لیفت و کشیدن پوست گردن بدون جراحی

 

mb

طبیعی است که با گذشت سن، قابلیت انعطاف‌پذیری پوست ما بیشتر و از میزان خاصیت ارتجاعی آن کاسته می‌شود. برخی افراد برای حل این مشکل به عمل‌های جراحی زیبایی گردن و صورت  روی می‌آورند، اما برخی دیگر به دنبال روش‌های کمتر تهاجمی هستند. لیفت و کشیدن پوست گردن روشی غیرجراحی است که می‌تواند پوست اطراف خط فک را سفت کند، ظاهر لکه‌ها و جای زخم روی گردن را بهبود بخشد و خطوطی که منجر به ایجاد چین و چروک می‌شوند را از بین ببرد. لیفت و کشیدن پوست گردن بدون جراحی یک گزینه عالی است که هیچ محدودیتی ندارد و توسط اکثر افراد قابل استفاده است.

در صورتی که روی گردن خود خطوط عمودی و چین چروک می‌بینید و یا متوجه شده‌اید که پوست آن شُل شده است به مرکز مشاوره و زیبایی آذین مراجعه کنید. ما در این مرکز روش‌های جوان‌سازی گردن را ارائه می‌دهیم؛ این روش‌ها علائم پیری را به طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهند. جوان‌سازی گردن که با نام لیفت گردن نیز شناخته می‌شود، برای تمام افرادی که روی گردن خود علائم پیری دارند مناسب است؛ چه این علائم خفیف باشند و چه شدید تفاوتی نمی‌کند. متخصصان ماهر ما توانایی این را دارند که ریشه مشکل بیمار را تشخیص دهند و به این ترتیب بهترین روش درمانی را برای وی انتخاب کنند. ما در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، یک رویکرد منحصر به فرد را ایجاد کرده‌ایم تا به بیماران خود کمک کنیم با استفاده از یک روش غیرجراحی به بهترین نتایج دست یابند. هنگامی که شما برای جوان‌سازی پوست گردن خود به ما مراجعه می‌کنید، ما به سادگی و با استفاده از هر روشی اقدام به درمان نمی‌کنیم؛ بلکه ابتدا در مورد اهداف موردنظرتان صحبت می‌کنیم و سپس شما را معاینه می‌کنیم تا روشی برایتان انتخاب کنیم که بهترین نتایج را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می‌توانید برای رزرو وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

لیفت و کشیدن پوست گردن به روش غیرجراحی در مرکز مشاوره و زیبایی آذین


ما چندین راه‌ حل برای لیفت و کشیدن پوست گردن ارائه می‌دهیم. بسته به مورد شما، ممکن است ما یک روش واحد را به شما پیشنهاد دهیم یا یک برنامه درمانی مرکب از چندین روش را برای شما طراحی کنیم تا به بهترین نتایج دست یابید. در هر صورت هدف ما راحتی شماست و اینکه فرایند جوان‌سازی گردن شما به بهترین نحو انجام شود.

برنامه لیفت و کشیدن پوست گردن در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، از یک یا ترکیبی از چند روش درمانی زیر تشکیل شده است:

هایفوتراپی

هایفوتراپی تنها روش کشیدن پوست صورت و گردن است که توسط سازمان FDA تأیید شده است. هایفوتراپی گرما را به زیر سطح پوست می‌رساند تا فرایند تجدید سازی طبیعی بدن و تولید کلاژن را تحریک کند. کلاژن یک پروتئین طبیعی است که با سفت نگه داشتن پوست و حفظ رنگ طبیعی آن، پوست را جوان و شاداب می‌سازد. با گذشت سن، کلاژن‌ها قدرت و توانایی خود برای ایستادگی و سفت نگه داشتن پوست را از دست می‌دهند؛ در نتیجه پوست شُل و افتاده می‌شود. برای حل این مشکل لازم است فرد تنها یک بار تحت درمان قرار گیرد. می‌توان هر دو تا سه سال این روش درمانی را تکرار کرد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای آزاد و شل کردن عضله‌ها (تمدد اعصاب) و درمان خطوط  و چین و چروک گردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. آزاد و شل شدن عضلات باعث می‌شود که یک کشیدگی به سمت بالا پیدا کنند؛ این کشیدگی ظاهر خط فک و گردن را بهبود می‌بخشد.تزریق بوتاکس یک روش نسبتاً جدید است که چین و چروک روی گردن را کاهش می‌دهد و آن ظاهری که بیشتر در زنان مسن دیده می‌شود را به طور کلی از بین می‌برد. لیفت گردن با روش بوتاکس بدون نیاز به عمل جراحی، خطوط ظریف روی خط فک و گردن را از بین می‌برد و ظاهری جوان، سفت و کشیده‌تر به آن می‌دهد. به راستی که از دست رفتن حجم ناحیه گونه‌ها و از بین رفتن ظاهر خط فک، دو تا از ویژگی‌های عمده‌ای هستند که پیر شدن صورت را نشان می‌دهند. برای رفع افتادگی خط فک و در واقع جوان‌سازی دوباره آن، می‌توان از روش تزریق بوتاکس استفاده کرد.

رادیو فرکانس (RF فرکشنال)

در روش لیفت گردن با استفاده از رادیو فرکانس، از دستگاهی استفاده می‌شود که امواج رادیو فرکانس تولید می‌کند. این دستگاه یک سر یا نوک کوچک دارد که روی ناحیه‌ای که قرار است درمان شود، گذاشته می‌شود. هر ناحیه باید با یک پالس از دستگاه درمان شود که حدود دو تا هفت ثانیه طول می‌کشد. این روش معمولاً بدون درد است اما ممکن است یک سوزش خفیف یا کمی درد را تجربه کنید. میزان درد به خود شخص و مقدار داروی ضد دردی که پزشک روی ناحیه تحت درمان، اعمال کرده بستگی دارد. برای درمان کامل حداقل 6 جلسه درمانی لازم است که این جلسات به صورت یک بار در هفته انجام می‌شود.

نتایج این روش فوراً آشکار نمی‌شود و شما می‌توانید در عرض یک ماه بعد از درمان، بهبودی پوست گردن خود را مشاهده کنید. تا حدود 6 ماه طول می‌کشد که نتایج به طور کامل آشکار شوند. نتایج روش رادیو فرکانس حدود پنج تا ده سال دوام می‌آورند.

جوان‌سازی با استفاده از لیزر

جوان‌سازی با لیزر روشی است که اخیراً به تجهیزات جوان‌سازی پوست اضافه شده است. لیزرهایی که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند سطح انرژی پایینی دارند و سعی می‌کنند بدون آسیب رساندن به لایه اپیدرمال (لایه رویی) پوست، به لایه درمال (لایه زیرین) پوست نفوذ کنند. معنی این عبارت این است که لیزر بدون آسیب وارد کردن به سطح پوست، لایه زیرین آن را درمان می‌کند. این روش به زمان بهبودی کمی نیاز دارد و عوارض جانبی آن نیز بسیار کم است.

تصور می‌شود که حرارت لیزر در لایه درمال پوست باعث تولید کلاژن می‌شود؛ تولید کلاژن ظاهر چین و چروک‌ها را از بین می‌برد و پوست را جوان می‌کند.

لیفت گردن با استفاده از نخ

لیفت با نخ، یک روش درمانی جدید است که علاوه بر کشیدن پوست باعث احیا کردن اثر کلاژن‌ها نیز می‌شود.نخ‌های ظریف لیفت از مواد قابل جذبی که پلی‌ال‌لاکتیک‌اسید نام دارند ساخته شده‌اند؛ این نخ‌ها در داخل پوست قرار می‌گیرند و به صورت فوری باعث کشیده شدن آن می‌شوند.از آنجایی که نخ‌ها جذب پوست می‌شوند، مواد پلی‌ال‌لاکتیک در پوست باقی می‌مانند و باعث تولید کلاژن‌های جدید می‌شوند. این کلاژن‌ها پوست را جوان می‌کنند و حجم از دست رفته آن را بازمی‌گردانند. نتایج این روش حدود 12 تا 18 ماه دوام می‌آورد و هر زمانی که خواستید می‌توانید درمان را تکرار کنید.در این روش از یک بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود زیرا نخ‌ها با سوزن‌های بسیار ریز در داخل پوست قرار داده می‌شوند. معمولاً لیفت گردن با نخ به زمان استراحت نیاز ندارد و اکثر بیماران روز بعد از درمان، به فعالیت‌های عادی زندگی خود باز می‌گردند.لیفت نخ روشی است که می‌تواند با نیازهای شما سازگار شود و کاربردهای زیادی داشته باشد؛ از این روش می‌توان برای لیفت و کشیدن پوست گردن، بهبود خط فک، رفع چین و چروک‌های بین بینی و دهان و همچنین برای رفع چین‌های پیشانی و ابروها استفاده کرد.

تزریق پلاسما (تزریق PRP) 

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت، یک روش درمانی ضد پیری است که تولید کلاژن را تحریک می‌کند و چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد. پلاکت‌ها منابع طبیعی بدن هستند که روند بهبودی بافت‌های بدن را تسریع می‌کنند، التهاب و درد را کاهش می‌دهند و تراکم استخوان، تولید سلول‌های جدید خونی و بافت همبند را افزایش می‌دهند.

برای اجرای این روش درمانی ابتدا یک نمونه خون از بیمار گرفته می‌شود، سپس نمونه خون داخل یک دستگاه سانتریفیوژ قرار داده می‌شود تا پلاسما از خون جدا شود. در انتها پلاسمای جدا شده به ناحیه‌ای که قرار است درمان شود تزریق می‌شود. تزریق پلاسما معمولاً هر چهار هفته، سه تا شش بار انجام می‌شود و یا اینکه تا زمانی که تولید کلاژن به حد کفایت برسد و چین و چروک‌ها کاهش یابد، ادامه می‌یابد.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی یک از روش‌های کمتر تهاجمی است که ظاهر پوست شما را بهبود می‌بخشد. اگرچه این روش بیشتر برای صورت استفاده می‌شود اما می‌تواند برای بهبود پوست گردن و دست‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.