لیفت و بالا کشیدن پیشانی و ابرو

u

با افزایش سن، پوست به‌ تدریج پری و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. در ناحیه ابروها، این تغییرات وابسته به سن می‌تواند موجب افتادگی پوست و پایین افتادن ابرو از جایگاه طبيعي خود شود. بسیاری از افراد بر این باورند که ناحیه ابروها نخستين بخش از صورت است که نشانه‌های پیری را بروز می‌دهد. با افتادگی پوست ابروها و پیشانی، پلک‌ها سنگین‌تر به نظر می‌رسند.چشم‌های شما به‌تدریج کوچک‌تر به نظر می‌رسند، و حتی ممکن است پوست افتاده ابرو به‌تدریج مانع از ديد شما شود. 

در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، متخصصین ما تکنیک‌های مختلف را برای اصلاح این علائم پیری از جمله افتادگی پیشانی و ابروها به كار مي‌گيرند. اگر ابروهای شما قوس جوانی خود را از دست‌ داده‌اند و یا شاهد ايجاد چین‌وچروک دور چشم خود هستید، می‌توانید با بهره‌گیری از روش‌های غیرجراحی لیفت ابرو و لیفت پیشانی مانند تزریقات زیبایی از جمله تزریق بوتاکس یا ژل، هایفوتراپی و لیفت با نخ جوانی و زیبایی را به چهره خود بازگردانید. اگر شما علاقه‌مند به آشنایی بيشتر با عملکرد بالا کشیدن غیر جراحی ابروها هستید، می‌توانید برای تعیین وقت مشاوره با ما تماس بگیرید. 

بالا کشیدن غیرجراحی ابرو در مرکز مشاوره و زیبایی آذین


تزریق ژل

یکی از روش های لیفتینگ ابرو، تزریق ژل است. عمكرد تزریق ژل حجم‌دهی به پوست است. این درمان موجب پر شدن چین‌وچروک‌ها و شل شدگی ناشی از کاهش خاصیت ارتجاعی وابسته به سن در پوست مي‌شود. تزریق ژل می‌تواند موجب بالا بردن ابروها و پیشانیشما شده، و در نتیجه چهره‌اي باز‌تر و شاداب‌تر را براي شما به ارمغان آورد. تزریق ژل، از طريق پر کردن پوست شل در ناحیه ابروها، تأثیرات قابل‌رؤیت پیری را کاهش می‌دهد و موجب می‌شود که ناحیه ابرو و پیشانی جوان‌تر به نظر برسد.

تزریق ژل (اسید هیالورونیک) طي یک جلسه در مطب پزشک انجام می‌گیرد و به‌طور معمول کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. ژل به پوست تزریق می‌شود و موجب افزایش حجم پوست، و پر کردن چین‌وچروک‌ها از قسمت داخلی می‌گردد. اثرات حجم دهندگی حاصل از تزریق ژل فرم خط ابروی شما را تغییر می‌دهد.

انواع مختلفی از محصولات ژل تزریقی به‌طور رايج در بالا کشیدن ابرو بدون جراحی استفاده می‌شوند. ژل در چند نوع مختلف وجود دارد؛ دائم، نیمه‌دائم و غیر‌دائم. تاکنون، شایع‌ترین نوع مورد استفاده ژل غیر‌دائم بوده است، زیرا تأثیرات آن موقتی هستند و به‌ آسانی قابل ‌برگشت می‌باشند. هر نوع از ژل از نظر شیوه دقیق ایجاد حجم در زیر پوست، و نیز طول مدت دوام آن در ناحیه ابروها، متفاوت است. اثرات بالا بردن ابرو و بالا بردن پیشانی با ژل غیردائم معمولاً بیش از 6 ماه دوام دارد. با گذشت زمان، ابروهای شما به‌ تدریج به ‌ظاهر قبل از درمان خود باز می‌گردند. بسیاری از بیماران برای تثبيت تأثیر لیفت پیشانی و لیفت ابروهای خود تزریق را به‌طور منظم انجام می‌دهند. پزشک شما نوع و برند ژل مناسب را به شما پیشنهاد می‌دهد.

نتایج درمان می‌تواند بیش از یک سال کامل دوام آورد، اما باگذشت زمان مواد تزریق توسط بدن جذب خواهد شد. در نتیجه، ابروهاي شما به‌ ظاهر قبل از درمان خود باز می‌گردند. برخی از بیماران برنامه تزریق‌های دوره‌ای را به ‌منظور حفظ ظاهر جوان و شاداب ابروهای خود انتخاب می‌کنند.

تزریق بوتاکس برای افتادگی پلک

تزریق بوتاکس، محبوب‌ترین درمان زيبايي، یک درمان پزشکی است که به دليل عدم قابليت نفوذ به پوست، در فرم تزريقي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. این‌ يك روش حساس به تکنیک است. بوتاکس از طريق بالا كشيدن ابروها و بالا بردن پیشانی موجب بهبود ظاهر پوست اضافي پلك بالايي می‌شود. اين روش به ايجاد يك تأثیر "ليفتينگ" و در نتيجه ظاهر بازتر در چشم‌ها منتهي می‌گردد؛ كه تمام اين تأثیرات بدون نياز به جراحي قابل‌دستیابی هستند.

  • نتایج طي 5-4 روز قابل‌مشاهده هستند.
  • نتایج حاصل به‌طورکلی 6-4 ماه دوام خواهد داشت، هر چند افراد تحت درمان شاهد دوام طولانی‌تر نتایج نيز بوده‌اند.
  • درمان سریع و فاقد ازكارافتادگي می‌باشد.

هايفوتراپي

هايفوتراپي یک نوع کاملاً جدید و منحصر به‌فرد از درمان‌های غیرجراحی برای صورت و گردن است که از اولتراسوند به‌ منظور بالا بردن ابرو و بالا کشیدن پیشانی و سفت كردن پوست شل بدون از كارافتادگي استفاده می‌کند. در حال حاضر ما قادر به ارائه یک درمان غیرتهاجمی صورت و گردن به همراه بالا بردن ابرو و بالا کشیدن پيشاني هستيم. با استفاده از تصویربرداری اولتراسوند، پزشك شما می‌تواند لایه‌های بافت را در طول درمان مشاهده كرده و اطمینان حاصل كند که انرژی دقیقاً به محلي منتقل‌شده كه داراي بيشترين بازدهي می‌باشد. بالا كشيدن مؤثر پوست از طريق تمرکز انرژی اولتراسوند به‌طور خاص به شالوده‌های عمیق زیرپوست (همان ناحيه هدف در جراحی)، و همچنین به خود پوست حاصل می‌گردد. ما در هايفوتراپي، قادر به بالا كشيدن و سفت كردن پوست بدون ايجاد برش و یا خلل در سطح پوست هستيم. به‌عبارت‌ دیگر، ما در حال بهبود کیفیت پوست از داخل به خارج هستيم. علاوه بر بالا بردن ابرو و سفت کردن پیشانی، توليد طبیعی کلاژن صورت خواهد گرفت، که می‌تواند به حفظ جوانی و شادابي پوست كمك كند. اگرچه یک تأثیر اولیه وجود دارد، اما نتيجه نهايي در طي 2 تا 3 ماه ايجاد خواهد شد. عدم از كارافتادگي در اين روش مورد توجه بسياري از بيماران بوده و این فرایند به صورت طبیعی و تدریجی صورت می‌گیرد. به‌ علاوه، هايفوتراپي مکمل سایر روش‌هایی كه بافت‌های سطحی‌تر را هدف قرار می‌دهند، مانند بوتاكس و تزریق ژل است.

ليفت با نخ

ليفت با نخ، به بالا كشيدن غیر جراحی صورت اشاره دارد كه هنوز هم در ایران کاملاً جدید بوده و دوام آن بيش از 36 ماه می‌باشد.

روش غیرجراحی ليفت ابرو و لیفت پیشانی با نخ شامل وارد نمودن نخ‌های پلي‌دي‌اكسانون در پوست است، كه در يك طول دوره هشت‌ماهه جذب می‌شود. در اين نوع درمان به ايجاد برش يا شكاف نيازي نیست و از آنجایی‌که نخ‌ها براي بيش از 20 سال است كه در علم پزشكي در زمينه‌هايي چون جراحي عمومي، ارتوپدي و چشم‌پزشکی مورد استفاده قرار مي‌گيرند، ايمني اين روش بسياري بالا می‌باشد.

در ليفت ابرو و بالا کشیدن پیشانی با نخ، روش غیرجراحی ليفت صورت، نخ‌های خاص به‌وسیله يك سوزن نازك وارد پوست می‌شوند، و يك تأثیر ليفتينگ مكانيكي فوري بر جاي گذاشته، و در نتیجه موجب صاف كردن چین‌وچروک‌ها، و ليفت  استراتژيك و فرم‌دهي بافت در نواحي مورد نظر می‌شوند. كاربرد اين روش از ناحيه چشم گرفته تا بالا بردن ابروها، بالا بردن پیشانی، گونه‌ها، خط فك و چانه، باسن، شکم، گردن و قفسه سینه را در برمی‌گیرد.

در وراي تأثیر ليفتينگ مكانيكي، تأثیرات توليد كلاژن و الاستين همچنان ادامه می‌یابد، و پس از شش تا هشت ماه به اوج خود رسيده، و به‌طورمعمول بيش از 36 ماه دوام می‌آورد.

در حالی‌که این درمان‌ها روند پیری را متوقف نمی‌کنند، اما موجب معكوس ساختن اثرات پيري بر روي صورت و بدن مي‌شوند. بنابراين، ظاهر شما بنا به ميل خودتان تغيير مي‌كند. لیفت با نخ بیشتر به عنوان جایگزینی برای جراحی کامل لیفت صورت معرفی شده است. از زمان معرفی آن موارد زیادی تغییر کرده است و در حال حاضر تعداد بسیار کمی از جراحان زیبایی به دلیل  ناچیز بودن عوارض لیفت ابرو با نخ، این روش را برای بیماران خود توصیه می کنند.