لیفت و بالا کشیدن سینه(ماستوپکسی) برای درمان افتادگی و سفت کردن سینه

هنگامی که سینه های شما به دلیل سن، سنگینی یا وضع حمل حالت آویزان بودن یا پژمردگی پیدا می‌کنند، لیفت سینه برای بازگرداندن سینه‌ها به وضعیت جوان‌تر، انجام می‌شود. در برخی موارد، ایمپلنت های سینه به همراه لیفت استفاده می‌شوند تا حجم سینه را نیز به حالت اولیه بازگردانند. در مواقع دیگر که سینه‌ها دارای اندازه و شکل مناسبی هستند اما تنها نیاز به لیفت و بالا کشیدن دارند، لیفت سینه بدون ایمپلنت مناسب‌تر است. اگر شما به دنبال آن هستید که شکل سینه های خود را به بهترین حالت آن بازگردانید تا زیبایی اندام بیشتری داشته باشید، لیفت سینه بهترین راه حل برای شما می‌باشد. لیفت سینه به منظور ایجاد بهترین شکل، اندازه و تناسب برای شکل خاص اندام شما انجام می‌شود.

افتادگی سینه که در اصطلاح پزشکی، پتوسیس سینه نامیده می‌شود، می‌تواند باعث شود خانم‌ها به دلیل ظاهر خود احساس کمرویی کنند و تصویر ذهنی منفی و نامناسبی از خود داشته باشند. در نتیجه بسیاری از زنان جراحی لیفت سینه را تحمل می‌کنند تا سینه های خود را جوان کنند و عزت نفس خود را بهبود بخشند. با در نظر گرفتن این بیماران، متخصصین ما در مرکز مشاوره و زیبایی آزین بهترین خدمات جراحی لیفت سینه با مطابق با بهترین استانداردها را ارائه می‌دهند. اگر شما به زیباتر کردن ظاهر خود و بهبود اعتماد به نفس از طربق لیفت سینه علاقه‌مند هستید و اگر می‌خواهید بدانید آیا گزینه مناسبی برای جراحی لیفت سینه هستید یا خیر، با شماره‌های  0218867878 و 02188647881 تماس بگیرید و نوبت بگیرید یا مشاوره دریافت کنید.

گزینه های درمان


یکی از مهم ترین عوامل در تصمیم گیری برای انجام لیفت سینه، درجه پتوسیس یا مقدار افتادگی سینه می‌باشد. این مقدار در زنان، متفاوت است. دیگر عواملی که در تصمیم گیری به شما کمک می‌کنند، عبارتند از:

 • اگر نوک سینه یا هاله اطراف آن رو به پایین باشد
 • اگر دچار کاهش حجم سینه‌ها شده اید
 • پوست سینه های شما کشیده شده است و خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است (به خصوص پس از کاهش وزن، شیردهی و... )
 • هاله دور سینه‌ها دچار کشیدگی شده باشد
 • یکی از سینه‌ها نسبت به دیگری پایین‌تر باشد
 • سینه‌ها بر روی قفسه سینه پهن شده باشند
 • سینه‌ها به صورت پاندولی شکل یا استوانه ای شکل باشند

به خاطر داشته باشید که جراحی زیبایی به تغییر در بدن و ظاهر شما منجر خواهد شد. پزشک به شما توصیه خواهد کرد که پیش از متحمل شدن یک تغییر اساسی در بدن، خود را از لحاظ ذهنی، فیزیکی و احساسی، آماده کنید؛ و شما باید خود را برای لیفت سینه آماده کنید:

 • مطمئن شوید که در وزن ثابتی قرار دارید.
 • از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید.
 • سیگار را ترک کنید، یا دست کم در مدت زمان باقیمانده تا عمل آن را کاهش دهید.
 • مطمئن شوید که برای بچه دار شدن یا شیردهی در آینده برنامه ای ندارید.

مشاوره


بسیار مهم است که در مشاوره اولیه، در مورد آنچه که در رابطه با موقعیت نوک سینه‌ها و اندازه آنها انتظار دارید، صحبت کنید. پزشک سینه های شما را معاینه خواهد کرد تا تن پوست، اندازه هاله نوک سینه‌ها و کیفیت بافت سینه‌ها را ارزیابی کند. اگر شما 35 ساله یا بالاتر هستید، باید پیش از انجام جراحی یک ماموگرافی انجام هید.

فرایند درمان


بسته به میزان افتادگی سینه، چندین نوع لیفت سینه وجود دارد؛ از مینی ماستوپکسی تا فول ماستوپکسی. مینی ماستوپکسی شامل ایجاد شکاف در اطراف هاله سینه، برداشتن بخشی از پوست اصافه و سپس محکم کردن پوشش می‌شود که موقعیت نوک سینه را به سمت بالا حرکت می‌دهد. در فول ماستوپکسی، برشی در اطراف هاله ایجاد می‌شود و به سمت پایین از نوک پستان تا زیر آن (چین سینه ها) امتداد می‌یابد.

در این عمل، جراح هرگونه پوست اضافی را بر می‌دارد و بافت پستانی شما را در موقعیت مناسب قرار می‌دهد. جراح تمام تلاش خود را برای قرار دادن نوک پستان در موقعیتی بالاتر بر روی دیواره قفسه سینه، به کار خواهد گرفت. با انجام این اقدامات، سینه‌ها موقعیت مناسب خود را به دست می‌آورند. با انجام مینی ماستوپکسی و فول ماستوپکسی، شما متوجه خواهید شد که سینه هایتان از لحاظ اندازه و شکل، کامل‌تر به نظر می‌رسند. در صورت تمایل شما جراح می‌تواند ایمپلنت های پستانی را نیز به کار گیرد. جراحی لیفت سینه در یک عمل سرپایی انجام می‌شود.

پس از لیفت سینه


اگرچه ممکن است پس از عمل، قدری بافت اِسکار (جای زخم) بر روی سینه‌ها باقی بماند اما به مرور زمان پهن شده و از بین می‌رود. پانسمان جراحی بر روی محل برش قرار خواهد کرد و بیمار می‌بایست به مدت شش تا هشت هفته از سوتین های حمایتی استفاده کند. ناراحتی های ناشی از عمل می‌توانند از طریق داروهای خوراکی کنترل شوند. پس از جراحی ممکن است در سینه هایتان احساس درد و ناراحتی داشته باشید. این ناراحتی را نیز می‌توان از طریق داروهای ضد درد برطرف کرد. عوارض جانبی عمل عبارتند از: کبودی، تورم، بی حسی و کاهش حساسیت نوک پستان، افزایش سفتی در بافت پستان و خارش در اطراف محل بریدگی. پس از چند هفته عوارض جانبی عمل باید از بین بروند. توجه داشته باشید که حتما به مقدار کافی آب بنوشید، استراحت کافی داشته باشید و هنگام خواب چند بالش پشت خود قرار دهید تا سینه‌ها بالاتر قرار گیرند. با داشتن یک دوره نقاهت مناسب، شکل جدید سینه هایتان را دوست خواهید داشت.

نتایج


لیفت سینه در ارتباط با افتادگی و پژمردگی سینه، منجر به داشتن سینه‌هایی سفت‌تر، محکم‌تر و نمایان‌تر می‌شود. نتایج نهایی عمل، پس از گذشت چند ماه با کاهش تورم و از بین رفتن اثر بریدگی آشکار می‌شوند. البته در بسیاری از بیماران، به سرعت بهبودی حاصل می‌شود. بسیاری از بیماران اظهار می‌دارند که درمان به آنها کمک کرده است تا احساس کنند زنانگی خود را پس از سال‌ها که احساس اعتماد به نفس کافی نداشته‌اند، باز یابند.

بسیاری از زنان انتظار نتایج پایدار و طولانی مدتی را از جراحی لیفت سینه دارند. چندین عامل در پایداری لیفت سینه موثر هستند. ضعیف بودن خاصیت ارتجاعی پوست و فقدان سفتی می‌تواند ماندگاری نتایج را کاهش دهد، همچنین نیاز به ایمپلنت های پستانی به منظور بازیابی حجم و سفتی پستان‌ها نیز بر دوام نتایج موثر است. در نهایت، مهارت و هوش جراح نیز نقش مهمی در این زمینه دارد.

چه زمانی می‌توانم به فعالیت های معمول خود باز گردم؟


زخم‌ها و جراحات ناشی از عمل به خودی خود در مدت زمان 10 تا 21 روز بهبود می‌یابند. پس از دو هفته، شما می‌توانید تمرینات ورزشی خود را آغاز کنید و به تدریج در طول یک ماه آنها را افزایش دهید. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که کبودی و تورم در مدت 2 تا 6 هفته برطرف شود. مانند تمام جراحی های دیگر ممکن است برخی عوارض نیز برای شما ایجاد شود. نگران نباشید، جراح شما هر عارضه احتمالی را در طول جلسات مشاوره برای شما شرح خواهد داد و شما را در طول مدت نقاهت حمایت خواهد کرد.

ایجاد بافت اسکار پس از جراحی


هیچ راهی برای اجتناب از ایجاد بریدگی، به منظور کامل کردن فرایند لیفت سینه وجود ندارد. بنابراین مقداری بافت اسکار در نتیجه این عمل جراحی به وجود خواهد آمد. در طول جراحی تلاش می‌شود تا میزان ایجاد اسکار را به حداقل برسانند. بسیاری از زنان معتقدند که نتایج فیزیکی حاصل از درمان لیفت سینه ارزشمند‌تر و مهم‌تر از اسکار ایجاد شده می‌باشد. پزشک در جلسات مشاوره، در مورد مراقبت های پس از عمل در رابطه با جای زخم، دستورالعمل های دقیق را در اختیار شما خواهد گذاشت.

خطرات


به مانند هر عمل جراحی دیگری، در جراحی لیفت سینه نیز خطراتی وجود دارد. این خطرات مانند خطرات دیگر عمل های جراحی می‌باشد؛ مانند پاسخ منفی به بیهوشی عمومی، عفونت، خونریزی شدید، کبودی، تورم و ایجاد برآمدگی در محل زخم. خطرات دیگری که مختص جراحی لیفت سینه می‌باشد، عبارت است از عدم تقارن، از دست دادن حس در ناحیه نوک پستان یا پوست پستان و پایین آمدن پستان ها. البته بیماران باید توجه داشته باشند که این اثرات، شایع نمی‌باشند و جراحان مجرب برای اطمینان یافتن از نتایج مثبت از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.