لیفت بازو: بهترین راه برای کوچک و لاغر کردن بازو و رفع افتادگی و شلی پوست بازو

c

در اثر عواملی همچون: تغییرات هورمونی، یائسگی، آسیب نور خورشید، کاهش وزن و روند طبیعی پیری پوست، ممکن است ظاهر بازوی شما قابلیت ارتجاعی و حجم عضلانی خود را از دست بدهد. افتادگی و سست شدن پوست بازو می‌تواند موجب ناراحتی شما شده و اعتماد به ‌نفس شما را به‌ خصوص هنگام پوشیدن لباس آستین‌کوتاه و یا شنا، کاهش دهد.

اگر شما از مسن‌تر به نظر رسیدن نسبت به آنچه واقعاً هستید، خسته شده‌اید، روش‌های درمانی غیرجراحی‌ وجود دارد که پوست شما را احیا کرده، چربی‌ها را کاهش داده و حجم عضلات بازوی شما را اصلاح می‌کند.

مرکز مشاوره و زیبایی آذین یک سری روش درمانی "غیرتهاجمی" برای جوان‌سازی بازوها ارائه می‌دهد که به کمک آن مشکلاتی نظیر؛ پیری پوست، چربی اضافی و افتادگی عضلات در بالا و پایین بازو، تحت درمان قرار می‌گیرد. درمان جوان‌سازی بازو، شامل ترکیبی از درمان‌های غیرتهاجمی می‌باشد که به کمک آن حجم چربی کاهش یافته، استحکام پوست احیا شده و حجم عضلات افزایش می‌یابد. در طی این روش‌های درمانی، تولید کلاژن‌ها تحریک می‌شود. همچنین بدن تحریک می‌گردد تا قوام پوست را احیا کرده و حجم عضلات را افزایش دهد.

درمان جوان‌سازی بازو یک راهکار ایده‌آل برای مردان یا زنان محسوب شده که می‌تواند مزایای زیر را در برداشته باشد:

  • افزایش استحکام و لطافت پوست سست شده
  • کاهش و حذف رسوبات چربی
  • افزایش حجم عضلات ضعیف و سست شده

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر،با ما تماس بگیرید تا برای شما یک وقت مشاوره رزرو گردد.

لیفت و لاغر کردن بازو در مرکز مشاوره و زیبایی آذین


برخی از روش‌های جوان‌سازی بازو در مرکز ما عبارت‌اند از:

لیپوساکشن (مکش چربی‌ها) بازو

لیپوساکشن بازو یک نوع عمل جراحی زیبایی محسوب می‌شود که به کمک آن ظاهر بازو از طریق برداشت چربی‌های اضافی اصلاح می‌گردد. از طریق فن‌آوری‌های پیشرفته و متخصصان ماهر ما در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، روش لیپوساکشن بازو به ‌صورت موفقیت‌آمیز اجرا می‌شود، که در پی آن حجم و ظاهر بازوی مراجعه‌کنندگان به نحو مطلوبی اصلاح می‌گردد.

انواع روش‌های لیپوساکشن

لیپوساکشن به روش تامسنت " Tumescent"

در این روش درمانی ابتدا یک ماده بی‌حسی بر روی بازو اعمال می‌گردد، سپس با قرار دادن یک لوله نازک در بازو، ماده‌ای بی‌حس‌کننده، حاوی لیدوکایین و اپی‌نفرین به درون بافت چربی تزریق می‌گردد. پس از تزریق، روش مرسوم لیپوساکشن برای بیمار انجام می‌شود.

لیپوساکشن به کمک امواج اولتراسوند

 در این روش به کمک امواج اولتراسوند، چربی‌های ذخیره‌شده تبدیل به مایع می‌شوند، بنابراین برداشت و مکش آن‌ها از بازو راحت‌تر صورت می‌پذیرد.

لیپوساکشن به کمک لیزر (لیپو لیزر)

 در این روش از امواج کم انرژی لیزر کمک گرفته می‌شود تا چربی رسوبی بازو به مایع تبدیل گردد، سپس به کمک یک کانول کوچک، چربی‌های مایع‌شده از بازو جمع‌آوری می‌گردند.

روش لیپوساکشن لیپوماتیک

امروزه روش لیپوساکشن لیپوماتیک (لیپوساکشن با حداقل تهاجم) به سرعت به یکی از محبوب‌ترین روش‌های لاغری و زیبایی تبدیل شده، بدون آنکه نیاز به بستری شدن‌ لیپوساکشن سنتی را داشته باشد. لیپوساکشن لیپوماتیک یک روش درمانی جدید است که برای ذوب کردن چربی در نقاط ناخواسته و کاهش سایز بدن، طراحی‌شده است.  رویکرد نوآورانه روش لیپوماتیک، ترکیبی از چند روش پیشرفته نوین لیپوساکشن، ازجمله ویبراتور (دستگاه لرزاننده) و الگوهای چرخشی است، که تعداد جلسات برداشت چربی را کاهش می‌دهد.

درمان لیپوماتیک چگونه کار می‌کند؟

در روش لیپوماتیک یک کانول که با هوای فشرده کار می‌کند، ارتعاشی با فرکانسی معادل 10 هرتز، ایجاد می‌شود. استفاده از تکنیک ویبراتور (لرزاننده) معمولاً در روش‌های لاغری استفاده می‌شود، چراکه با لرزش سلول‌های چربی آن‌ها تحریک‌ شده، در نتیجه راحت‌تر حذف می‌گردند. علاوه بر مکانیسم لرزش، در روش لیپوماتیک، کانول نیز دارای چرخش است، این حالت تقلیدی از روش دستی جراحان پلاستیک است که به کمک این روش سلول‌های چربی را شکسته و درنهایت آن را به مایع تبدیل می‌کنند. هنگامی‌ که چربی به مایع تبدیل شد، از طریق یک کانول مخصوص جمع‌آوری می‌گردد.

مزوتراپی

روش درمانی مزوتراپی کمک می‌کند تا چربی رسوب یافته، از مناطق ناخوشایند به شکل طبیعی حذف گردند. مزوتراپی جایگزینی امن، طبیعی و کم تهاجمی‌تر برای روش‌های درمانی دیگر محسوب می‌شود. سلولیت یا همان فرورفتگی و برآمدگی‌های ناصاف پوستی (به خاطر ظاهر این بیماری به آن پوست "پنیری" نیز گفته می‌شود) در بازوها، پاها و باسن مشهودتر است این حالت را افراد لاغر و چاق به‌طور یکسان تجربه می‌کنند. مزوتراپی می‌تواند راه‌ حل این مشکل باشد، مزوتراپی با هدف قرار دادن علت زمینه‌ای سلولیت، به درمان آن می‌پردازد. همچنین مزوتراپی در درمان مواردی همچون، غیرالاستیک شدن بافت‌ها، اختلال در جریان گردش خون بافت، احتباس مایعات و تورم سلول‌های چربی نیز می‌تواند مفید باشد.

کویتیشن به کمک امواج اولتراسوند

در کاویتاسیون اولتراسوند، از امواج فراصوت با فرکانس پایین استفاده می‌شود.

درمان در طول یک دوره 6 یا 8 جلسه‌ای صورت می‌پذیرد که ممکن است فاصله حدود یک الی دو هفته بین هر جلسه درمان وجود داشته باشد. این روش بیشتر برای نواحی بزرگ بدن که دچار رسوب چربی شده‌اند، مانند شکم و ران استفاده می‌شود.

به ‌عنوان ‌مثال بخش قابل‌ توجهی از مراجعه‌کنندگان ما برای درمان کاویتاسیون اولتراسوند را مردانی با شکم‌های بزرگ تشکیل می‌دهد، چرا که این روش برای درمان چربی اضافی شکم می‌تواند مؤثر باشد. امواج اولتراسوند باعث می‌شوند درون بافت چربی، حفره‌های میکروسکپی ایجاد شود. این امر باعث می‌شود غشای سلول‌های چربی تحت‌فشار قرارگرفته و در نهایت متلاشی شوند. در نتیجه بافت چربی به مایع تبدیل می‌شود. مایع به وجود آمده درواقع حاوی "گلیسرول" و "اسیدهای چرب آزاد" است. بنابراین بدن به‌طور طبیعی از طریق مصرف گلیسرول به‌ عنوان انرژی (کالری) و یا متابولیزه کردن اسیدهای چرب آزاد از طریق سیستم لنفاوی و کبد، مایع ایجاد شده را حذف می‌نماید. درنتیجه در طول درمان حجم بافت چربی کاهش خواهد یافت. درمان با کاویتاسیون اولتراسوند، اصلاً دردناک نخواهد بود، د رواقع آرامش‌بخش هم هست، زیرا که مشابه ماساژ گرم است. زمان جلسات درمانی حدودی 45 الی 50 دقیقه طول می‌کشد که یک فاصله یک هفته‌ای و در برخی موارد دو هفته‌ای میان جلسات وجود خواهد داشت.

رادیوفرکانسی (RF فرکشنال)

روش درمانی رادیوفرکانسی می‌تواند به ‌صورت تنهایی یا در ترکیب با دیگر روش‌های درمانی مانند کاویتاسیون اولتراسوند، ‌انجام شود. به کمک این روش می‌توان اندازه سلول‌های چربی را کاهش داد. همچنین این روش می‌تواند مجدداً چربی‌ها را در قسمت‌های مختلف بدن، ازجمله بازوها تغییر شکل دهد. امواج رادیویی باعث می‌شود حرارت بافت چربی افزایش یابد. این امر متابولیسم سلول‌های چربی را افزایش می‌دهد، در نتیجه انرژی ذخیره‌شده سلول‌ها سوزانده شده و در پی آن اندازه سلول‌های چربی کاهش می‌یابد. همچنین گرمای ایجاد شده باعث می‌شود، سلول‌های چربی مجدد شکل یافته، مسطح، صاف و نرم شوند، این ویژگی باعث درمان سلولیت خواهد شد. رادیوفرکانسی یک درمان ایدئال برای رفع فرورفتگی‌های بازو محسوب می‌شود.

یک دوره درمانی 8 جلسه‌ای در فواصل هفتگی توصیه می‌شود. درمان سریع و کاملاً بدون درد است، در واقع بسیاری از مراجعه‌کنندگان در طول درمان چرت خواهند زد.

هایفوتراپی 

هایفوتراپی یک روش درمانی غیرتهاجمی است که توسط سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) نیز به تأیید رسیده است. به کمک این روش می‌توان قوام پوست را در نواحی ابرو، گردن، خطوط فک و اندام‌های دیگر مانند بازو، بهبود بخشید. در این روش به کمک امواج اولتراسوند، انرژی متمرکز شده به عمق لایه‌های زیرین پوست نفوذ کرده و باعث تحریک تولید کلاژن‌ها می‌شود. در واقع از طریق تولید مجدد کلاژن‌های پوست، بدن به ‌صورت طبیعی اقدام به جوان‌سازی و احیای دوباره پوست می‌کند. از جمله مزیت‌های این روش این است که درعین ‌حالی  که غیرتهاجمی می‌باشد، جای زخمی ایجاد نمی‌کند، هیچ اثری هم از خود به‌جای نمی‌گذارد.