مزوتراپی: لاغری، مو و صورت و مزایای آن

مزوتراپی ترکیبی منحصر به فرد از دانش و هنر است که امروزه تبدیل به یکی از مهمترین روش‌های درمانی برای بهبود بافت پوست و شادابی و درخشندگی آن شده است. این روش درمانی لایه‌ی درمیس در پوست را هدف قرار می‌دهد که در آن ماده‌ی حیاتی به نام کلاژن تولید می‌شود، ماده‌ای که منشاء جوانی پوست است. عمل مزوتراپی همچنین روش بسیار موثر و مهمی ‌برای درمان آن دسته از چاقی‌های موضعی است که به ورزش و رژیم غذایی پاسخگو نیستند. و در آخر، مزوتراپی دارای کاربرد‌های بسیار دیگری مانند درمان ریزش مو و سفید کردن پوست صورت می‌باشد.

در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، روش مزوتراپی تنها توسط متخصصین پوست مجرب انجام می‌شود و بنابراین شما می‌توانید انتظار بهترین نتایج را داشته باشید. متخصصین ما همیشه از بهترین و باکیفیت ترین عناصر برای ساخت ترکیب مزوتراپی استفاده می‌کنند که بهترین نتایج را برای بیمار به همراه دارد.

شماره‌های تماس با مرکز:

02188647878

02188647881

مهمترین نواحی مورد هدف در مزوتراپی


برای صورت

مزوتراپی دارای چهار کاربرد اصلی در ناحیه صورت است:

جوانسازی: مزوتراپی شیوه‌ی نوینی برای سلامتی، جوانی، شادابی و درخشندگی پوست ارائه می‌دهد. این روش موجب تحریک فیبروبلاست‌های موجود در پوست برای تولید کلاژن بیشتر می‌شود و تولید کلاژن بیشتر نیز موجب جوانسازی صورت و رفع شل‌شدگی و افتادگی آن می‌شود.

درمان جای جوش: بیمارانی که مدت زمانی طولانی از وجود جای جوش‌های خود که ظاهر ناخوشایندی دارد، رنج برده‌اند، می‌توانند این انتظار را داشته باشند که با انجام مزوتراپی، عمق و پهنای جای جوش‌های آن‌ها کمتر شود و بدین ترتیب کمتر نمایان باشند. هیالورونیک‌اسید موجود در ترکیب مزوتراپی موجب می‌شود جذب آب پوست بیشتر شود و ماتریکس بافتی در لایه‌ی درمیس برای بازسازی خود تحریک شود.

لکه‌های پوستی (هایپرپیگمنتیشن): با استفاده از موادی که موجب روشن شدن پوست می‌شوند، مانند آسکوربیک‌اسید، گلوتاتیون، لیپوئیک‌اسید و مواد دیگر می‌توان موجب روشن شدن پوست شد. تزریق این مواد همچنین موجب محو شدن لک‌های پوستی و دستیابی به نتایج بهتر و درخشنده شدن پوست می‌شود.

افزایش حجم و رفع لاغری صورت: در این تکنیک نوین، ژل هیالورونیک‌اسید در صورت تزریق می‌شود. این ژل بسیار آب‌دوست است و موجب می‌شود پوست شما آب بیشتری به خود جذب کند. هیالورونیک‌اسید یکی از ترکیباتی است که به صورت طبیعی در لایه‌ی میانی پوست یعنی درمیس، وجود دارد. با تزریق این ماده ما می‌توانیم بهبودی چشمگیری در کیفیت پوست ایجاد کنیم و میزان خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش داده و پوست را هموارتر کنیم. این روش موجب افزایش حجم کلی پوست، هموار شدن پوست و رفع چین و چروک‌های پوستی و درخشندگی پوست می‌شود.

6

برای درمان چاقی موضعی

با استفاده از تزریق ماده‌ی طبیعی فسفاتیدیل‌کولین (به دست آمده از سویا) می‌توان نفوذپذیری سلول‌های چربی را افزایش داد. این امر موجب نابودی این سلول‌ها شده و موجب می‌شود که چربی جامد موجود در این سلول‌ها به چربی قابل حلی تبدیل شده و آزاد شود. این چربی آزادسازی شده به راحتی توسط بدن جذب و سپس دفع می‌شود. بدین ترتیب با تزریق ترکیب مزوتراپی، چربی‌های موضعی و سلولیت از بین می‌روند.

ممکن است با وجودی که هر روز ورزش می‌کنید، چربی‌های پهلوی شما آب نشوند. شما برای از بین بردن این چربی‌ها می‌توانید از روش مزوتراپی استفاده کنید. مزوتراپی یک روش جایگزین غیرتهاجمی، غیر جراحی، ایمن و استاندارد برای لیپوساکشن است.

این روش درمانی به صورت سرپایی و طی یک مراجعه کوتاه به مرکز انجام می‌شود. از روش مزوتراپی می‌توان برای رفع چاقی موضعی در نواحی شکم، بازوها، کمر، ران‌ها و پهلو‌ها استفاده کرد. در حالی که بخشی از ترکیبات موجود در مزوتراپی موجب از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شوند، بخش دیگری از این ترکیبات از جمله ویتامین‌ها و آمینواسیدها موجب جمع شدن پوست و رفع شل شدگی و افتادگی آن شده و درنتیجه ظاهر بسیار جوانتر و ورزیده‌تری به بدن شما می‌دهند.

مزوتراپی، آخرین تکنیک روز دنیا برای از بین بردن چربی‌های اضافه است که طی آن یک سری تزریقات زیرجلدی در ناحیه مورد نظر انجام می‌شود. ترکیب تزریق شده در مزوتراپی توسط سازمان FDA مورد تایید است و از داروهای درمانی، ویتامین‌ها و مواد مکمل تشکیل شده است.

7

برای موها

مزوتراپی نه تنها موجب متوقف شدن ریزش موها می‌شود، بلکه موجب تحریک موها برای رشد مجدد و همچنین افزایش ضخامت موها می‌شود. در این روش خاص از مزوتراپی، ترکیب مورد استفاده، دارای تمامی ‌مواد مغذی مورد نیاز برای ریشه‌ی مو مانند اسید آمینه‌ی سیستئین (cystaine) و پلی پتید (polypeptide) می‌باشد. همچنین وجود ماده‌ی روی در این ترکیب موجب به تاخیر انداختن آلوپسی‌آندروژنیک (عامل ریزش مو) شده که یک بیماری بسیار آزاردهنده است.

foto-3

تکنیک مزوتراپی


مزوتراپی یک اصطلاح کلی در پزشکی است که به معنای انجام یک سری تزریق در لایه‌ی درمیس و چربی‌های زیر پوستی می‌باشد. ماده‌ی تزریق شده می‌تواند حاوی عناصر دارویی، عناصر همیوپاتیک، عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها و دیگر عناصر مفید باشد.

انجام مزوتراپی در حدود 10 دقیقه طول می‌کشد. طی جلسه‌ی درمانی، پزشک از سوزن بسیار ظریفی برای تزریق ترکیب انتخاب شده در لایه‌ی مزودرم پوست (لایه‌ی چربی در زیر پوست) استفاده می‌کند، ناحیه‌ای که چربی‌های اضافه در ان وجود دارند و موجب بروز چاقی موضعی و سلولیت شده و برای بیمار مشکل ایجاد کرده است. بلافاصله بعد از تزریق ترکیب مزوتراپی در زیر پوست، تاثیرگذاری این ترکیب آغاز می‌شود و در اغلب موارد ظرف چند روز می‌توان شاهد آغاز روند بهبودی ناحیه تحت درمان بود.

قبل از مزوتراپی

  • از 48 ساعت قبل از انجام مزوتراپی، از مصرف داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی، دیپیریدامول و مانند آن خودداری کنید.
  • در روز انجام مزوتراپی، از زدن کرم، لوسیون یا هر ماده‌ی آرایشی و بهداشتی در ناحیه‌ی تحت درمان، خودداری کنید.
  • لباس‌های تمیز بپوشید و شلوار جین تنگ نپوشید.
  • برای انجام مزوتراپی مو، درست قبل از جلسه‌ی درمانی موهای خود را بشویید.
  • ما به بیماران توصیه می‌کنیم که قبل از انجام مزوتراپی؛ غذای سرشار از پروتئین مصرف کنند و از خوردن موارد محرک مانند کافئین خودداری کنند.

بعد از مزوتراپی

  • در تمامی ‌روش‌های مزوتراپی ممکن است در محل تزریق، کبودی یا تورم بسیار کوچکی مانند یک جوش ایجاد شود.
  • در مورد مزوتراپی پوست، به طور کلی به بیماران توصیه می‌شود که تا 4 ساعت از زدن موارد آرایشی به پوست خود، خودداری کنند.
  • تا 12 ساعت بعد از انجام مزوتراپی دوش نگیرید.
  • توصیه می‌شود که برای حفظ نتایج مثبت درمان، بعد از جلسه‌ی درمانی، رژیم غذایی متعادل داشته باشید و به صورت منظم ورزش کنید.

عوارض جانبی


تاکنون هیچ گزارشی از بروز عوارض جانبی شدید از انجام مزوتراپی نشده است. عوارض جانبی مزوتراپی، شامل خارش موقتی در محل تزریق و کبودی خفیف است که ظرف چند هفته برطرف می‌شود.

انتظارات


برای درمان سلولیت و چاقی موضعی، اغلب بیماران بعد از هشت هفته درمان با حداقل 2 جلسه‌ی درمانی در هفته، شاهد نتایج قابل توجهی خواهند بود. برای لیفت پوست صورت و رفع چین و چروک، نتایج درمان بعد از 4 هفته و انجام حداقل دو جلسه درمانی در هفته قابل مشاهده است.

معمولا برای حفظ نتایج حاصل از درمان، لازم است که سالی یکبار، درمان با مزوتراپی تکرار شود. بیمارانی که مزوتراپی را به منظور درمان ریزش مو انجام می‌دهند، بعد از حدود 5 جلسه‌ی درمانی شاهد بهبودی وضعیت خود خواهند بود. افرادی که مایلند این روش درمانی را انجام دهند، باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای از این روش درمانی داشته باشد و آمادگی این را داشته باشند که برای حفظ نتایج حاصل از درمان، برای همیشه، تغییراتی در الگوی زندگی خود ایجاد کنند.

هزینه


با توجه به این که این روش درمانی کاملا غیرجراحی است و بلافاصله بعد از جلسه‌ی درمانی، بیمار می‌تواند به کارهای روزانه خود بازگردد، هزینه مزوتراپی بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه است.