لاغر کردن صورت(کشیده کردن صورت)

1

فک مربعی شکل و برجسته بودن فک تحتانی معمولاً به‌عنوان شاخصه‌ای مردانه در صورت تلقی می‌شود. بنابراین فک مربعی می‌تواند در مردان یک ویژگی ظاهری مثبت محسوب شود ولی در زنان ظاهر چندان زیبایی نخواهد داشت.
برجستگی خط فک ممکن است به‌طور مادرزادی و یا اکتسابی ایجاد شده باشد. جویدن آدامس، قفل کردن فک و دندان قروچه می‌توانند اندازه‌ی عضلات ماستر فک را افزایش داده و به فک حالتی مربعی شکل بدهند. روش لاغر كردن صورت یک تکنیک زیبایی برای شکل دادن به فک و باریک کردن صورت می‌باشد.

واضح است که جراحی لاغر کردن صورت روشی تهاجمی بوده و خطراتی چون آسیب‌های عصبی با اعصاب صورت وجود دارند. همچنین بسیاری از افراد برای لاغر کردن صورت خود روش‌های غیرتهاجمی را ترجیح می‌دهند. روش‌های بدون جراحی در مرکز زیبایی آذین شامل بوتاکس برای شل کردن عضلات و کاهش اندازه‌ی آن‌ها و همچنین لیفت با نخ و لیپوساکشن برای لاغر کردن صورت می‌باشند که این روش‌ها به‌دقت تحت مطالعه قرار گرفته و ازنظر ایمنی و کارایی بررسی شده‌اند. این روش‌ها اندازه‌ی عضلات ماستر را کاهش داده و بدین ترتیب باعث لاغر شدن فک می‌شوند.
برای گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد لاغر کردن بدون جراحی فک و یا برای گرفتن یک وقت مشاوره می‌توانید از طریق شماره‌های تلفن 0218867878 و 02188647881 با ما تماس گرفته و یا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.

عمل لاغر کردن صورت چیست؟


2

لاغر کردن بدون جراحی صورت و فک یک روش رایج مورد استفاده برای کوچک کردن فک از طریق کوچک کردن عضلات جونده یا ماستر می‌باشد. (این روش همچنین برای کاهش دندان قروچه یا بروکسیزم و تسکین درد ناشی از اختلالات مفصل فکی گیجگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد).
با این‌حال با آگاه شدن بیشتر مردم در مورد این روش، عمل لاغر کردن صورت در سطح جهانی در حال رواج بیشتر می‌باشد.
لاغر کردن صورت شکلی بیضی طور و زنانه‌تر را در صورت ایجاد کرده و حالت مربعی و مردانه‌ی آن را از بین می‌برد. چهره‌ی بیضی‌شکل معمولاً به‌عنوان شاخصه‌ای برای زیبایی و زنانگی تلقی می‌گردد. این عمل همچنین باعث می‌شود فرد لاغرتر به نظر برسد بااینکه وزن او هیچ تغییری نکرده است.

داوطلبین انجام عمل لاغر کردن صورت


این عمل برای افراد زیر مناسب است:

  • افرادی که به علت هیپرتروفی یا بزرگ بودن بیش‌ازحد عضلات ماستر، فکی مردانه و برجسته دارند
  • افرادی که به علت بزرگ بودن بیش‌ازحد عضلات ماستر در سطح فوقانی، لپ‌های بسیار برجسته و توپری دارند
  • مردان و زنانی که می‌خواهند با لاغر کردن قسمت‌های میانی و تحتانی صورت خود که به دلیل هیپرتروفی عضلات ماستر بیش‌ازحد بزرگ شده‌اند، چهره‌ای "قلبی شکل" داشته باشند
  • افرادی که می‌خواهند با کوچک کردن بخش فوقانی عضلات ماستر لپ‌های خود را اندکی تورفته و گونه‌های خود را برجسته‌تر نشان دهند.
  • افرادی که می‌خواهند بروکسیزم یا دندان قروچه را درمان کنند
  • این روش لاغر كردن صورت می‌تواند عوارض ناشی از اختلالات مربوط به مفصل فکی گیجگاهی را کاهش دهد.

تکنیک‌های غیر جراحی برای لاغر کردن صورت


تزریقات

3

لاغر کردن بدون جراحی صورت یک روش درمانی سریع است که در مطب پزشک انجام شده و در طی آن اصلاح‌کننده‌های عصبی مانند بوتاکس یا زئومین توسط یک سوزن بسیار نازک به عضلات ماستر فرد تزریق می‌شوند. این عمل در حدود 15 دقیقه زمان برده و تقریباً بدون درد بوده و ازکارافتادگی به همراه ندارد. در اولین جلسه‌ی درمانی، سوابق پزشکی شما بررسی شده، صورت شما و شکل آن مورد بررسی قرار گرفته و قدرت عضلات ماستر و همچنین اهداف شما از انجام این روش درمانی تعیین می‌شود. اهداف شما از انجام این روش درمانی و انتظارات واقع‌گرایانه‌ی شما قبل از انجام درمان مورد بحث قرار خواهند گرفت. اولین جلسه چیزی در حدود 20 تا 30 دقیقه زمان برده و در طی آن صورت شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. آثار لاغر صورت چیزی در حدود 1 تا 2 هفته بعد از درمان نمایان شده و پس از گذشت 4 تا 6 هفته، فک به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای لاغر می‌شود. برای کوچک نگه‌داشتن عضلات ماستر لازم است تا هر 6 تا 8 ماه یک جلسه‌ی درمان ترمیمی انجام شود. هیپرتروفی متوسط استخوانی را نیز می‌تواند با شل کردن عضلات ماستر جبران کرد.

لیفت با نخ برای لاغری صورت

4

لیفت صورت با نخ یک روش بدون جراحی برای افرادی است که نمی‌خواهند تحت عمل جراحی قرار بگیرند و یا از آن ترس دارند. آثار ناشی از این روش درمانی بلندمدت بوده و ممکن است 1 تا 2 سال پس از انجام آن نیز باقی بمانند. به‌علاوه، آثار لیفت و سفت کردن بافت‌های صورت تقریباً بلافاصله پس از انجام عمل نمایان می‌شوند. این روش ازکارافتادگی ایجاد نکرده و شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام آن به محل کار خود بازگردید. برای ایجاد آثار ایده آل، پزشک از نخ‌های جذبی PDO برای لیفت صورت استفاده می‌کند. در بین نخ‌ها شبکه‌هایی ایجاد می‌شوند که تولید کلاژن در پوست را تحریک کرده و آن را افزایش می‌دهند. پوست فرد با گذشت زمان و در طول 6 تا 8 ماه نخ‌های استفاده شده را جذب می‌کند. پس از درمان با افزایش تولید کلاژن در پوست و سفت‌تر شدن آن، چهره‌ی شما به‌تدریج لاغرتر خواهد شد. قبل از انجام درمان از یک کرم بی‌حسی موضعی بر روی پوست شما استفاده می‌شود تا هرگونه درد و ناراحتی همراه با این عمل به حداقل برسد. بسته به محل مورد درمان نخ‌ها در محل مخصوص خود قرار داده شده و یک جلسه‌ی درمانی نزدیک به 30 تا 40 دقیقه زمان خواهد برد. در حین انجام عمل شما احساس گزش شبیه به طب سوزنی خواهید داشت ولی دردی احساس نخواهید کرد.

لیپوساکشن برای لاغر کردن صورت

5

در طول لیپوساکشن زیرپوستی، پزشک بریدگی‌های کوچکی را در زیر چانه ایجاد کرده و چربی اضافی را از طریق یک وسیله‌ی مخصوص به نام کانولا خارج می‌کند. این وسیله سلول‌های چربی را سست کرده و آن‌ها را بیرون می‌کشد. پس از بستن این بریدگی‌ها، پزشک آن‌ها را پانسمان کرده و پس از گذشت چهار روز، پانسمان و بخیه‌ها را باز می‌کند. بسته به اندازه‌ی ناحیه‌ی مورد درمان و میزان چربی که باید از آن خارج شود، این عمل ممکن است در حدود یک ساعت زمان ببرد.
عمل لیپوساکشن تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی و در مطب پزشک یا در اتاق عمل سرپایی انجام می‌شود. بلافاصله پس از انجام عمل فرد می‌تواند خط فک خود را جوان‌تر دیده و از غبغب رهایی یابد. رفع کامل ورم و کبودی ناشی از عمل به حدود یک هفته زمان نیاز دارد. بروز کامل آثار عمل نیز ممکن است چند ماه زمان ببرد. عمل لیپوساکشن در محل‌هایی که کانولا از آن‌ها وارد پوست شده است جای زخم باقی می‌گذارد ولی این جای زخم‌ها بسیار کوچک بوده و با گذر زمان از بین می‌روند. پس از 5 روز شما می‌توانید به محل کار خود بازگردید.
هزینه‌ی عمل لیپوساکشن صورت بسته به تعداد محل‌هایی که تحت درمان قرار می‌گیرند (گونه‌ها، گردن، چانه و غیره) متفاوت خواهد بود. این عمل بعضاً به همراه عمل لیفت یا تکنیک‌های برجسته‌سازی انجام می‌شود. هزینه‌ی عمل درصورتی‌که با روش‌های درمانی دیگر همراه باشد، افزایش خواهد یافت.

پس از انجام عمل لاغری صورت چه انتظاراتی داشته باشم؟


زمانی که درمان انجام شد، معمولاً دیگران از شما می‌پرسند که آیا وزن کم کرده‌اید؟ این به دلیل لاغر شدن صورت شما به دلیل کوچک شدن عضلات فک می‌باشد.
اگر قصد دارید این روش درمانی را انجام دهید، همیشه یک پزشک باتجربه در یک کلینیک معتبر پوست و زیبایی را انتخاب کنید تا خطرات بالقوه و البته نادر این عمل به حداقل برسند. از عوارض عمل لاغری صورت می‌توان به افتادگی دهان و باریک شدن لبخند اشاره کرد.

خطرات عمل لاغری صورت چیست‌اند؟


عمل لاغری صورت ممکن است باعث ایجاد عدم توازن در چهره و افتادگی اجزای آن شود که البته این عوارض نادرند. همچنین ممکن است این عمل باعث باریک شدن لبخند شده که این عارضه نیز در عمل لاغری صورت و کوچک کردن فک نسبتاً نادر است. کبودی تقریباً در 25 درصد از موارد درمان رخ می‌دهد که می‌توان به‌راحتی آن را مدیریت کرد. همچنین این کبودی‌ها خفیف بوده و نسبتاً سریع از بین می‌روند.