لیپوساکشن شکم، پهلو، ران، بازو و صورت: عوارض و قیمت

25

لیپوساکشن، نوعی عمل جراحی زیبایی است که با شکستن و مکش سلول‌های چربی در مناطق مشکل‌ساز بدن، به پیکرتراشی و خوش‌فرمی اندام مردان و زنان کمک می‌کند. مناطق زیادی را می‌توان با این روش درمان نمود، از شکم، ران و باسن گرفته، تا گردن و پشت بازوها. از لیپوساکشن میتوان جهت برداشتن غبغب و لاغر كردن صورت نیز استفاده کرذ .لیپوساکشن یک راه حل خوب برای کسانی است که رسوبات چربی موضعی آنها به رژیم غذایی و ورزش منظم پاسخ نمی‌دهد و یا ناحیه‌ای از بدن آنها نامتناسب به نظر می‌رسد. به طور کلی لیپوساکشن می‌تواند به بهبود فرم بدن شما کمک کرده و عزت نفس شما را افزایش دهد. داشتن اهداف واقع‌بینانه و اطمینان از اینکه که از تمام اطلاعات مورد نیاز برخوردارید، برای یک تصمیم‌گیری آگاهانه ضروری است.

بنابراین اگر در نظر دارید عمل لیپوساکشن را انجام دهید، با ما در مرکز زیبایی و مشاوره آذین، تماس بگیرید تا در جلسه مشاوره با متخصص مجرب ما اطلاعات لازم و مشاوره اولیه برای انجام لیپوساکشن را دریافت نمایید. در این جلسه مشاوره، جراح زیبایی بسیار با تجربه و متخصص در زمینه تکنیک‌های زیبایی و روش‌های جراحی و غیر جراحی، شما را برای انجام لیپوساکشن راهنمایی نموده و برای داشتن اندامی خوش‌فرم و زیبا به شما کمک خواهد کرد.

تکنیک‌های لیپوساکشن


نحوه‌ انجام روش لیپوساکشن بستگی دارد به تکنیک خاصی که برای شما استفاده می‌شود:

لیپوساکشن تامسنت

این رایج‌ترین نوع لیپوساکشن است. جراح در این روش، محلولی از آب نمک استریل (که به ساکشن چربی کمک می‌کند) و داروی بیهوشی لیدوکائین (برای تسکین درد) و داروی اپی‌نفرین (که باعث تنگی عروق خونی می‌شود) را به منطقه تحت درمان تزریق می‌کند. این محلول باعث می‌شود که موضع مورد نظر متورم و سفت گردد.

سپس جراح برش کوچکی در پوست شما ایجاد کرده و یک لوله نازک به نام کانول را در زیر پوست شما وارد می‌سازد. کانول به یک پمپ خلاء متصل می‌شود که عمل مکش چربی و مایعات را از بدن شما انجام می‌دهد. مایعات بدن شما از طریق تزریق به یک خط وریدی (IV) جبران می‌شود.

لیپوساکشن با کمک اولتراسوند (UAL)

این نوع از لیپوساکشن گاهی اوقات همراه با لیپوساکشن تامسنت استفاده می‌شود. در طول روش UAL، جراح یک میله فلزی را وارد پوست شما می‌کند که انرژی مافوق صوت را در زیر پوست منتشر می‌سازد. این انرژی صوتی، دیواره‌های سلول چربی را پاره کرده و مکش مایع چربی از بدن را آسان‌تر می‌کند.

لیپوساکشن به کمک لیزر (LAL)

در این روش، از لیزر با شدت بالا برای تبدیل چربی به مایع استفاده می‌شود. در روش LAL، جراح یک فیبر لیزر را از طریق یک برش کوچک در پوست وارد کرده و رسوبات چربی را به امولسیون تبدیل می‌کند. سپس چربی‌ها از طریق یک کانول، ساکشن خواهند شد.

لیپوساکشن با کمک نیرو

در این نوع از لیپوساکشن، از یک کانول که به سرعت به عقب و جلو حرکت می‌کند، استفاده می‌شود. این ارتعاش اجازه می‌دهد تا جراح چربی‌ها را آسان‌تر بیرون بکشد. لیپوساکشن با کمک نیرو گاهی اوقات با درد و تورم کمتری همراه است و اجازه می‌دهد که جراح، عمل حذف چربی را به خصوص در مناطق کوچکتر مانند بازوها، زانو و مچ پا، با دقت بیشتری انجام دهد.

مراحل قبل از لیپوساکشن


قبل از عمل، با جراح در خصوص انتظارات خود از لیپوساکشن صورت گفتگو کنید. در این مرحله، تاریخچه پزشکی خود، هر گونه عوارض لیپوساکشن و هر دارو و یا گیاهان دارویی را که مصرف می‌کنید، با جراح خود درمیان بگذارید.

جراح به شما توصیه خواهد کرد که مصرف برخی از داروها مانند رقیق‌ کننده خون و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) را حداقل دو هفته قبل از عمل جراحی متوقف کنید.

سایر اقدامات احتیاطی

اگر روش شما نیاز به حذف تنها مقدار کمی چربی باشد، عمل جراحی ممکن است در مطب جراح انجام ‌شود. اگر مقدار زیادی از چربی باید برداشته شود و یا اگر شما قصد انجام روش‌های دیگر در همان زمان را داشته باشید، عمل جراحی ممکن است در بیمارستان و با یک شب بستری انجام شود. در هر دو مورد، برای رفتن به خانه پس از عمل، نیاز به فرد همراه خواهید داشت.

قبل از لیپوساکشن، جراح ممکن است دایره‌ها و خطوطی را در مناطق تحت درمان، علامت بزند. ممکن است عکسی نیز از آن قسمت‌ها گرفته شود تا تصاویر قبل و بعد از درمان را بتوان مقایسه کرد.

مراحل عمل لیپوساکشن


برخی از روش‌های لیپوساکشن ممکن است تنها به بی‌هوشی موضعی و یا منطقه‌ای (بی‌هوشی محدود به یک منطقه خاص از بدن) نیاز داشته باشد. روش‌های دیگر ممکن است نیازمند بی‌هوشی عمومی باشد که باعث حالت موقت بی‌هوشی شما می‌گردد. ممکن است از طریق تزریق داخل وریدی، به شما داروی آرام بخش داده شود. این کار به شما کمک می‌کند که در طی عمل، آرام و ریلکس بمانید.

تیم جراحی، ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسیژن خون شما را در طی عمل، تحت نظارت و کنترل قرار می‌دهد. در صورت احساس درد، به جراح خود اطلاع دهید تا دارو و یا حرکات کانول را در صورت نیاز تنظیم کند.

این روش بسته به میزان حذف چربی، ممکن است تا چند ساعت طول بکشد. پس از عمل، جراح ممکن است محل برش را برای انجام بهتر درناژ مایعات، همچنان باز نگه دارد.

اگر شما بی‌هوشی عمومی داشته‌اید، در اتاق ریکاوری از خواب بیدار خواهید شد. به طور معمول، شما حداقل چند ساعت در بیمارستان یا درمانگاه خواهید ماند، تا پرسنل پزشکی بتواند ریکاوری و بازیابی شما را نظارت کند. اگر عمل لیپوساکشن را در یک بیمارستان انجام دهید، ممکن است یک شب بستری شوید تا اطمینان حاصل شود که بدن شما دچار کم آبی نشده و یا شوک از دست دادن مایع نیست.

عوارض پس از عمل


انتظار می‌رود مقداری درد، تورم و کبودی بعد از عمل داشته باشید. ممکن است قبل از بازگشت به کار و چند هفته قبل از شروع فعالیت‌های عادی خود از جمله ورزش، نیاز به چند روز استراحت داشته باشید.

جراح ممکن است داروهایی برای کمک کنترل درد به شما توصیه کرده و برای کاهش خطر ابتلا به عفونت، داروهای آنتی‌بیوتیک را تجویز کند. شما همچنین ممکن است برای کاهش تورم، نیاز به پوشیدن گن فشرده‌سازی برای چند هفته داشته باشید. در طول این زمان، انتظار می‌رود مقداری ناهنجاری و بر هم خوردن کانتور ناحیه تحت درمان ایجاد شود، زیرا چربی‌های باقی مانده در حال جای‌گیری در موقعیت خود هستند.

نتایج لیپوساکشن


پس از لیپوساکشن، تورم معمولاً در عرض چند هفته فروکش خواهد کرد. در این زمان، ناحیه تحت درمان باید نسبت به قبل، حجم کمتری داشته باشد. در عرض چند ماه، انتظار می‌رود ناحیه تحت درمان ظاهر لاغرتری بیابد.

به طور کلی اگر شما وزن خود را ثابت نگه دارید، نتایج لیپوساکشن شما طولانی مدت خواهد بود. در صورتی که پس از لیپوساکشن، وزن شما افزایش یابد، توزیع چربی در بدن شما ممکن است تغییر کند.

عمل لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) روش دیگری برای لاغری موضعی است .لاغری موضعی با لیپوماتیک دستگاه مطمئن و امتحان شده‌ای است که سازمان جهانی غذا و دارو (FDA) آن را تایید کرده است. ایمنی و کارآمدی دستگاه لیپوماتیک لاغر کردن موضعی دقیق و موثر (لیپوساکشن) را در کل بدن ممکن می‌کند.عمل لیپوماتیک در مقایسه با روش لیپوساکشن قدیمی از ایمنی، کارآمدی، اطمینان و دقت بالاتری برخوردار است.