لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ

5

با بالا رفتن سن، به‌تدریج بافت پوست شل شده و دچار افتادگی می‌گردد. ممکن است بارها پیش‌آمده باشد که به آینه نگاه کنید و پوست صورت خود را به‌طرف بالا بکشید و با خود فکر کنید که با کمی کشیدگی پوست، چقدر زیباتر به نظر می‌رسید. افراد بسیاری از بیهوشی عمومی ، عوارض و بر جای ماندن اثر زخم هراس دارند و نگران این مسئله هستند که پزشک جراح در عمل لیفتینگ زیاده‌روی نماید و در نتیجه آن، پوست غیرطبیعی به نظر برسد. عمل لیفت صورت با نخ و کشیدگی پوست برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بدون انجام عمل جراحی، پوستشان به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای کشیده شود. اگر عمل بدون جراحی لیفتینگ صورت با نخ، همراه با تزریق ژل و تزریق بوتاکس باشد نتایج آن دوام بیشتری خواهد داشت.

مرکز مشاوره و زیبایی آذین طیف وسیعی از روش‌های غیرتهاجمی را ارائه می‌نماید. در ابتدا متخصصان پوست ما برای تعیین بهترین شیوه درمانی برای رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه شما، پوستتان را معاینه خواهند کرد. ما قادریم تا برای انجام لیفت صورت با نخ، برنامه درمانی جامعی را که طبق سلیقه شما و درخور نیاز شماست را طراحی نماییم. برنامه درمانی شما شامل روش‌های درمانی تکمیلی دیگری نیز می‌باشد که موجب می‌شود نتایج حاصل از کشیدن و سفت کردن پوست با نخ را به‌طور ملموس‌تر مشاهده نمایید. برای تعیین زمان مشاوره می‌توانید با ما تماس بگیرید.  

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

روش لیفت با نخ چیست؟


روش لیفت صورت با نخ روش درمانی ویژه‌ای است که محبوبیت و تأثیرگذاری بسزایی دارد. نخی که از آن در انجام عمل لیفتینگ با نخ استفاده می‌شود از همان نوعی است که در انجام عمل‌های جراحی برای بستن زخم از آن استفاده می‌گردد. وقتی‌که این نخ در زیر پوست قرار گیرد می‌توان از آن‌ها برای سفت کردن و حجیم نمودن قسمت‌هایی از پوست که دچار شل شدگی و افتادگی شده‌اند، استفاده نمود. با تقبل هزینه لیفتینگ با نخ از این روش که روش مناسبی برای جوان‌سازی صورت است و هیچ نیازی به بیهوشی عمومی، بستری شدن در بیمارستان ندارد و دوره بهبودی آن نیز کوتاه‌مدت است و نتایج آن بلافاصله پس از عمل قابل‌مشاهده است ، بهره میبرید .

هرچند که لیفت با نخ به‌اندازه لیفت کامل صورت که در آن پوست اضافی برداشته می‌شود، تأثیرگذار نیست اما این روش گزینه بسیار خوبی برای افرادی است که می‌خواهند بدون داشتن استرس و نگرانی‌های روش جراحی کامل، پوست خود را به شکل طبیعی بهبود بخشند.

مزایای لیفت با نخ


 • نیازی به عمل جراحی نیست.
 • به مناطق فک ، گونه و گردن ظاهر زیباتری می‌بخشد.
 • افتادگی اطراف پلک چشم را کمتر می‌سازد.
 • برای برطرف نمودن چین‌وچروک گوشه لب و چشم مناسب است.

ناحیه‌های قابل‌درمان با استفاده از روش لیفت صورت با نخ


 • ابروها رفع خطوط کنار ابروها
 • گونه، قرار دادن چربی گونه در جای مناسب و فرم دهی آن
 • بینی، اصلاح افتادگی سوراخ بینی و بهتر شدن شکل بینی
 • لب، اصلاح شکل لب‌ها و خطوط آن
 • چین‌وچروک صورت، رفع چین‌وچروک صورت
 • فک پایین، بالا کشیدن پوست اضافی فک پایین برای فرم دهی به فک و سفت کردن پوست آن
 • دور گردن، برداشتن پوست اضافی دور گردن و اصلاح خطوط آن
 • بازو

افراد مناسب برای انجام عمل بدون جراحی لیفت با نخ


جراحی لیفت صورت با نخ برای زنان و مردانی مناسب است که بین 25 تا 70 سال سن دارند. این روش درمانی بر روی پوست‌هایی که افتادگی کمتری دارند، بیشترین تأثیر را می‌گذارد و بهترین نتیجه آن در ناحیه گونه‌ها، فک، ابرو و گردن حاصل می‌شود. اگر شما  از آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید نتیجه لیفتینگ از نتایجی که از تزریق بوتاکس و فیلرها حاصل می‌گردد، مؤثرتر و دائمی‌تر باشد این روش درمان گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. اگر شما به انجام عمل‌های جراحی سنتی متقاعد نیستید و یا نمی‌خواهید تحت بیهوشی عمومی قرار گیرید،ازآنجاکه عمل لیفتینگ و کشیدن پوست صورت با نخ ، نسبت به سایر عمل‌های جراحی لیفتینگ کم‌تهاجمی‌تر است و درمان تحت بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد ، این روش انتخاب مناسبی برای شماست.

قبل از درمان


باوجود اینکه آمادگی خاصی برای انجام لیفتینگ صورت با نخ بدون جراحی نیاز نیست اما به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از انجام لیفتینگ و کشیدن پوست صورت، با پزشک درباره انتظارتان از عمل صحبت نمایید و هر سؤالی که دراین‌ارتباط دارید، بپرسید همچنین وی را از هرگونه درمانی که تاکنون داشته‌اید و داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌نمایید، مطلع سازید.

8

طی انجام لیفت با نخ


در عمل لیفت صورت با نخ، نخ را به‌گونه‌ای که بتواند به بالا بردن پوست کمک کند، در زیر پوست قرار می‌دهند.

در بعضی از تکنیک‌ها باید برش‌هایی را در نقاط مختلفی از پوست صورت ایجاد نمود اما در روش‌های جدید تنها با سوزن گیج بر روی پوست نقطه‌گذاری صورت می‌گیرد و سپس از این نخ‌های مخروطی شکل یا قلاب مانند برای بالا بردن و ثابت نگه‌داشتن پوست استفاده می‌شود.

نتایج عمل بدون جراحی لیفت صورت با نخ بلافاصله پس از عمل قابل‌مشاهده است اما ظرف دو ماه و کلاژن‌سازی پوست، روند بهبود آن ادامه خواهد یافت. اگرچه ممکن است در بعضی از قسمت‌ها این نخ‌ها حس شوند اما به‌هیچ‌وجه قابل‌مشاهده نیستند. عده معدودی از افراد ممکن است در هنگام غذا خوردن یا خندیدن کمی درد حس کنند اما این احساس درد پس از یک هفته کاملاً برطرف می‌شود. ایجاد گودی، کبودی و تورم جزئی در چند روز اول کاملاً طبیعی است اما این عوارض با جذب شدن نخ بخیه سریعاً بهبود می‌یابند. همچنین سوراخ‌های ایجادشده برای قرار دادن نخ‌ها در زیر پوست بسیار کوچک بوده و جراحت پوستی به وجود نمی‌آورد.

پس از درمان


 توصیه‌های پس از درمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب:

 • تا یک هفته پس از درمان از انجام هرگونه جراحی دندان، ماساژ صورت و انجام روش‌های زیبایی خودداری کنید.
 • در چند هفته اول از انجام فعالیت و ورزش‌های پر تماس پرهیز نمایید.
 • ترجیحاً بر روی کمر بخوابید.
 • در هنگام احساس درد، طبق تجویز پزشک داروهای مسکن مصرف کنید.

سؤالات رایج


آیا پس از عمل می‌توان به استفاده از سایر روش‌های زیبایی نیز اقدام نمود؟

بله می‌توانید. تزریق ژل و بوتاکس مکمل بسیار خوبی برای لیفت صورت با نخ است. این سه روش درمانی مختلف (لیفت با نخ، تزریق ژل و بوتاکس دور چشم و صورت) مکمل یکدیگر هستند و در مقابله با پیری پوست تأثیر بسزایی دارند و بدون ایجاد هیچ‌گونه تداخلی با یکدیگر، بسیار نتیجه‌بخش عمل می‌کنند.

نتایج عمل چه مدت دوام دارند؟

دوام نتایج به عواملی مانند سن بیمار در هنگام انجام لیفتینگ بدون جراحی و اینکه لیفت صورت با نخ تا چه حد افتادگی پوست را اصلاح‌کرده، بستگی دارد. البته باید این نکته را در نظر گرفت که با مرور زمان دوباره در پوست افتادگی ایجاد می‌شود اما به گفته بسیاری از پزشکان تأثیر آن 2 تا 5 سال برجای می‌ماند. برای طولانی‌تر شدن دوام نتایج می‌توان نخ بیشتری را به زیر پوست وارد کرد. پزشک در زمان مورد نیاز این کار را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

آیا پس از درمان عوارضی در پوست ایجاد می‌شود؟

روش درمانی لیفت صورت با نخ همانند سایر روش‌های زیبایی دارای عوارض جزئی مانند تورم، قرمزی و یا کبودی می‌باشد اما ظرف چند روز کاملاً برطرف می‌شود.

هزینه لیفت صورت با نخ به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه کشیدن صورت با نخ بستگی به عوامل مختلفی دارد.

 • نقاطی که در بدن و صورت درمان شده‌اند.
 • تعداد جلساتی که برای عمل نیاز دارید.
 • تعداد مراجعاتی که بعد از عمل به مطب پزشک دارید.
 • تعداد دفعاتی که عمل باید تکرار شود . در برخی موارد درمان ۲ یا ۳ بار باید تکرار شود تا نتیجه دلخواه به دست آید.