رفع و از بین بردن و آب کردن غبغب

37

ایجاد غبغب در ناحیه چانه می‌تواند اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد. متاسفانه، چربی جمع شده زیر چانه یکی از مقاوم‌ترین و ماندگارترین نوع چربی در برابر تلاش‌های انجام شده برای کاهش چربی همچون تمرین‌های حرکتی و رژیم غذایی هستند. به این ترتیب حتی زمانی که فرد وزن کم می‌کند نیز وضعیت غبغب تغییر نکرده و تحت تاثیر کاهش وزن قرار نمی‌گیرد. علت ایجاد غبغب ممکن است ارثی باشد. برخی افراد دیگر ممکن است به صورت طبیعی با تجمع چربی اضافی در این ناحیه از بدن خود مواجه گردند. بالا رفتن سن یکی از عوامل دیگر تاثیرگذار بر ایجاد غبغب است.

در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، متخصصان ما می‌توانند مشکل غبغب شما را با استفاده از روش‌های درمانی مختلف بطور کامل و برای همیشه از بین ببرند. این مرکز مفتخر است از آخرین روش‌های درمانی روز دنیا برای درمان مشکل غبغب استفاده می‌کند. به منظور رفع غبغب در این کلینیک از یک برنامه درمانی خاص برای هر یک از بیماران استفاده می‌شود. در طول جلسه مشاوره قبل از درمان در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، متخصصان ما وضعیت غبغب شما را بررسی کرده و به شما کمک می‌کنند روش درمانی مناسب برای دستیابی به اهداف زیبایی خود را انتخاب نمایید. در صورت تمایل همین امروز با ما تماس گرفته و هماهنگی لازم را برای جلسه مشاوره رایگان انجام دهید.

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

چرا افراد دچار غبغب می‌شوند؟


دلایل اصلی ایجاد غبغب در افراد مختلف به شرح زیر هستند:

  • افزایش وزن- غبغب حاوی یک لایه چربی زیر جلدی است که با گذشت زمان جمع شده و دچار افتادگی می‌شود. افراد دارای اضافه وزن به خاطر بافت چربی اضافی در بدن بیشتر از سایرین مستعد ایجاد غبغب هستند.
  • افزایش سن- تجزیه ساختارهای داخلی مثل کلاژن باعث می‌شود نواحی مختلف صورت و گردن دچار افتادگی شوند. این شرایط باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست شده و بیشتر از همه نتایج آن روی چانه یا گردن ظاهر می‌گردد.
  • ژنتیک- انسان‌ها همیشه به آنچه از والدین خود به ارث می‌برند، علاقه‌ای ندارند. در صورتی که اعضای خانواده شما مستعد تجمع چربی اضافی در زیر ناحیه چانه خود هستند، احتمال دارد این شرایط بطور مشابه برای شما نیز اتفاق افتد.

روش‌های درمان غبغب چانه


امروزه روش‌های مختلف برای رفع غبغب وجود دارد که مهم ترین آنها به شرح زیر هستند:

لیپوساکشن چانه

نواحی خاص بدن که بیشتر از همه روش لیپوساکشن بر روی آنها انجام می‌شود عبارت از ران‌ها، شکم و باسن‌ها است. با این وجود امروزه بسیاری از افراد از لیپوساکشن برای رفع چربی ایجاد شده در زیر ناحیه چانه خود استفاده می‌کنند.

این ناحیه از بدن به صورتی است که انجام تمرین‌های حرکتی تاثیر محدود بر روی چربی جمع شده در آن دارد. به همین خاطر به منظور از بین بردن غبغب، جراح یک شکاف بسیار کوچک در زیر ناحیه چانه ایجاد کرده و از طریق آن یک لوله فلزی کوچک به نام کانولا را به زیر پوست وارد می‌کند. به این ترتیب پزشک می‌تواند چربی جمع شده بین پوست و عضله را از زیر چانه خارج کند.

فرآیند مکش چربی در این روش تونل‌های کوچک در بافت چربی ایجاد می‌کند که پس از تکمیل درمان، این تونل‌ها باعث جمع شدن و فرو ریختن چربی‌های جمع شده و ایجاد ظاهر نازک‌تر برای ناحیه زیر چانه می‌شوند. به این ترتیب غبغب بیمار از بین می‌رود. این روش درمانی معمولاً تحت بی حسی موضعی و به صورت سرپایی بر روی بیمار انجام می‌شود.

مزوتراپی

مزوتراپی یک تکنیک ثابت شده است که در آن مواد شیمیایی و داروهای همیوپاتی به چربی زیر جلدی تزریق می‌شود. این روش می‌تواند در بهبود ظاهر سلولیت و از بین رفتن نواحی کوچک تجمع چربی و نیز درمان برخی از سایر مشکلات احتمالی نقش موثر داشته باشد.

لیزر درمانی غبغب

لیزر درمانی یکی از راههای ازبین بردن غبغب است که با استفاده از یک پرتو نازک لیزر انجام می‌شود. این روش درمانی را می‌توان به سادگی با استفاده از  بی‌حسی موضعی انجام داد. به این ترتیب بیمار در طول درمان هیچ دردی را احساس نخواهد کرد. در ادامه لازم است بیمار از پوشش مخصوص چانه برای حفاظت از محل تحت درمان برای مدت 4 تا 5 روز پس از درمان به منظور سفت نگه داشتن پوست در طول دوره ریکاوری استفاده کند.

لیفت گردن بدون جراحی

لیفت گردن بدون جراحی با سفت گردن پوست گردن باعث از بین رفتن افتادگی پوست و محو شدن ظاهر غبغب فرد می‌شود.

هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است که برای لیفت صورت و گردن از امواج مافوق صوت فرکشنال استفاده می‌کند. این درمان در مطب پزشک با استفاده از خدمات تخصصی یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست انجام می‌شود. در این روش تنها به یک جلسه برای تکمیل درمان نیاز است و می‌بایست این جلسات هر دو سال یک بار تکرار شوند.

در اصل آنچه هایفوتراپی بر روی غبغب انجام می‌دهد عبارت از ارسال انرژی گرمایی کنترل شده به ناحیه غبغب است. این انرژی از ساختار پوست عبور کرده و به لایه‌های عمیق‌تر آن می‌رسد. به این ترتیب فرآیند تولید کلاژن و الاستین در پوست تحریک شده و بطور همزمان بافت ناحیه تحت درمان سفت می‌گردد. توجه داشته باشید تولید کلاژن جدید در پوست و اثرگذاری آن به یک دوره 2 تا 3 ماهه نیاز دارد.

لیفت با نخ

امروزه روش لیفت با نخ بطور گسترده به عنوان یک روش درمانی غیر جراحی برای لیفت صورت استفاده می‌شود. این روش درمانی همچنین می‌تواند یک ظاهر مناسب و خط فک باریک برای چانه شما ایجاد کند. به این ترتیب لیفت با نخ می‌تواند با حداقل سطح تهاجم به از بین بردن افتادگی و شل شدن پوست در زیر ناحیه چانه کمک کند. علاوه بر این، لیفت با نخ می‌تواند فرآیند تولید کلاژن و الاستین را تحریک کرده و به این ترتیب باعث شود پوست شما سفت‌تر و محکم‌تر گردد.

لیزر درمانی (لیپولیز)

لیزر لیپولیز یا لیپو لیزر یک روش دارای کمترین سطح تهاجم است که در آن از پرتو لیزر برای از بین بردن تجمع چربی و شکل‌دهی به پوست استفاده می‌شود. لیزر درمانی می‌تواند ظاهر مناسب برای صورت و گردن، و نیز چانه و گونه‌ها ایجاد کرده و به این منظور فقط به یک جلسه درمان به صورت سرپایی نیاز است. به این ترتیب می‌توان گفت لیزر لیپولیز یک روش درمان با کمک لیزر است که برای حذف چربی‌های جمع شده در ناحیه صورت و سفت کردن پوست در طول یک جلسه مناسب می‌باشد.

خنک کردن

صرف نظر از دلیل ایجاد غبغب، خنک کردن می‌تواند باعث ایجاد تفاوت‌های محسوس در ظاهر شما شود. اخیراً ثابت شده این روش درمانی می‌تواند برای رفع چربی جمع شده در ناحیه چانه یا گردن به صورت غیر تهاجمی مورد استفاده قرار گیرد و به این ترتیب می‌تواند جوابگوی نیازهای درمانی بسیاری از افراد در این حوزه باشد. با وجودی که این روش در مقایسه با لیپوساکشن برای برداشتن غبغب بی‌خطر و ساده است، اما نتایج حاصل از آن بطور مشابه تاثیرگذار و موثر می‌باشد. در حقیقت خنک کردن باعث می‌شود ساختار سلول‌های چربی دچار آسیب شده و به این ترتیب تجمع چربی نازک‌تر گردد. به این ترتیب خنک کردن می‌تواند کاهش دائمی در بافت چربی ایجاد نماید. استفاده از این روش به خاطر موقعیت و ساختار چربی در ناحیه چانه به خوبی برای حذف غبغب موثر است. به این ترتیب حذف بافت چربی به سادگی امکان‌پذیر شده و نتایج ایده‌آل برای ظاهر فرد ایجاد می‌شود.