سفید کردن،رفع تیرگی و سیاهی پوست آلت تناسلی زنان (واژن) با لیزر بلیچینگ

rt

رنگ پوست آلت تناسلی (واژن) در هر یک از زنان متفاوت است و می‌تواند صورتی، قرمز یا کبود باشد. برخی از زنان در مورد تیره بودن رنگ آلت تناسلی خود بسیار نگران هستند و آن را به عدم رعایت بهداشت یا عفونت نسبت می‌دهند در حالی که در اغلب موارد، تیره بودن رنگ پوست آلت تناسلی زنان امری طبیعی است. عوامل مختلفی می‌توانند بر روی این موضوع تاثیر داشته باشند و اغلب این عوامل، مشکل خاص و نگران‌کننده‌ای نیستند و می‌توان به راحتی آن‌ها رابرطرف مود. فراموش نکنید که تغییر رنگ یا تیره شدن رنگ پوست آلت تناسلی نمی‌تواند به معنای این باشد که شما جذاب نیستید.

در کلینیک مشاوره و زیبایی آذین از روش درمانی ویژه‌ای به نام لیزر بلیچینگ واژینال برای کنار زدن دائمی پوست تیره‌ و سفید کردن واژن، استفاده می‌شود. لیزر بلیچینگ واژینال با استفاده از آخرین نسل دستگاه‌های لیزر و طی 3 الی چهار جلسه‌ی درمانی انجام می‌شود. تعداد جلسات درمانی به شرایط هر بیمار بستگی دارد و هر جلسه حدودا 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد. با انجام لیزردرمانی واژینال، از بین‌ بردن رنگدانه‌ها در نقاط حساس پوست ممکن می‌شود و بنابراین علت اصلی و زمینه‌ای تیرگی ناحیه تناسلی، برطرف می‌شود. لیزردرمانی در مطب و تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود.  برای رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218867878 و 02188647881 تماس حاصل فرمایید.

علل تیره بودن رنگ پوست آلت تناسلی


این کاملا طبیعی است که واژن شما از سایر نواحی بدنتان کمی تیره‌تر باشد. بسیاری از زنان فکر می‌کنند که تراشیدن دائمی موهای واژن با تیغ موجب تیره شدن پوست آن می‌شود، در حالی که ممکن است این موضوع اصلا صحت نداشته باشد. تیرگی ناحیه آلت تناسلی (واژن) می‌تواند تحت اثیر عوامل مختلفی باشد، از جمله:

 • تهویه هوا: ناحیه آلت تناسلی در اغلب مواقع پوشیده است و به آن هوای تازه نمی رسد. این موضوع قطعا بر رنگ و بافت پوست این ناحیه اثر می‌گذارد.
 • رطوبت: به علت پوشیده بودن دائمی ناحیه آلت تناسلی، این قسمت در اغلب موارد مرطوب است که این موضوع می‌تواند رنگ پوست را تغییر دهد.
 • تعریق: عرق در واقع یکی از مواد زائد بدن است که دارای مواد شیمیایی مختلفی است که باید از بدن دفع شوند. از آنجایی که نواحی آلت تناسلی در اغلب موارد پوشیده هستند، عرقی که از پوست این نواحی خارج می‌شود تا زمانی که شما دوباره به حمام بروید روی پوست می‌ماند. این موضوع باعث تغییر رنگ پوست می‌شود.
 • پوشیدن لباس تنگ: پوشیدن لباس‌های تنگ باعث می‌شود که پوست ناحیه آلت تناسلی نتواند تنفس کند که این موضوع موجب تیره شدن پوست این ناحیه می‌شود.
 • سایش: سایش مداوم بین سطح پوست در هنگام راه رفتن و انجام کارهای روزانه، می‌تواند رنگ و یافت پوست ناحیه تناسلی را تغییر دهد.
 • سن: با بالا رفتن سن، پوست نواحی تناسلی تیره‌تر می‌شوند. این موضوع به تغییرات هورمونی بدن نسبت داده می‌شود.
 • ژنتیک: ممکن است شما ژن‌هایی را به ارث برده‌اید که موجب تیره شدن رنگ پوست ناحیه تناسلی شما می‌شود.
 • بارداری: ممکن است حتی در حالی که پوست ناحیه تناسلی شما روشن است، در دوران بارداری پوست این ناحیه تیره رنگ شود.

re

علائم هشداردهنده در مورد تیره شدن لب‌های واژن


تا زمانی که شما احساس درد، خارش یا سوزش و هیچ ترشح بدبویی از واژن خود ندارید، جایی برای نگرانی نیست. اما در صورتی که هر یک از این علائم را دارید، چه این علائم همراه با تیرگی واژن باشند یا نباشند، لازم است که به پزشک زنان مراجعه کنید، چرا که این علائم می‌توانند نشان‌دهنده‌ی عفونت واژن باشند.

uu

درمان تیرگی پوست آلت تناسلی زنان


پماد‌ها و کرم‌های روشن‌کننده‌ی پوست

متخصص پوست ممکن است پماد‌ها و کرم‌های مختلفی را برای سفید کردن واژن و یکدست کردن رنگ پوست ناحیه تناسلی شما تجویز کند. محصولات بسیار زیادی در بازار موجود هستند که می‌توانید از آن‌ها برای سفید کردن واژن و پوست نواحی تناسلی استفاده کنید.

gt

لیزر لایه‌بردار واژن

 کلینیک مشاوره و زیبایی آذین از روش درمانی ویژه‌ای به نام لیزر بلیچینگ واژینال برای کنار زدن دائمی پوست تیره‌ و سفید کردن واژن و اطراف مقعد، استفاده می‌کند. با استفاده از این روش شما می‌توانید به طور دائمی پوست ناحیه آلت تناسلی خود را تا حدی روشن کنید که عملا با استفاده از کرم‌های روشن‌کننده قابل دستیابی نیست.

انجام لیزردرمانی برای سفید کردن واژن ساده است و تنها در حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. این کار توسط کارکنان ماهر و باتجربه‌ی ما و در نهایت دقت و مراقبت انجام می‌شود. در ابتدا، بر روی محل مورد نظر کرم بی‌حس‌کننده زده می‌شود تا بیمار احساس راحتی کند و سپس اشعه لیزر به پوست تابانده می‌شود. دستگاه لیزر پیشرفته‌ای که ما برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی و سفید کردن واژن استفاده می‌کنیم، دستگاه Pixel Laser است که از آن برای انجام FemiLift (جوانسازی و سفید کردن واژن) نیز استفاده می‌کنیم. این لیزر موجب از بین رفتن ملانین (رنگدان‌های پوستی) شده و بدین ترتیب رنگ پوست را روشن‌تر می‌کند.

sd

مراحل چگونگی لیزر واژینال

لیزر بلیچینگ واژینال با استفاده از آخرین نسل دستگاه‌های لیزر و طی 3 الی چهار جلسه‌ی درمانی انجام می‌شود. تعداد جلسات درمانی به شرایط هر بیمار بستگی دارد و هر جلسه حدودا 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد. با انجام لیزردرمانی واژینال، از بین بردن رنگدانه‌ها در نقاط حساس پوست ممکن می‌شود و بنابراین علت اصلی و زمینه‌ای تیرگی ناحیه تناسلی، برطرف  و باعث سفید شدن واژن می‌شود. لیزردرمانی در مطب و تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود.

sa

مراقبت‌های بعد از لیزر واژینال

بعد از اتمام هر جلسه‌ی درمانی لازم است که محل مورد نظر را تا جای ممکن تمیز نگه دارید و ما توصیه می‌کنیم که تا 3 روز پس از لیزردرمانی از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید.

به چند جلسه لیزر بلیچینگ واژن نیاز دارم؟

لیزر بلیچینگ واژن روشی بسیار ایمن و بدون درد و ناراحتی است که در این کلینیک به منظور برای سفید کردن واژن انجام می‌شود. اغلب بیماران ما به دو جلسه‌ی درمانی نیاز دارند که باید 1 ماه بین این جلسات فاصله باشد.

چگونه از تیره شده پوست واژن جلوگیری کنیم؟


هرچند "تیره بودن پوست ناحیه تناسلی" امری کاملا طبیعی است، اما با این حال برخی از زنان دوست دارند که پوست این ناحیه از بدنشان روشن‌تر باشد. در این صورت، شاید بد نباشد که درمان‌های خانگی زیر را برای سفید کردم واژن امتحان کنید:

 • همیشه لباس‌های زیر نخی بپوشید.
 • وزن بدن خود را کنترل کنید.
 • روزانه بین 6 تا 8 لیوان آب بنوشید و میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنید.
 • در ناحیه تناسلی از کرم‌های موبر و پودر تالک استفاده نکنید.
 • به صورت منظم، به پوست این ناحیه ماسکِ بلغور جو دوسر و ماست شیرین نشده بزنید.
 • خمیری از ماست شیرین نشده و پوست پرتقال خشک شده تهیه کنید و به پوست این ناحیه بزنید. این ترکیب موجب نرم شدن پوست این ناحیه می‌شود.
 • برای ناحیه کشاله‌ی ران می‌توانید از ترکیب ماست با آبلیمو استفاده کنید. این ترکیب را به محل بزنید و بگذارید برای 20 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید. این کار را روزی یک بار انجام دهید.
 • شما همچنین می‌توانید آبلیموی تازه را به محل‌هایی که پوست تیره دارند بزنید.
 • از پوشیدن لباس تنگ خودداری کنید، پوشیدن لباس‌های تنگ باعث می‌شود که پوست ناحیه آلت تناسلی نتواند تنفس کند و موجب تیره شدن پوست می‌شود.
 • در مورد عرق کردن حواس خود را بسیار جمع کنید، عرق درواقع یکی از مواد زائد بدن است که دارای مواد شیمیایی مختلفی است که باید از بدن دفع شوند. از آنجایی که نواحی آلت تناسلی در اغلب موارد پوشیده هستند، عرقی که از پوست این نواحی خارج می‌شود تا زمانی که شما دوباره به حمام بروید روی پوست می‌ماند و این موضوع باعث تغییر رنگ پوست می‌شود.