لیزر مونالیزا تاچ جهت جوانسازی دستگاه تناسلی بانوان

لیزر مونالیزا‌تاچ یک نوع لیزر با کاربرد پزشکی است که انرژی کنترل شده‌ای را به بافت درونی واژن می‌فرستد. این روش درمانی موجب احیای سلول‌ها در بافت واژینال شده و موجب تولید بیشتر کلاژن، ماده‌ی حیاتی برای سلامت سلول‌های واژن، می‌شود.

banner

هرچند بسیاری از زنان از صحبت کردن درباره این موضوع طفره می‌روند، اما میلیون‌ها زن با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنند. "این موضوع" چیست؟ این موضوع یکی از مشکلات مربوط به سلامت واژن است که موجب علائمی ‌مانند خشکی، خارش و سوزش واژن می‌شود، علائمی ‌که در تعداد بسیار زیادی از زنان وجود دارد. اما باید بدانید که برای حل این مشکلات، راه‌حلی وجود دارد. لیزر مونالیزاتاچ برای درمان آتروفی واژن یک روش ایمن و ساده برای جوان‌سازی واژن است که می‌تواند زندگی زنان را دچار تحول کند.

در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، دستگاه پیشرفته مونالیزاتاچ برای درمان مشکلات زنان از قبیل مشکلات یائسگی و بعد از زایمان توسط متخصصین مجرب این مرکز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مونالیزا‌ تاچ چیست؟


 مونالیزا‌تاچ یک روش لیزردرمانی پیشرفته است که طی آن امواج لیزر CO2، به شکل کنترل‌شده، به دیواره واژن فرستاده می‌شوند. این دستگاه دارای یک پروب است که وارد واژن می‌شود و  از طریق آن، امواج لیزر از کناره‌های سر پروب ساطع می‌شوند و به بافت داخلی واژن تابانده می‌شوند. پالس‌های این دستگاه، دو قسمتی هستند و به طور همزمان بافت سطحی (اپیتلیال) و بافت عمقی (لامینا) واژن را هدف قرار می‌دهند. تاثیر امواج لیزر بر روی بافت واژن موجب جوان‌سازی سلول‌های واژن و تحریک آن‌ها برای تولید کلاژن بیشتر می‌شود، ماده‌ای که برای سلامت سلول‌های واژن حیاتی است.

مونالیزا‌تاچ چگونه عمل می‌کند؟


جوان‌سازی واژن با روش لیزر مونالیزا‌تاچ توسط دستگاه مخصوص لیزر CO2 انجام می‌شود که دارای یک پروب مخصوص است که امواج لیزر را از کناره‌های پروب و به صورت جانبی ساطع می‌کند. این پروب وارد کانال واژینال می‌شود و امواج لیزر را به دیواره‌ی واژن می‌تاباند. پالس‌های این دستگاه، دو قسمتی هستند و به طور همزمان بافت سطحی (اپیتلیال) و بافت عمقی (لامینا) واژن را هدف قرار می‌دهند. تاثیر امواج لیزر بر روی بافت واژن موجب احیای سلول‌های واژن و غشای مخاطی در داخل واژن می‌شود و تنگ کننده واژن می باشد .

مشکلاتی که به کمک مونالیزا‌تاچ درمان می‌شوند


 بسیاری از زنان با وجود بالا رفتن سنشان، همچنان جوانی و سرزندگی خود را حفظ می‌کنند، با این حال ممکن است با آغاز دوران یائسگی، کیفیت زندگی بسیاری از زنان به طور غیرمنتظره‌ای تغییر ‌کند. هرچند یکی از روش‌های درمان مشکلات ناشی از یائسگی، روش جایگزینی هورمون یا هورمون‌تراپی است، اما به‌کارگیری این روش نمی‌تواند برای تمام بیماران، روش درمانی مناسبی باشد چرا که موجب نتایج غیرقطعی و غیرموثر می‌شود. مونالیزا‌تاچ یک روش درمانی موثر برای احیا و بازسازی واژن است که می‌تواند بسیاری از زنانی را نجات دهد که در سکوت از مشکل خود رنج می‌برند و قادر به استفاده از روش‌های درمانی معمول نیستند.

مزایای لیزر مونالیزاتاچ


 

  • روشی ساده و بدون درد با لیزر
  • درمان بدون بیهوشی و به صورت سرپایی
  • بدون عوارض جانبی
  • بدون نیاز به گذراندن دوره‌ی ریکاوری
  • بهبودی علائم تنها پس از یک جلسه‌ی درمانی
  • تکمیل دوره درمان تنها با سه جلسه‌ی بسیار آسان با 6 هفته فاصله
  • درمان شدن هزاران زن با این روش، به طور موفقیت‌آمیز، از سال 2008 تاکنون

نحوه انجام لیزر مونالیزا‌تاچ و نتایج آن


روش جوان سازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ یک روش درمانی است که اثرگذاری آن به لحاظ بالینی به اثبات رسیده است و هیچ دردی برای بیمار به همراه ندارد. این روش درمانی در کمتر از 5 دقیقه به انجام می‌رسد و هم به صورت آنی موجب بهبودی بیمار می‌شود و هم نتایج بلند مدتی به همراه دارد. این روش در مطب پزشک و به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به اعمال بی حسی ندارد. لیزر مونالیزا‌تاچ هیچ عوارض جانبی دارد و بنابراین نیازی به گذراندن دوره ریکاوری ندارد.

عملکرد مونالیزا‌تاچ از طریق ایجاد فرآیندهای بازسازی در لایه‌ی مخاطی در واژن است و این کار با تکنیکی بسیار ایمن و بدون درد و کاملا دقیق و محاسبه شده انجام می‌شود. این تکنیک مشابه با تکنیک‌های جوان‌سازی پوست صورت با لیزر می‌باشد. تاثیر لیزر مونالیزا‌تاچ بر بافت داخلی واژن موجب تحریک این بافت برای تولید کلاژن بیشتر، بهبود عملکرد واژن، بازیابی جریان خون در بافت واژن و در نتیجه از بین بردن اثرات آتروفی واژن می‌شود. . پالس‌های این دستگاه، دو قسمتی هستند و به طور همزمان بافت سطحی (اپیتلیال) و بافت عمقی (لامینا) واژن را هدف قرار می‌دهند که این امر موجب احیای سلول‌های واژن و غشای مخاطی در داخل واژن می‌شود. اشعه‌های لیزر که به صورت متقاطع (جزء‌به‌جزء) به بافت واژن تابانده می‌شوند، در آن نفوذ می‌کنند و موجب تشکیل زخم‌های بسیار ریزی در لایه‌ی اپیتلیال در مخاط واژن می‌شوند. ایجاد این زخم‌های بسیار ریز در بافت واژن موجب تحریک فیبروبلاست‌ها برای فعالیت بیشتر و تولید کلاژن می‌شود.

از آنجایی که جوان‌سازی واژن با لیزر مونالیزا‌تاچ کاملا بدون درد است، برای انجام آن نیازی به اعمال بیهوشی نیست. البته ممکن است برخی از بیماران در هنگام قرار دادن سر پروب لیزر در داخل واژن اظهار ناراحتی کنند، اما عملکرد لیزر بر روی واژن هیچ دردی به همراه ندارد. تعداد بسیار زیادی از بیماران، احساس درمان با لیزر مونالیزا‌تاچ را مشابه با ویبره یا لرزش خفیف در واژن خود توصیف کرده‌اند.
یک دوره کامل درمان با لیزر مونالیزا‌تاچ شامل سه جلسه‌ی درمانی می‌شود که 6 هفته با یکدیگر فاصله دارند. بدین ترتیب کل دوره‌ی درمانی 18 هفته طول می‌کشد و هر جلسه‌ی درمانی تقریبا 5 دقیقه زمان می‌برد.  اما با این حال بسیاری از بیماران بعد از اولین جلسه درمانی نیز، بهبودی در وضعیت خود را مشاهده می‌کنند. لازم است بیماران برای حفظ نتایج درمانی، بعد از اتمام دوره‌ی درمان، سالی یکبار، لیزر مونالیزا‌تاچ را مجددا انجام دهند. از زمان معرفی روش لیزر مونالیزا‌تاچ، بیش از 5000 زن این روش درمانی را دریافت کرده‌اند و تا 18 ماه بعد از درمان تحت نظر پزشک بوده‌اند و به نتایج موفقیت‌آمیزی دست یافته‌اند.

بعد از هر جلسه‌ی درمانی لیزر مونالیزا‌تاچ، لازم است که تا 2 الی 3 روز از داشتن رابطه‌ی جنسی اجتناب کنید. پزشک شما با توجه به شرایط شما بهترین برنامه‌ی بعد از درمان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

تصویر بافت‌شناسی زیر از مخاط داخلی واژن، وضعیت این بافت را قبل و بعد از درمان با لیزر مونالیزا‌تاچ نشان می‌دهد. در این تصویر تغییرات ایجاد شده در لایه‌ی ایپیتلیوم واژن به وضوح نشان داده شده است.

7

نمونه تصاویر میکروسکوپی از بافت آماده‌سازی شده‌ی واژن برای مطالعه بافت شناسی که با ترکیب هماتوکسیلین-ائوزین رنگ‌آمیزی شده است. (A) وضعیت واژن در شرایط اولیه با لایه‌ی اپتلیوم نازک‌تر. (B) نمونه بافت همان بیمار، دو ماه بعد از درمان با لیزر مونالیزا‌تاچ. لایه‌ی اپیتلیوم ضخیم شده است و سلول‌های بزرگ متعددی در سطح آزاد واژن ایجاد شده‌اند و قطر سلول‌های اپیتلیوم نیز افزایش یافته است و این سلول‌ها غنی از گلیکوژن هستند که این حالت نشان‌دهنده‌ی بازیابی متابولیک تروپیسم و پویایی زیستی در بافت لایه‌ی اپیتلیوم می‌باشد.

سوالات رایج


این روش درمانی برای کدام دسته از بیماران مناسب است؟

روش لیزر مونالیزا تاچ برای تمامی زنانی که وارد دوره ی یائسگی شده‌اند یا افرادی که دچار علائم مشابهی با علائم بعد از یائسگی شده‌اند (مانند افراد مبتلا به هیسترکتومی یا زنانی که قبلا به سرطان سینه مبتلا بوده‌اند) مناسب است.

هزینه جوان‌سازی واژن با لیزر چقدر است؟

بیماران برای اطلاع از هزینه‌ی جوان‌سازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ لازم است که با پزشک خود تماس بگیرند و در این‌باره سوال کنند.

آیا این روش درمانی برای زنان مبتلا به سرطان سینه ایمن است؟

بله، روش لیزر مونالیزاتاچ برای زنانی که نمی‌توانند روش هورمون‌تراپی را انجام دهند (مانند افراد مبتلا به سرطان سینه) و یا افرادی که مایل به انجام هورمون‌تراپی نیستند، کاملا مناسب است.