زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

1

داشتن بینی با فرم متعادل که با اجزای صورت تناسب دارد، موضوع بسیار مهمی است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. از آن جایی که بینی یکی از برجسته‌ترین اجزای صورت است، در تعادل و‌ هارمونی کل صورت تاثیر زیادی دارد. برای بسیاری از زنان و مردانی که  از ظاهر بینی خود ناراضی هستند، می‌توان با انجام روش‌های زیبایی بینی و کوچک کردن بینی بدون جراحی و زیبایی بینی با تزریق چربی و ژل، تغییرات زیادی در فرم بینی ایجاد کرد. تزرق ژل و چربی به منظور زیبایی کوچک کردن بینی بدون جراحی، می‌تواند نتایج بسیار موفقیت‌آمیز و جذابی داشته باشد.

در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، متخصصین پوست ما در زمینه شناخت اجزا، ساختارها و بافت‌های صورت، تمامی آموزش‌های تخصصی لازم را دیده و همچنین تجربه بسیاری بالایی دارند. این دانش و مهارت تخصصی به متخصصین ما این امکان را می‌دهد که از تکنیک‌های تزرق ژل و چربی، بسیار خلاقانه و هنرمندانه استفاده کنند. عمل زیبایی بینی و کوچک کردن بینی بدون جراحی، یکی از این کاربردهای ماهرانه است.

تزریق ژل به بینی


روش تزریق ژل خصوصا برای بیمارانی که به دنبال انجام جراحی ترمیمی بینی هستند (جراحی مجدد بینی)، بسیار مناسب است. انجام جراحی بینی موجب ضعیف شدن ساختار‌های داخلی بینی شده و با انجام جراحی‌های مکرر، بینی شما شدیدا مستعد آسیب دیدگی می‌شود. از طرف دیگر اصلاح بدفرمی‌ها و اختلالات جزئی با جراحی می‌تواند بسیار چالش برانگیز و مشکل باشد. در این موراد استفاده از ژل‌های تزریقی برای فرم‌دهی به بینی بسیار مناسب‌تر است و با این روش می‌توان بدون آسیب زدن به ساختار‌های حساس بینی، ناهنجاری مربوطه را برطرف کرد.

سازمان FDA استفاده از ژل‌های تزریقی را برای درمان خطوط بالای لب و خط خنده تایید کرده است. اما پزشکان از ژل‌های تزریقی برای بسیاری کاربرد‌های دیگر از جمله اصلاح جای زخم، بزرگ کردن لب، برطرف کردن سیاهی و گودی زیر چشم و غیره استفاده می‌کنند. در مورد بینی زیبا و کوچک کردن بینی، مواردی که می‌توان از تزریق ژل استفاده کرد عبارتند از:

 • تزریق ژل در تیغه میانی بینی (برای برجسته کردن تیغه میانی بینی)
 • بهبود و اصلاح نتایج جراحی زیبایی بینی و کوچک کردن بینی (برای رفع نواقص کوچک و جزئی)
 • اصلاح عدم تقارن در فرم بینی و وجود تورفتگی در فرم بینی
 • بزرگ کردن قسمت نوک بینی (اضافه کردن بعد و زاویه به نوک بینی یا بهبود فرم نوک بینی، در صورت پهن بودن بینی)
 • برطرف کردن یا در واقع صاف کردن قوز بینی

مزایای تزریق ژل در بینی

تزریق ژل در بینی چندین مزیت مختلف دارد:

 • نتایج تزریق ژل موقتی است، این موضوع بدین معناست که اگر احیانا بیمار از نتایج تزریق ژل رضایت نداشته باشد، تاثیرات تزریق ژل بعد از مدتی محو می‌شوند و در جلسات بعدی درمان می‌توان از راهکارهای جدیدی استفاده کرد.
 • نتایج حاصل از تزریق ژل بسیار طبیعی هستند.
 • تزریق ژل، روشی با انطباق پذیری بسیار بالا است و بنابراین متخصص شما می‌تواند با دقت و ظرافت بسیار بالایی، فرم بینی را بهبود دهد. اعمال این میزان از دقت و ظرافت در عمل، احتمالا با انجام جراحی ممکن نیست.
 • نتایج تزریق ژل ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی پس از تزریق قابل مشاهده هستند (گاها بلافاصله بعد از تزریق)، در حالی که نتایج نهایی جراحی زیبایی بینی و کوچک کردن بینی در حدود یکسال بعد مشخص می‌شود.
 • بیمار در حین تزریق ژل در بینی کاملا هوشیار است و بنابراین می‌تواند در حین انجام تزریق با پزشک صحبت کند و در مورد چگونگی تزریق ژل نظر خود را بگوید. بدین ترتیب می‌توان مطمئن بود که نتایج تزریق ژل کاملا مطابق با خواسته و انتظار بیمار خواهد بود.
 • این روش هیچ نیازی به گذراندن دوره ریکاوری ندارد. ممکن است بعد از تزریق کمی قرمزی و کبودی خفیف وجو داشته باشد که به راحتی با آرایش، پنهان می‌شود. بیماران می‌توانند بلافاصله بعد از تزریق ژل به محل کار خود یا به روند عادی فعالیت‌های روزانه خود بازگردند.
 • قابل بازگشت بودن نتایج. یکی از بزرگترین مزایای عمل زیبایی بینی و کوچک کردن بینی بدون جراحی این است که در اغلب موارد، نتایج این روش قابل بازگشت هستند. در صورتی که بیمار به هر دلیلی از نتایج تزریق ژل راضی نباشد، می‌توان ظرف 24 ساعت اولیه پس از درمان، آنزیم مخصوصی به نام هیالورونیداز را در ناحیه مورد نظر تزریق کرد. این آنزیم سریعا ماده‌ی هیالورونیک اسید (ماده‌ی موجود در ژل تزریقی) را، که در حالت عادی به سختی قابل حل است، در خود حل می‌کند. در نهایت، حتی در صورتی که این آنزیم نیز تزریق نشود، نتایج تزریق ژل موقتی است و ژل تزریق شده ظرف چند ماه جذب بدن می‌شود.

تزریق چربی در بینی


معمولا از روش تزریق چربی برای بیمارانی استفاده می‌شود که قبلا جراحی زیبایی بینی و کوچک کردن بینی انجام داده‌اند و حالا از نتایج جراحی خود راضی نیستند. تزریق چربی ممکن است به تنهایی انجام شود و یا در ترکیب با جراحی اولیه بینی انجام شود و نتایج جراحی با تزریق چربی بهبود یابند. تزریق چربی مانع از پارگی و از هم جدا شدن بافت‌ها پس از جراحی شده و کیفیت پوست بینی را نیز ارتقا می‌دهد.

برای بهبود فرم تیغه‌ی بینی در افرادی که دوست دارند عمل زیبایی بینی و کوچک کردن بینی انجام دهند اما با قرار دادن پروتز در بینی خود مخالف هستند، روش تزریق چربی بسیار مناسب است. درست است که نتایج نهایی تزریق چربی دائمی و همیشگی هستند، اما بیماران باید در نظر داشته باشند که در مراحل اولیه، بخشی از چربی تزریق شده مجددا جذب بدن می‌شود و باید این میزان با دقت مد نظر قرار بگیرد، چرا که برخلاف روش کاشت ایمپلنت، در روش تزریق چربی، میزان افزایش ارتفاع یا طول بینی به راحتی قابل ارزیابی نیست.

در مرحله‌ی اول، بعد از تزریق چربی، مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود. بعد از گذشت سه ماه روند جذب چربی دیگر متوقف شده و چربی باقی مانده در بینی همیشگی و دائم خواهد بود، چرا این چربی برای خود شبکه‌ی ذخیره‌ی سلولی تشکیل داده است. بنابراین 3ماه بعد از تزریق اولیه می‌توان تزریق دوم را انجام داد تا ارتفاع یا طول بینی را مجددا افزایش داد. قطعا بیماران می‌توانند در صورتی‌که بخواهند، در آینده با تزریق ژل یا تزریق مجدد چربی، باز هم ارتفاع یا طول بینی خود را افزایش دهند.

از آنجایی که چربی از بدن خود شما گرفته شده و در بینی تزریق می‌شود، احساسی که شما نسبت به بینی خود (در ناحیه‌ای که چربی تزریق شده) دارید، کاملا طبیعی و مانند قبل است. روش تزریق چربی بیش از همه برای افرادی مناسب و ایده‌ال است که دوست دارند به طور کاملا طبیعی زیبایی خود را بهبود دهند و نمی خواهند با کاشت پروتز، اطرافیان متوجه عمل زیبایی آن‌ها شوند.

نواحی قابل تزریق

تزریق چربی در بینی را می‌توان روی تیغه‌ی بینی (اصطلاحا روی قوز بینی) و در قسمت نوک بینی انجام داد و همچنین می‌توان فرم کلی بینی را تا حدودی تغییر داد. تغییر دادن و تنظیم کردن تیغه‌ی بینی به همراه فرم دهی به قسمت نوک  بینی می‌تواند نتایج بی نظیری به همراه داشته باشد.

تزریق مجدد چربی

بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که بخشی از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود. با گذشت سه ماه، چربی‌هایی که باقی‌مانده است دائمی خواهد بود. بنابراین ممکن است افرادی بعد از به دست آمدن نتایج نهایی تزریق چربی بخواهند که بازهم طول یا ارتفاع بینی خود را افزایش دهند که در این موارد انجام تزریق مجدد چربی برای رسیدن به نتایج ایده‌ال، توصیه می‌شود. همچنین تزریق چربی برای افرادی که در بینی خود ایمپلنت یا پوست مصنوعی دارند اما همچنان می‌خواهند ارتفاع بینی خود را افزایش بدهند، نیز مناسب است.

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی با بیهوشی موضعی انجام می‌شود. جراحان پلاستیک چربی مورد نیاز برای تزریق را از باسن، شکم یا ران بیمار استخراج می‌کنند و سپس با استفاده از سانتریفیوژ مخصوص، این چربی را غنی‌سازی می‌کنند و در نهایت چربی به دست آمده را در بینی تزریق می‌کنند. از آن جایی که در این روش تنها عمل تزریق انجام می‌شود و هیچ برشی در بینی ایجاد نمی شود، میزان تورم و کبودی بینی بعد از تزریق بسیار کم است. دوره‌ی ریکاوری پس از تزریق چربی بسیار کوتاه است و بیمارن بلافاصله بعد از جلسه‌ی درمانی می‌توانند به کار خود بازگردند. دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های خاص بعد از تزریق، موارد زیادی نیستند. به طور کلی روش تزریق چربی، نسبت به جراحی بینی، روش بسیار کم تهاجمی‌تر، ایمن‌تر و ساده‌تری است و عوارض جانبی بسیار کمتری دارد.

نتایج