماه طول خواهد کشید. ماندگاری نتایج نهایی آن تا دو سال خواهد بود.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک تکنیک زیبایی است که طی آن خارجی‌ترین سطح مرده‌ی پوست از طریق یک سایش ملایم، تا حدی و یا به طور کامل زدوده می‌شود. حذف سلول‌های مرده‌ی پوست، سلول‌های جوان‌تر در لایه‌ی صاف و نرم‌ زیرین را نمایان می‌کند. سایش سطحی پوست همچنین باعث تحریک مکانیسم ترمیم طبیعی بدن می‌شود که این به نوبه‌ی خود باعث تولید کلاژن جدید، آبرسانی مجدد و احیای منطقه‌ی تحت درمان می‌گردد. این عمل تاثیر قابل توجهی در صاف شدن خطوط سطحی و چین و چروک‌ها دارد.

پیشگیری از بروز چین‌ و چروک‌های زیر و دور چشم


راه‌های متعددی برای کاهش ظهور این خطوط و چین و چروک‌ها و یا به تأخیر انداختن آنها و رفع چروک دور چشم وجود دارد. ساده‌ترین راه، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و پرهیز از حمام آفتاب گرفتن، ترک سیگار و الکل و یا کاهش مصرف آنها، خوردن غذاهای سالم، نوشیدن مقدار زیادی آب و مرطوب نگه داشتن پوست به طور منظم است.