روش‌های جوانسازی و زیبایی پوست

توحيد-لون-البشرة-1

پیری، قرار گرفتن در معرض آفتاب، وراثت و شاخص‌های سبک زندگی از جمله تغذیه، مصرف الکل و مصرف دخانیات، همگی می‌توانند در ایجاد چین و چروک صورت، نقش داشته باشند. تغییرات رنگ‌دانه‌ای پوست -از قبیل ایجاد لکه‌ها یا نقاط قهوه‌ای- ممکن است با بالا رفتن سن، مصرف قرص‌های ضدبارداری یا فاکتورهای ژنتیکی رخ دهند که البته روش‌های جوان‌سازی و زیباسازی پوست این توانایی را دارند تا این مشکلات و دیگر مشکلات خاص پوست را برطرف سازند.

متخصصین ما در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، درمان‌های ضد پیری، جوان‌سازی پوست صورت، درمان‌های لیزری، تزریقات صورت و ... را با کمترین میزان درد و خونریزی، ارائه می‌دهند.

این مرکز، بدون نیاز به عمل‌های جراحی، خدمات زیبایی متنوعی را به منظور جوانسازی پوست صورت و طراوت‌‌بخشى‌ به پوست (صورت و بدن) و شادابی و سلامت مو ارائه می‌دهد.

در این مرکز برای جوان‌ سازی پوست صورت، از دو روشِ هایفوتراپی و تزریق‌هایی مانند PRP استفاده ‌می‌شود.

روش‌های جوانسازی پوست


مواد قابل تزریق‌

مواد قابل تزریق‌، موادی هستند که  معمولاً برای درمان‌های تزریقی سریع و بدون نیاز به جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا چین و چروک‌های کم عمق و خطوط ظاهر شده در صورت را بهبود دهند. این مواد با پر کردن حفره‌های پوست و ایجاد خطوط  صیقل یافته، پوستی جوان‌تر را  بازآفرینی و شبیه‌سازی می‌کنند. مرکز مشاوره و زیبایی آذین از محبوب‌ترین روش‌های مورد قبول و اثبات شده‌ای همچون بوتاکس، تزریق چربی‌های سنتی و تزریق ژل‌ها استفاده می‌کند که امروزه به عنوان روش‌های تزریقی و نشان‌های تجاری برتر و ایمن شناخته ‌می‌شوند.

بوتاکس

تزریق بوتاکس، که بدون نیاز به عمل جراحی برای جوان سازی و زیباسازی پوست انجام می‌شود، ، تقریباً برای همه کسانی که می‌خواهند چروک یا دیگر انواع خطوط پوستی همچون علائم طبیعی بالا رفتن سن یا خطوط ریز مربوط به آفتاب خوردگی را از بین ببرند روش مناسبی به حساب می‌آید. نتیجۀ نهایی این روش، کاهش چروک‌های صورت و خطوط ریز ناخواسته است. از بوتاکس می‌توان برای چین‌های پیشانی، چروک های گوشه بیرونی چشم – که اصطلاحاً به آنها خطوط پنجه کلاغی می‌گویند- و خط اخم (خطی 11 شکل بین دو ابرو) استفاده کرد. هرچند این نواحی بیشتر از نواحی دیگر تحت درمان قرار می‌گیرند ولی این روش، کاربردهای دیگری مانند  بالا کشیدن (لیفت) ابروها، کاهش اثر پوستِ پرتقالی شکلِ چانه، بالا کشیدن گوشه‌های دهان و کشیدن نوارهای پوست گردن را نیز دارد.

ژل‌های تزریقی

این مرکز در حال حاضر از بهترین، شناخته شده‌ترین و مؤثرترین برندهای ژل‌ برای جوان سازی پوست استفاده می‌کند. ژل‌های تزریقیِ زیر پوستی کاربردهایی مثل: ضخیم کردن لب‌های نازک، بهبود خطوط سطحی، کم کردن چین وچروک‌های صورت، و بهبود چال‌های ایجاد شده توسط زخم‌ها را دارند.

تزریق چربی

در این روش جوان سازی پوست، از چربی بدن خود فرد برای تزریق استفاده می‌شود. هدف از کشیدن پوست صورت به این روش، جوانسازی پوست ، نوسازی و بازسازی پوست صورت با استفاده از سلول های بنیادی بزرگسال مربوط خود بیمار است که نتیجه‌ی آن درمان علائم پیری صورت، دست یافتن به چهره‌ای جوان و صاف‌تر و بازگشت دائمی زیبایی صورت است. این کار با انتقال چربی از دیگر بخش‌های بدن و تزریق آن درون عضله‌های صورت انجام می‌شود. با این روش تنها در عرض چند دقیقه، بیمار برای سال‌ها چهره‌ای تازه‌تر و جوان‌تر خواهد داشت.

پی‌آرپی (PRP)

در روش درمانی پی‌آرپی برای جوان سازی پوست از مواد خارجی استفاده نمی شود، بلکه با کنترل قدرت احیاگری سلول‌های خونی و فرآیندها ای "خوددرمانی" بدن خود بیمار، درمان انجام می‌شود. از این سازوكار منحصربفرد برای بازسازی و نوسازی پوست آسیب دیده و ارتقای سطح كلاژن‌ به منظور ترمیم و شاداب‌سازی رنگ چهره استفاده می‌شود، این در حالی است که تمامی مواد استفاده شده در این روش، از عروق انسانی خود بیمار گرفته شده است.

هایفوتراپی  صورت و گردن

HIFU به چه معنی است؟ HIFU مخفف High Intensity Focused Ultrasound  به معنی امواج پرتوان متمرکزشده است. درواقع هایفوتراپی کشیدن پوست صورت و جوان سازی پوست بدون نیاز به جراحی است، در این روش به‌طور معمول جوان سازی کل پوست از راه سفت‌کردن و از بين بردن چین و چروک‌ها و کشیدن آن انجام می‌گیرد. هایفوتراپی، کلاژن پوست را تحریک و نوسازی می‌کند، بنابراین بافت را بهبود ‌بخشیده ، از فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌های پوست می‌کاهد. کشیدن ، سفت‌کردن و جوان‌سازی پوست صورت به‌ تدریج و با گذر زمان بهبود یافته است.

مزایا

  • کشیدن پوست و جوان سازی پوست صورت بدون عمل جراحی
  • قابل به‌کارگیری برای کشیدن پوست صورت، سفت‌کردن پوست و از بین بردن چروک‌ها، منفذ‌ها، خط V شکل، خط غبغب، خط گونه‌ها
  • اثر قابل مشاهده مشخص، بدون نیاز به استراحت، که هم فوراً بعد از انجام این روش و هم دو ماه پس از انجام آن قابل مشاهده است.
  • بیمار می‌تواند به سرعت و در یک بازۀ زمانی شصت تا نود روزه تغییر را ببیند و تأثیر آن تا مدت‌ زمان زیادی باقی می‌ماند.

نتایج

ظاهری جوان‌تر و بانشاط تر، و قابل به‌کارگیری در هرجایی ازبدن از جمله صورت‌، زیرچانه، گردن و سروسینه

انواع لیزر – لیزرهای CO2

لیزر CO2 در حال حاضر پرتوان‌ترین لیزر در انجام درمان‌های پزشکی است. در این روش جوان سازی پوست، از گرمای لیزر برای محدودکردن نوارهای کلاژن موجود در سطح پایینی میان‌ پوست‌ استفاده می‌شود این امر باعث می‌شود ظاهر رویی پوست متراکم‌تر و صاف‌تر گردد. لیزر CO2  یا لیزر فراکشنال می‌تواند بسیاری از چین وچروک ها، جای زخم‌ها، زگیل‌ها، لکه‌ها و ماه‌گرفتگی‌ها را ازبین ببرد یا از میزان اثر آنها بکاهد. از لیزر CO2 حتی برای درمان سرطان‌های پوستی که در مراحل اولیه هستند، نیز استفاده می‌شود.

11

مزوتراپی

مزو تراپی یک روش درمانی بسیار آرام برای جوان سازی پوست صورت است که منجر می‌شود کیفیت پوست به‌طورچشمگیری بالا رفته و چهره جوان‌تر گردد، مزوتراپی مایعی سرشار از ویتامین‌ها، موادمعدنی و آنتی اکسیدان‌هاست که آن را می‌توان در نواحی مختلفی از صورت، بدن و مو تزریق کرد.

مزوتراپیِ پوست یا صورت، سازوکاری برای جوان سازی پوست است، این روش پوست را جوان می‌کند و بعد از دوره درمان، پوست شاداب‌تر و شفاف‌تر به نظر می‌رسد. جوانسازی دوباره سلول‌ها، پیامد اصلی این روش درمانی است که باعث تولید کلاژن و اِلاستین ‌شده، و چین و چروک‌ها و خطوط ریز را کاهش می‌دهد.

مزوتراپی چشم به‌شکل قابل توجهی می‌تواند حلقه‌های تیره رنگ زیر چشم‌ها را بهبود ببخشیده و اندازه کیسه چربی (پف) زیر چشم را نیز کاهش ‌دهد. معمولاً نتیجه را می‌توان بعد از دو جلسه درمان مشاهده کرد و به انجام چهار تا شش جلسه درمان به همان تعداد هفته‌ نیاز است.

این شیوه، درمانی تناوبی برای طاسی سر است که باعث ترمیم و بازگشت موی زنان و مردان می‌شود. این روش می‌تواند در الگوی مردانۀ ریزشِ مو نیز تأخیر ایجاد کند. هم مردان و هم زنانی که از نازک‌شدن و ریزش مو رنج می‌برند، این روش درمانی مناسب برای آن‌ها است.

فرکانس رادیویی (RF)

این روش بر اساس جذب امواج رادیویی در فرکانس‌هایی مشخص و کنترل ‌شده بنا شده است. این نوع ازتکنولوژی RF بر مبنای تحریک تولید کلاژن برای ایجاد پوستی با ظاهری سفت‌تر و شکل‌‌یافته‌تر طراحی گردیده است.

انرژی‌امواج RF، از سطح رویی پوست ارسال می‌شوند و لایه‌های ميان‌ پوست را به صورت‌ موضعی گرمادهی می‌کنند، گرمادهی این بافت‌های عمیق، سطح کلاژن فعال را به‌هم فشرده و بالا برده و میزان تغییرات مولکولی را افزایش می‌دهد، درمان‌ ممکن است از سی دقیقه تا یک ساعت طول بکشد، حداقل زمان استراحت بعد از RF درمانی، به نوع فشردگی و میزان سفت‌سازی پوست بستگی دارد، و حتی بیماران می‌توانند پس از آن بلافاصله به دنبال کارهای معمول خود بروند. هرچند این شیوه به یک درمان جوان سازی پوست صورت محبوب برای مردان و زنانی تبدیل شده است که به دنبال روشی برای جوان سازی صورت به شکل غیر تهاجمی (بدون درد و خونریزی و ایجادخراش یا برش‌ در پوست‌) هستند ولی از این روش می‌توان در هر ناحیه‌ای از پوست که دچار پیری یا افتادگی پوست شده باشد، بهره گرفت و آن را درمان کرد.

درمان به روش میکرونیدلینگ

درمان به روش میکرونیدلینگ یا فرو کردن سوزن در پوست، روشی با حداقل تهاجم و بدون نیاز به جراحی است که به منظور جوان‌سازی پوست صورت،بدون ایجاد هیچ خراشی درآن، پوستی پرطراوت و درخشان را همراه با  نتایجی بادوام به شما عرضه می‌کند. از این روش به عنوان یکی ازسریع‌ترین روش‌های درمان پوست، یاد می‌شود. می‌توانید با سالخوردگی پوست خداحافظی کنید.

در این روش درمانی از یک دستگاه الکترونیکی قلم شکل استفاده می‌شود که از حدود دوازده سوزن ریز جهت نفوذ سریع به داخل پوست  بهره می‌گیرد تا هم حالت کشسانی پوست را بازسازی کند و هم اندازه منافذ را کاهش دهد. در روش میکرونیدلینگ، سوزن‌ها بافت زخم قدیمی را درهم‌ می‌شکنند و سلول‌های پوست را تحریکِ به تکثیر می‌کنند که نتیجه آن شکل‌گیری لایه‌های بافتی تازه از فیبرهای اِلاستین و کُلاژن و تشکیل مویرگ‌های جدیدی است که جریان خون را بهبود می‌بخشند.

 13