رفع و درمان چاقی صورت و گردن

1

مانند هر ناحیه‌ی دیگری از بدن، صورت نیز می‌تواند محل تجمع پاکت‌های سلول‌های چربی باشد که در برابر تمام تلاش‌ها برای از بین بردنشان مقاومت می‌کنند. در حقیقت در صورت داشتن نواحی بافت چربی در اطراف گونه‌ها، چانه یا گردن ممکن است برطرف کردن آنها حتی در مقایسه با پهلوها و ران‌ها طاقت‌فرساتر باشد. کاهش وزن می‌تواند تا حدی کمک کند اما با ورزش کردن نمی‌توان صورت را خوش‌تراش کرد.

گونه‌های چاق می‌تواند موجب پایین رفتن اعتماد به نفس شوند. وجود چربی زیاد در گونه، چهره‌ی شما را پیرتر و بزرگ‌تر نشان می‌دهد. اما در مرکز مشاوره زیبایی آذین بر این عقیده هستیم که جایی برای نگرانی وجود ندارد و با استفاده از روش‌های موثر مانند لیپوساکشن و بوتاکس با از بین رفتن چربی گونه‌ها، می‌توانید صورتی خوش‌تراش‌تر و لاغرتر داشته باشید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های  0218867878 و 02188647881 تماس فرمائید.

کاهش چربی صورت و گردن


2

اگر هر بار که در آینه نگاه می‌کنید متوجه ذخایر چربی و چاقی صورت می‌شوید، احتمالاً این چربی‌ها به راحتی از بین نمی‌روند. راه حل مناسب برای درمان چاقی گردن و صورت ممکن است استفاده از برخی تکنیک‌ها مانند بوتاکس و لیپوساکشن باشد. این روش‌های نسبتاً غیر تهاجمی می‌توانند تغییرات قابل توجهی را در چهره‌ی شما بوجود بیاورند.

کاندیدهای مناسب


در صورتی که دارای تجمع چربی در اطراف گونه‌ها، گردن و خط فک خود هستید اما با این حال در وضعیت سلامتی مناسبی قرار دارید، این روش‌ها می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای شما باشند. در بیماران جوان‌تر گاهی اوقات تنها برداشتن چربی اضافه به منظور ایجاد یک تغییر قابل توجه کافی خواهد بود. اگر از چاقی صورت و چاقی گردن خود ناراحت هستید، یک جایگزین غیر جراحی ممکن است گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. در صورتی که سنتان کمی بیشتر باشد ممکن است ترکیبی از روش‌های لیفت صورت، لیفت ابرو یا جراحی پلک را جهت رفع چاقی صورت خود در نظر بگیرید.
مانند هر روش جراحی زیبایی صورت، داشتن توقعات واقع‌بینانه ضروری است. رفع چاقی صورت موجب بهبود ظاهر شما می‌گردد اما تغییرات چشمگیری در چهره‌ی شما ایجاد نخواهد کرد.

درمان مورد استفاده برای کاهش چربی صورت


بوتاکس

3

بوتاکس به عنوان یک شل‌کننده برای عضلات صورت و فک عمل کرده و موجب شل و نازک شدن عضلات جونده (ماستر) در طرفین فک می‌گردد. بوتاکس تزریقی همچنین سبب مسدود شدن تکانه‌های عصبی عضلات در ناحیه‌ی تحت درمان و در نتیجه رفع چاقی صورت خواهد شد. این امر به شاداب شدن صورت کمک می‌کند و چهره‌ای جوان‌تر در نتیجه‌ی آن حاصل می‌گردد و علائم پیری از روی صورت محو می‌شوند.

فرایند روش

این درمان چاقی صورت و چاقی گردن همچنین برای افرادی که تمایلی به انجام عمل جراحی ندارند نیز مناسب است. در این روش چند تزریق ساده در ناحیه‌ی مورد نظر انجام می‌گیرد که پیش از آن برای کاهش درد و ناراحتی از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود. سوزن‌های بسیار کوچک و ریز به منظور تزریق بوتاکس مورد استفاده قرار می‌گیرند تا هرگونه قرمزی، کبودی یا خون‌ریزی بر روی پوست صورت به حداقل برسد که این موارد تنها عوارض جانبی این روش درمانی هستند زیرا عوارض جانبی جدی بسیار نادر می‌باشند.

بهبودی

نتایج درمان پس از سه تا پنج روز نمایان می‌شوند، پوست صاف‌تر شده و صورت حالت بیضی یا V شکل به خود می‌گیرد. از آنجایی که درمان تنها بر عضلاتی از صورت که مورد تزریق قرار گرفته‌اند تاثیر می‌گذارد، سایر عضلات بطور طبیعی به عملکرد خود ادامه می‌دهند و حالت چهره تغییری نمی‌کند.

لیپوساکشن صورت

4

با انجام لیپوساکشن صورت یا گردن ظاهر شما دگرگون نخواهد شد اما صورت و گردن لاغرتر شده و جوان‌تر به نظر خواهید رسید. همچنین با مشاهده‌ی نتایج میزان رضایتتان از عمل نیز بیشتر خواهد بود.

فرایند روش

لیپوساکشن صورت معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد و معمولاً یک ساعت بطول خواهد انجامید. هنگام انجام لیپوساکشن صورت برای رفع چاقی صورت در گونه‌ها و غبغب، معمولاً پزشک برش‌های بسیار کوچکی را در دهان ایجاد می‌کند. همچنین در زمان انجام این عمل بر روی چانه و گردن، برش کوتاهی در یکی از چین‌های طبیعی موجود در زیر چانه ایجاد می‌شود.
در هر دو حالت، جای زخم بسیار کوچک بوده و جای نگرانی نمی‌باشد. پزشک با استفاده از برش و ابزار ساکشن ظریف چربی اضافه را استخراج می‌کند. همچنین در صورت لزوم عضلات سفت می‌شوند و پوست شل یا اضافه نیز در ناحیه‌ی بالای گردن برداشته شده و پس از بخیه‌ی برش‌ها بر روی آن بانداژ کوچکی گذاشته می‌شود. در انتها صورت پانسمان خواهد شد.

بهبودی

پس از عمل رفع چاقی صورت مدتی را در اتاق بهبودی تحت مراقبت می‌باشید و سپس برای استراحت به منزل مراجعه خواهید کرد.
خطرات مربوط به این عمل بسیار کم می‌باشند اما آشنایی با آنها پیش از جراحی مهم است.
لیپوساکشن صورت و گردن موجب درد بسیار کمی می‌گردد. در طی بهبودی هرگونه دردی که ممکن است احساس کنید باید با داروهای بدون نسخه تسکین یابند.
توصیه‌ی ما داشتن حداقل چهار روز استراحت به منظور کاهش خطر خونریزی پس از جراحی است؛ احتمالاً شما پس از این مدت قادر خواهید بود به کار خود بازگردید. تورم به تدریج و در طول چند ماه از بین می‌رود و ظاهر جدید شما نمایان می‌شود.

لیفت با نخ

5

با افزایش سن بافت‌های بدن ضعیف می‌شوند، چربی صورت از بین می‌رود و ساختار زیرین آن سست و افتاده می‌شود. نواحی اصلی که دچار افتادگی می‌شوند شامل گونه‌ها، اطراف چشم‌ها، فک و گردن می‌باشد که در نتیجه‌ی آن صورتی کشیده‌تر و پیرتر پدید می‌آید که چهره را چاق‌تر نشان می‌دهد.

فرایند روش

نخ‌ها دارای دندانه یا خارهایی می‌باشند که در یک جهت قرار گرفته‌اند و هنگام قرار گرفتن در بافت زیر پوست باز شده و در محل خود محکم می‌شوند. بافت در این دندانه‌ها گیر می‌افتد و به طرف بالا کشیده می‌شود. نخ‌ها با دقت در نواحی از پیش تعیین شده در صورت قرار می‌گیرند تا موجب لیفت بافت شوند.
نتایج اولیه لیفت صورت با نخ می‌تواند قابل توجه باشد و ممکن است حتی در طول شش ماه با تجمع کلاژن در اطرف نخ‌ها و افزایش میزان لیفت، نتایج آن بهبود یابد.

بهبودی

حرکت صورت در دو هفته‌ی اول محدود خواهد بود. همچنین ممکن است خندیدن موجب درد و ناراحتی شود. هیچ فشاری نباید در ماه اول پس از عمل بر روی صورت وارد گردد. بیشترین میزان مقاومت کششی معمولاً در ۲۱ روز اول رخ می‌دهد.

نکاتی برای کاهش چربی صورت


7

کنترل میزان مصرف نمک

از غذاهایی که بطور کامل با نمک تهیه شده‌اند پرهیز کنید. غذاهایی مانند پیتزا، چیپس و پفک دارای میزان نمک بسیار بالایی هستند. سدیم نیز موجب احتباس آب در بدن می‌گردد که منجر به پف کردن و چاقی صورت خواهد شد.

مصرف پروتئین و غذاهای مغذی

همواره از سبزیجات تازه، میوه، مواد غذایی فیبری و غذاهای غنی از پروتئین به جای غذاهای با قند بالا یا پر نمک استفاده نمایید.

انجام ورزش‌های تقویتی ۴ تا ۶ روز در هفته به مدت حداقل ۶۰ دقیقه

بلند کردن وزنه موجب افزایش حجم عضلات، افزایش متابولیسم و کمک به کاهش میزان کلی چربی بدن می‌گردد.

نوشیدن آب در فواصل منظم

کم شدن آب بدن موجب احتباس آب و پف کردن صورت می‌شود. بنابراین روزانه حدود ۸ لیوان آب بنوشید.

یوگا یا ورزش صورت

8

  • چشم‌های خود را تا جای ممکن گشاد کنید و به یک نقطه‌ی مشخص در جلوی صورت خود خیره شوید. صورت خود را به مدت ۱۰ ثانیه در این حالت نگه دارید و سپس رها کنید. این کار را چهار بار تکرار نمایید.
  • با جمع کردن گونه‌ها به طرف داخل صورت خود را به شکل ماهی در بیاورید و چهار بار این حرکت را تکرار کنید.
  • یک نفس عمیق بکشید و سپس از راه دهان عمل بازدم را انجام دهید. چهار بار این عمل را انجام دهید.
  • دهان خود را پر از هوا کنید. لب‌های خود را به هم فشار دهید و دهان خود را ببندید. سپس هوای محبوس در دهان را از طرفی به طرف دیگر حرکت دهید. با انجام این حرکت به مدت ۵ دقیق از شر گونه‌های چاق خود راحت شوید.
  • یک حالت O شکل با لب‌های خود ایجاد کنید و هوا را به بیرون خارج کنید مانند زمانی که در حال سوت زدن هستید.
  • به طرف بالا نگاه کنید و هوا را با شدت از دهان خود خارج کنید. این امر به تقویت خط فک کمک می‌کند.
  • لبخند زدن بهترین حرکت برای رفع چاقی صورت است.