لاغری،کوچک و آب کردن و سوزاندن چربی شکم و پهلو

50

برای بیشتر ما، چربی اضافی در ناحیه شکم، مسئله‌ای رایج است که با سبک زندگی بی‌تحرک امروزه و مصرف زیاد کالری، از بین بردن این میزان چربی اضافه، کاری مشکل است. حتی با گذراندن زمان زیاد در باشگاه‌های ورزشی و داشتن یک رژیم غذایی سخت، کوچک کردن و آب کردن چربی شکم و پهلوها، کاری مشکل است. 

ما در مرکز زیبایی و مشاوره آذین، آماده خدمت‌رسانی به شما برای لاغری شکم هستیم. ما مشتاقیم تا در حد امکان به بیماران کمک کنیم و پاسخگوی سؤالات و نگرانی‌هایی که ممکن است برای آن‌ها پیش آید، باشیم. ما از تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی برای از بین بردن چربی‌های شکم و پهلو و لاغری شکم استفاده می‌کنیم که در مورد هریک از آن‌ها توضیحات لازم را به شما ارائه می‌دهیم و شما می‌توانید از این روش‌ها برای داشتن ظاهری خوش‌فرم و زیبا، بهره بگیرید. در طی مشاوره اولیه، اطلاعات کاملی درباره روند اجرای کار به شما داده خواهد شد. هدف از این‌گونه درمان‌ها، ایجاد آرامش جسمی و روانی برای شما می‌باشد. شما می‌توانید سوالات و ابهامات خود را از ما بپرسید. ما نهایت تلاش خود را انجام می‌دهیم تا از نتیجه عمل لاغری شکم و پهلوها، رضایت کامل داشته باشید. برای تعیین وقت مشاوره، با ما تماس بگیرید.

کوچک کردن شکم و پهلو در مرکز مشاوره و زیبایی آذین


گزینه‌های پیش رو برای کوچک کردن و آب کردن چربی شکم و پهلوها در مرکز مشاوره و زیبایی آذین شامل موارد زیر می‌شود:

در گذشته‌ای نه‌چندان دور، تنها راه‌حل برداشتن چربی‌های سرسخت و لاغری شکم و پهلو، انجام لیپوساکشن و یا یک عمل جراحی بزرگ بود. در بیست سال اخیر، پیشرفت‌های قابل‌توجهی در فرایند برداشتن چربی بدون نیاز به انجام جراحی برای لاغری شکم، به وجود آمده است. در حال حاضر ، تکنولوژی‌هایی وجود دارد که کارایی خود را در فرایند کوچک کردن شکم، به اثبات رسانده‌اند. این تکنولوژی‌ها برای کاهش دادن وزن طراحی نشده‌اند بلکه برای تغییر شکل اندام و برداشتن چربی‌های سرسخت مثل چربی شکم ، طراحی شدند.

لیپوساکشن

سال‌های زیادی، لیپوساکشن یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین عمل‌های زیبایی برای آب کردن شکم، در دنیا بوده است. این روش جراحی به‌طور مؤثر و دائم، چربی بدن را کاهش می‌دهد و فرم اندام را اصلاح می‌کند. در طی عمل، با دقت و احتیاط چربی اضافی را از طریق یک لوله کوچک توخالی، به اسم کانول، برداشته می‌شود. متخصص ما کانول را در لایه چربی حرکت می دهد با این کار چربی اضافی برداشته می‌شود و اندامی مناسب برای فرد به وجود می‌آید. شکم و پهلوها رایج‌ترین نقاط تجمع چربی بدن در میان خانم‌ها و آقایان است که توسط لیپوساکشن درمان می‌شود.

لیپولیز

برای کوچک کردن شکم و پهلوها از طریق لیپولیز، یک فیبر لیزری کوچک 6/0 میلی‌متری ، به ناحیه موردنظر وارد می‌شود. بعدازاینکه چشم  بیمار با محافظ پوشیده شد، فرآیند لیزر آغاز می‌شود. بیمار هیچ دردی احساس نخواهد کرد. لیزر چربی شکم و پهلو را آب خواهد کرد. فرایند درمان، برای نواحی کوچک دارای چربی یا سفت کردن پوست شل شده، متوقف می‌شود. فواید تجزیه‌وتحلیل چربی به شرح زیر است:

  • عروق خونی را می‌بندد و احتمال خونریزی کاهش می‌یابد.
  • حرارت به لایه‌های عمیق‌تر پوست منتقل می‌شود و به سفت شدن پوست کمک می‌کند.
  • سلولیت کم می‌شود و بافت پوست بهبود پیدا می‌کند.
  • همه این کارها با کمترین آسیب به بافت انجام می‌شود.

مزوتراپی

در روش مزوتراپی برای از بین بردن چربی‌های سرسخت و لاغری شکم، باسن، ران و زیر چانه و بازوها از لیزر استفاده می‌کند. فوسفاتیدیل کولین، ماده‌ای که به‌طور طبیعی در بدن وجود دارد، برای تخریب سلول‌های چربی در نواحی خاصی از بدن، به کار می‌رود.

اولتراسونیک کویتیشن

کویتیشن، از اولتراسوند، برای شکستن سلول‌های چربی و لاغری شکم استفاده می‌کند بدون اینکه به بافت‌های اطراف آسیب  برساند. چربی تجزیه و به کبد منتقل می‌شود تا در آنجا دوباره سوزانده  شوند یا به‌طور عادی دفع شود. با انجام کویتیشن چربی به‌تدریج کاهش می‌یابد، بنابراین از این روش برای بازسازی اندام استفاده می‌شود.

کرایولیپولیز (منجمد کردن چربی)

این تکنولوژی جالب ، بدون اینکه هیچ آسیبی به بافت برساند، چربی را  منجمد می‌کند و باعث مرگ سلول‌های چربی و لاغری شکم می‌شود. یکی از نتایج ویژه این روش، کاهش بیست درصدی چربی در نواحی تحت درمان می‌باشد و بیماران می‌توانند تغییرات قابل‌توجهی را در اندام خود مشاهده کنند چون با این روش چربی‌های سرسخت شکم، از بین برده می‌شود.

رادیو فرکانسی ( آر اف فرکشنال)

درمان از طریق رادیوفرکانسی (RF) یک تکنولوژی جدید و نوید بخش برای فرم دهی به بدن، کاهش چربی و سلولیت و لاغری شکم بدون نیاز به جراحی است. انرژی آر اف به صورت خالص یا در ترکیب با دیگر عوامل، می‌تواند در فرایند درمان و کوچک کردن شکم،  به کار گرفته شود تا به طور موثر فرم بدن را اصلاح کند و شکم و پهلو را کوچک کند. حرارت‌دهی عمیق و کنترل شده به لایه های چربی زیر پوست ، تاثیراتی همچون سفت شدن بافت و  افزایش جریان خون را به همراه دارد که نشان‌دهنده این است که چربی‌های اضافی از سیستم لنفاوی تخلیه می شود و در نتیجه آن چربی‌های شکم و پهلوها کاهش می‌یابد. بر اساس تکنولوژی‌های رایج آر اف، بیشتر افراد بعد از انجام این درمان، بهبود قابل توجهی در کیفیت پوست خود مشاهده می‌کنند. دوره بهبودی این روش کوتاه است و ریسک کمتری دارد.

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

 جراحی زیبایی شکم ، برای فرم‌دهی مجدد به ناحیه شکم و پهلوها و کاهش وزن مناسب است. جراحی زیبایی شکم، شامل چندین مرحله می‌شود. ابتدا، چربی زیرپوستی ، به‌وسیله  لیپوساکشن یا برش با چاقوی جراحی برداشته می‌شود؛ سپس جراح قسمت زیادی از پوست را از زیر شکم، درست در بالای ناحیه شرمگاه، برش می‌دهد؛ آنگاه عضلات شکمی با ایجاد شکاف‌هایی سفت می‌شوند و درنهایت زخمی که در اثر برش پوست، ایجادشده با بست یا بخیه بسته می‌شود.

دو دلیل مهم برای انجام این جراحی برای لاغری شکم:

  • سستی وسیع و گسترش عضله رکتوس که در پی بارداری ایجاد می‌شود.
  • شلی بیش‌ازحد پوست و ترک‌های بارداری روی پوست

رژیم غذایی و ورزش

با رژیم غذایی و ورزش شما می‌توانید عضلات شکمتان را سفت کنید اما این ورزش‌ها، شمارا از دست چربی ناحیه شکم خلاص نمی‌کند. باوجوداین، چربی ناحیه معده و روده با همان روش‌های رژیم غذایی و ورزش واکنش نشان می‌دهد و به شما کمک می‌کند وزن کم کنید و چربی کلی بدنتان کمتر شود.

برای نبرد با چاقی یک رژیم غذایی سالم داشته باشید:

بر روی غذاهای گیاهی مثل میوه‌ها، سبزیجات و غلات تمرکز داشته باشید. منابع پروتئینی کم‌چرب مثل ماهی و محصولات لبنی کم‌چربی را انتخاب کنید. مصرف چربی اشباع‌شده که در گوشت قرمز و محصولات لبنی پرچربی، مثل پنیر و کره وجود دارد را محدود کنید و همچنین از گوشت‌های فرآوری شده، کمتر استفاده کنید . در عوض مقدار متعادلی از چربی‌های اشباع‌نشده که در ماهی ، گردو و روغن‌های گیاهی خاصی یافت می‌شوند ، استفاده کنید.

اندازه هر پرس غذا را کنترل کنید . حتی زمانی که از غذاهای سالم استفاده می‌کنید کالری افزایش می‌یابد. در خانه ، میزان هر پرس غذا را کم کنید . در رستوران ، غذا را با فرد دیگری شریک شوید یا نیمی از آن را میل کرده و مابقی را به منزل ببرید.

شربت‌های شیرین را با آب جایگزین کنید یا به‌جای شکر از شیرین‌کننده‌های رژیمی استفاده کنید.

فعالیت‌های فیزیکی را به برنامه روزانه خود وارد کنید. برای افراد سالم،  فعالیت‌های هوازی متعادل مثل پیاده‌روی سریع ، حداقل 150 دقیقه در هفته یا فعالیت‌های هوازی شدید مثل دویدن به مدت 75 دقیقه در هفته ، توصیه می‌شود. به‌علاوه تمرین‌های قدرتی ، حداقل دوبار در هفته توصیه می‌شود. اگر می‌خواهید وزن کم کنید یا تناسب‌اندام داشته باشید ، می‌بایست بیشتر تمرین کنید.

از دست دادن چربی ناحیه شکم به صبر و تلاش نیاز دارد. برای از دست دادن چربی اضافی و جلوگیری از بازگشت آن، کاهش وزن باید ثابت و آرام باشد. برای آغاز این مسیر و تداوم آن با متخصص تغذیه خود مشورت کنید.