لیفت و بالا کشیدن سینه برای رفع و درمان افتادگی آن

11

استحکام و قوام دو ویژگی لازم برای داشتن سینه‌ای زیبا است. در حقیقت افتادگی و بدشکلی سینه علاوه بر اینکه برای بسیاری از خانم‌ها از نظر ظاهری ناراحت‌کننده و ناخوشایند است برای آن‌ها مشکل‌آفرین نیز هست. این مسئله ممکن است بر روی اعتماد به‌نفس و خلق‌وخوی فرد تأثیر بدی بگذارد. روش بدون جراحی لیفت با نخ،خاصیت کشسانی بافت‌های اطراف و بخش‌های درونی سینه را تقویت می‌کند. تعیین مجدد برجستگی سینه می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی ظاهر پوست را بهتر کند.

در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، افراد برای انجام لیفت و بالا کشیدن سینه با جراحی یا بدون جراحی به ما مراجعه می‌کنند اما ما بر این باوریم که تکنیک‌های بدون جراحی بالا کشیدن و لیفت سینه می‌توانند نتیجه دلخواه بیمار را برآورده کنند. اگر شما از افتادگی و شلی سینه رنج می‌برید می‌توانید با متخصصان ما مشاوره نمایید تا روش های درمان افتادگی سینه را متوجه شوید. متخصصان ما گزینه‌های درمانی را برای شما با جزئیات شرح خواهند داد. برای اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت مشاوره می‌توانید با ما تماس بگیرید.  

برای بزرگنمایی تصاویر کلیک کنید .

چه زمانی باید انجام لیفت و بالا کشیدن سینه را مد نظر قرار داد ؟


  • حاملگی، شیردهی، جاذبه، کاهش یا افزایش وزن، روند طبیعی پیری و وراثت همگی می‌توانند روی شکل و قوام سینه اثرگذار باشند و موجب شل شدگی آن می شود.
  • اگر جراحتان فکر می‌کند که قرار دادن پروتز سینه به تنهایی نمی‌تواند آن شکل و اندازه‌ای که شما انتظار دارید را ایجاد نماید.
  • اگر پوست رنگی دور نوک یا هاله سینه کش آمده باشد و پهنای زیادی پیدا کرده باشد.

روش های بدون جراحی بالا کشیدن و لیفت سینه


اگر شما برای رفع مشکل شل‌شدگی و افتادگی سینه قصد انجام لیفت و بالا کشیدن سینه را دارید اما به‌طور کلی حاضر به انجام روش‌های جراحی نیستید، اکنون زمان آن رسیده که چند روش بدون جراحی برای درمان افتادگی سینه و لیفت سینه را مطالعه نمایید.

روش‌های بدون جراحی پیشنهادی ما برای درمان افتادگی سینه عبارت‌اند از :

لیفت و بالا کشیدن سینه با استفاده از بوتاکس

بوتاکس همان ماده نوروتوکسین است و از آن برای از بین بردن موقتی خطوط اخم و چین‌وچروک‌های صورت استفاده می‌شود. همچنین این ماده به بالا بردن سینه نیز کمک می‌کند. در روش بالا کشیدن و لیفت سینه با استفاده از بوتاکس، بوتاکس به عضلات پکتورالیس مینور (عضلات سینه‌ای کوچک) تزریق می‌شود. کاربرد بوتاکس توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای لیفت و بالا کشیدن سینه تائید نشده است. تأثیر بوتاکس در بالا کشیدن و لیفت سینه اندک است و دوام آن تقریباً 3 تا 4 ماه است اما جنبه مثبت آن این است که این روش بدون جراحی است و جای زخم یا (اسکار) به‌جای نمی‌گذارد و دوره بهبودی طولانی‌مدتی ندارد.

روش بالا کشیدن و لیفت سینه با استفاده از لیزر

روش لیفت و بالا کشیدن سینه با استفاده از لیزر کاملاً با روش بزرگ کردن سینه تفاوت دارد. آب موجود در سلول‌های پوست اطراف بافت سینه، نور لیزر را جذب می‌کند. این جذب نور موجب تبخیر سریع سلول می‌شود. در هر بار که پزشک نور لیزر را روی پوست قرار می‌دهد تنها 30 میلیونیمین اینچ از بافت پوست از بین می‌رود. این تسلط باور نکردنی این توان را به پزشک می‌دهد تا پوست بافت اطراف سینه را در زاویه‌های مختلف درمان کند و با این کار شرایط سفت شدن فیبر کلاژن در پوست را فراهم می‌نماید. بنابراین سفت شدن پوست موجب بالا کشیده شدن سینه می‌شود.

رادیو فرکوئنسی یا آر اف فرکشنال

رادیو فرکوئنسی یا آر اف فرکشنال روش زیبایی بدون جراحی است که در آن از  امواج رادیویی برای سفت کردن لایه‌های کلاژن پوست استفاده می‌شود. با این روش می‌توان به سفت شدن و درمان افتادگی سینه کمک کرد.

لیفت سینه با نخ

خانم‌ها با رسیدن به سن معینی، با مشکل شل‌شدگی و افتادگی سینه روبرو می‌شوند اما این مشکل در خانم‌هایی که مدت شیردهی طولانی‌مدت داشته‌اند و یا از سینه‌بند مناسبی استفاده نمی‌کنند بیشتر می‌شود.

لیفت با نخ، درمانی ایمن است و عوارض بسیار کمی دارد. هدف جراحی زیبایی این است که با ایجاد کمترین تغییر در بدن بهترین نتیجه را حاصل نمود. شیوه درمان در لیفت با نخ به این صورت است که نخ بخیه را به زیر پوست می‌فرستند تا بافت‌هایی که با مرور زمان آسیب‌ دیده‌اند را بکشد. این روش کاملاً اهداف جراحی زیبایی را برآورده می‌سازد. این نخ از ماده‌ای به نام پلی‌پروپیلن ساخته می‌شود که کاملاً با بدن سازگار است. این نخ‌ها به کمک سوزنی باریک در زیر پوست هدایت می‌شوند.

در هنگام انجام عمل بدون جراحی لیفت سینه با نخ

عمل بالا بردن سینه با استفاده از نخ به‌ راحتی شروع می‌شود. در ابتدا محل برش‌ها نشانه‌گذاری می‌شوند و سپس نقاط با مواد ضدعفونی‌کننده شستشو داده می‌شوند. در این هنگام نخ‌ها با استفاده از سوزن به پوست فرستاده می‌شود. نخ‌ها تا زمان رسیدن سینه به محل دلخواه به‌وسیله سوزن کشیده می‌شوند. پس از پایان عمل، مرحله رشد و تثبیت بافت‌های فیبری اطراف نخ بخیه شروع می‌شود در این مرحله کلاژن به‌وسیله خارها یا مخروط‌های روی نخ تحریک می‌شوند. علاوه بر این نوعی نخ بخیه وجود دارد که از پلی‌لاکتیک‌اسید تشکیل‌شده است که کاملاً  جذب بدن می‌شود و  نتیجه در هر دو نوع نخ یکسان است  اما با گذشت زمان تأثیر خود را از دست می‌دهد. ما از این دو نوع نخ، نخی را به شما توصیه می‌کنیم که دوام بیشتری دارد و برای بدن نیز مضر نیست اما تصمیم‌گیری و انتخاب نوع عمل با بیمار است. در زمان ایجاد برش بر روی پوست از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و بیمار به‌ هیچ‌ وجه احساس درد نمی‌کند و به دلیل اینکه لیفت و بالا کشیدن سینه با نخ برای رفع افتادگی سینه روش درمانی کم تهاجمی است، فرد به‌ سرعت به زندگی طبیعی خود بازمی‌گردد.

لیفت سینه با هایفوتراپی

هایفوتراپی جدیدترین تکنولوژی مورد تائید سازمان و غذا و داروی آمریکا است و به گفته این سازمان، این روش در کشیدن، سفت و اصلاح نمودن پوست مؤثر است. از این روش برای لیفت سینه و سایر اعضاء بدن می‌توان استفاده نمود. هایفوتراپی روش درمانی با استفاده از اولتراسوند است که با اثرات بالا رفتن سن و جاذبه بر روی پوست مقابله می‌کند در این روش از پاسخ بازتولیدی بدن برای لیفت آرام و تدریجی پوست سینه و چین‌وچروک نواحی سینه (دکلته) استفاده می‌شود.

روش انجام هایفوتراپی

در روش بالا کشیدن و لیفت سینه با هایفوتراپی برای بازتولید کلاژن، انرژی فراصوت با دمایی مناسب که نسبتاً شدید است را بر روی پوست متمرکز می‌کنند. این روش درمانی برای تولید کلاژن تازه و جدید یک فرایند طبیعی را طی می‌کند. این فرایند طبیعی را تولید کلاژن تازه می‌نامند. در این روش از هیچ‌گونه کرم، فیلر و یا ماده سمی استفاده نمی‌شود و رسیدن به نتیجه‌ای طبیعی و شایان توجه تنها بستگی به کلاژن‌سازی بدن دارد.

مدت‌زمان درمان بستگی به منطقه مورد درمان و برنامه شما  برای درمان دارد. معمولاً گردن و صورت 90-60 دقیقه زمان می‌برد در حالی‌که درمان افتادگی سینه تقریباً 30 دقیقه طول می‌کشد.