رفع و درمان لاغری صورت و گونه ها

99

معمولاً افرادی که قصد انجام عمل لیفت صورت را دارند، تنها به مقداری حجم بیشتر برای صورت خود نیاز دارند. با افزایش سن، حجم صورت کاهش یافته و بافت‌های آن شروع به افتادن می‌کنند که این امر باعث ایجاد چین و چروک و لاغر شدن صورت می‌گردد. با گذشت زمان، هیالورونیک اسید در اپیدرم و کلاژن در لایه‌های عمیق‌تر پوست از دست می‌روند. پوست دچار چین و چروک شده، رطوبت خود را ازدست‌داده و لپ‌ها دچار تورفتگی می‌شوند.

با بازیابی مقداری از حجم ازدست‌رفته‌ی صورت، پر کردن ناحیه‌های گود شده، از بین بردن چین و چروک‌ها و بازیابی طراوت و شادابی چهره، می‌توان نتایج رضایت بخشی را به دست آورد.

در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، ما می‌دانیم که انجام روش‌های درمانی برای بهبود ظاهر صورت امر مهمی بوده و مهم‌تر از آن، اطمینان از تصمیم درست شما و گرفتن بهترین نتایج از انجام آن می‌باشد. در مرکز مشاوره‌ی آذین، ما به‌سادگی با استفاده از روش‌هایی مانند تزریق ژل، تزریق چربی و لیفت با نخ، به‌سادگی می‌توانیم لاغری صورت را با افزودن حجم آن درمان کنیم. متخصصین خبره و باتجربه‌ی ما می‌توانند نتایجی با ظاهر طبیعی را از اعمال زیبایی حاصل کنند که این امر باعث افزایش اعتمادبه‌نفس شما خواهد شد. در صورت تمایل به گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد گزینه‌های موجود، می‌توانید با مرکز مشاوره و زیبایی آذین تماس گرفته و یک وقت مشاوره بگیرید.

شماره تماس:
02188647878

02188647879
02188647880
02188647881

02186081466

02186082668

علل لاغری صورت


 اثرات پیری بر افراد، به ترکیبی از عوامل ذاتی مانند ژنتیک و عوامل خارجی مانند محیط و سبک زندگی بستگی دارد. با گذشت زمان، نشانه‌های محسوسی از لاغر شدن صورت، ایجاد چین و چروک و از دست رفتن تراکم و درخشندگی بافت در فرد دیده می‌شود. لاغری صورت و گونه می‌تواند شکل و فرم کلی صورت را به هم ریخته و باعث افتادگی بیشتر پوست گردد. از علل لاغری صورت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ژنتیک
 • تغییرات هورمونی: با افزایش سن، میزان استروژن خون کاهش یافته و پوست نازک و خشک می‌شود و باعث لاغری صورت می‌گردد.
 • سبک زندگی
 • استرس
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • استعمال دخانیات: نیکوتین و دیگر مواد شیمیایی موجود در سیگار باعث کاهش کلاژن پوست می‌شوند.
 • رژیم غذایی

درمان لاغری صورت


 با استفاده از روش‌های مختلف چاق کردن صورت مانند تزریق چربی و تزریق ژل، می‌توان حجم ازدست‌رفته‌ی صورت را بازگرداند.

روش‌های درمانی موضعی

از روش‌های چاق کردن صورت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ویتامین C: محافظت در مقابل آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد
 • هیالورونیک اسید: آب را در بافت حفظ کرده و باعث برجسته‌تر شدن پوست می‌شود.
 • آلفا هیدروکسی اسید: ضخامت پوست را افزایش داده و تولید کلاژن و هیالورونیک اسید را تحریک می‌کند.
 • ویتامین A: سرعت تکثیر سلول‌ها را افزایش داده و باعث صاف و یکدست شدن رنگ پوست می‌شود. تولید کلاژن را افزایش داده و از تخریب الاستین جلوگیری می‌کند. پوست را ضخیم می‌کند.

454-jpg44

تزریق ژل

از تزریق ژل برای بازگرداندن حجم ازدست‌رفته‌ی صورت و بهبود فرم و چاقی صورت استفاده می‌شود. ژل‌های تزریقی انواع مختلفی دارند که می‌توان از آن‌ها برای ترمیم گونه‌ها و شقیقه‌های تورفته و لیفت قسمت‌های پایینی صورت که دچار افتادگی شده‌اندو رفع لاغری صورت استفاده نمود. هیالورونیک اسید مکرراً برای از بین بردن خطوط ایجادشده از کنار بینی تا گوشه‌ی دهان مورداستفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از تزریق ژل می‌توان ظاهر چانه و لب‌ها را نیز ترمیم کرده و یا بهبود بخشید.

مزایای تزریق ژل

 • نتایج این عمل بلافاصله پس از انجام آن ظاهر شده و می‌توان بلافاصله پس از انجام آن به فعالیت‌های عادی بازگشت.
 • این عمل برای رسیدن به اهداف شما قابلیت شخصی‌سازی داشته و می‌تواند پاسخگوی بسیاری از نیازها باشد.
 • ایمن، غیرتهاجمی و موقتی بوده و آثار آن با گذشت زمان به‌طور طبیعی از بین می‌روند.
 • برخلاف راه‌حل‌های جراحی، آثار این عمل با افزایش سن فرد تغییر می‌کنند درنتیجه فرد در زمان متوقف نشده و همیشه ظاهری طبیعی خواهد داشت.
 • زمان ازکارافتادگی ناچیز و یا صفر.

تزریق چربی

عمل تزریق چربی، رویکردی سه‌بعدی است که برای درمان لاغری صورت یا در واقع چاق کردن صورت استفاده می‌شود. در طی عمل تزریق چربی برای چاق شدن صورت، ابتدا از طریق بریدگی‌های بسیار کوچکی، مقداری از چربی خود فرد را برداشته (معمولاً از نقاطی چون شکم، ران و باسن) و آن را به نقطه‌ی دیگری از بدن او تزریق می‌کنند. چربی برداشته‌شده از بدن ابتدا تحت فرایندهای خاصی قرارگرفته و آلودگی‌های آن جدا می‌شود سپس از طریق کانول های بسیار نازک، به‌صورت تزریق می‌شود. کلید گرفتن نتایج بلندمدت از این عمل، توزیع چربی در لایه‌های مختلف و به‌صورت سه‌بعدی است. این کار به بدن این فرصت را می‌دهد تا در محل تزریق چربی رگ‌های خونی جدید را تشکیل داده و به تغذیه‌ی بافت پیوند شده بپردازد. برای توزیع مناسب چربی، پزشک آن را صدها بار به وسیله‌ی کانول های ریز در جاهای مختلف تزریق می‌کند.

تزریق چربی به‌صورت را می‌توان در مطب پزشک و یا در اتاق عمل انجام داد. بسته به خواست فرد و میزان چربی تزریق‌شده، می‌توان این عمل را با استفاده از داروهای بی‌حسی موضعی انجام داد و باعث درمان لاغری صورت گردد.

35241325

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ برای بازگرداندن حجم ازدست‌رفته‌ی و چاق شدن صورت از طریق تحریک تولید طبیعی کلاژن بسیار کارآمد است و از روش‌های درمان لاغری صورت می‌باشد. نخ‌های مورد استفاده در اندازه‌های متفاوتی موجود بوده و به وسیله‌ی سوزن‌های بسیار ریزی به درون پوست وارد می‌شوند. این نخ‌ها از جنس نخ‌های مورداستفاده در عمل‌های جراحی در سرتاسر دنیا می‌باشند. نخ‌های بلند و قلاب‌دار برای ایجاد اثرات لیفت در عمل لیفت صورت با نخ مورداستفاده قرار می‌گیرند. نخ‌های استفاده‌شده در این عمل در طی 6 ماه جذب بدن می‌شوند ولی نتایج آن تا چند سال بعد نیز باقی خواهند ماند.

536541

سؤالات متداول


 لاغری صورت چگونه نمایان می‌شود؟

با از بین رفتن چربی و کلاژن در بافت‌های صورت، خطوط باریک و چین و چروک‌ها شروع به ظاهر شدن می‌کنند. از دیگر شاخصه‌های لاغری صورت می‌توان به شل بودن پوست صورت، افتادگی خط فک، گونه‌های صاف، گودی حدقه‌ی چشم و خطوط ریز در اطراف بینی اشاره کرد.

لاغری صورت در چه سنی شروع به ظاهر شدن می‌کند؟

ظهور این عارضه در افراد مختلف متفاوت بوده ولی عموماً در 20 تا 30 سالگی خود را نشان می‌دهد. در این سن، سیستم حمایت طبیعی پوست شروع به تخریب کرده و درنتیجه حجم صورت در ناحیه‌هایی مانند گونه‌ها، شقیقه‌ها، پیشانی، کاسه‌ی چشم و خط فک به‌طور پیش‌رونده کاهش می‌یابد. با افزایش سن، این روند توسط عواملی مانند عوامل محیطی و رفتاری سریع‌تر نیز می‌شود و باعث لاغری صورت می‌گردد.

آیا درمان لاغری صورت دردناک خواهد بود؟

در طول عمل درمان لاغری صورت با تزریق ژل، ممکن است اندکی درد و ناراحتی وجود داشته باشد. این درد توسط کرم‌های بی‌حسی موضعی به حداقل رسانده می‌شود. در عمل لیفت صورت با نخ نیز ممکن است ناراحتی و درد خفیف وجود داشته و فرد پس از انجام عمل دچار ورم و کبودی شود که در طول چند روز بهبود خواهد یافت.

کدام‌یک از روش‌های درمانی مورداستفاده برای لاغری صورت، برای من مناسب خواهد بود؟

روش درمانی مورد استفاده برای درمان لاغری صورت یا در واقع چاق شدن صورت، تا حد بسیار زیادی به میزان حجم ازدست‌رفته در صورت و گروه سنی شما بستگی خواهد داشت. برای آن دسته از افرادی که وارد سی‌سالگی خود می‌شوند، می‌توان این عارضه را با کمک داروهای موضعی و روش‌هایی چون تزریق ژل و تزریق چربی درمان کرد درحالی‌که برای افرادی که وارد چهل‌سالگی خود می‌شوند، روش لیفت با نخ می‌تواند بسیار کارآمد باشد.