هیدرودرم و آبرسانی پوست

14

هیدرودرم تنها تکنیک مبتنی بر ابریژن پوست است که مي‌تواند به طور همزمان پوست را تمیز و لایه‌برداری کند، سموم و مواد زائد آن را دفع کند، آبرسانی کند و محافظ آنتی‌اکسیدانی به آن برساند. از مزایای آبرسانی پوست ، شفاف شدن و زیباتر شدن پوست بدون نیاز به استراحت بعد از عمل می باشد . این عمل که باعث مرطوب شدن و افزایش لطافت پوست می‌شود، عملی کاملاً غیر تهاجمی و غیر آزاردهنده است. در عمل هیدرودرم از ابزارهای دستی مخصوصی بر روی پوست استفاده می‌شود که به طور اختصاصی برای لایه‌برداری ملایم پوست طراحی شده‌اند و علاوه بر تأثیر مستقیمی که در لایه‌برداری و جوانسازی پوست دارند، امکان نفوذ سایر محصولات درمانی و مراقبتی که بر روی پوست مالیده می‌شوند به لایه‌های عمقی را به صورت کاملاً ملایم و مؤثر فراهم می‌کند. 

متخصصان ما در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، خدمات هیدرودرم و آبرسانی به پوست را به عنوان روشی آرامش‌بخش و بسیار کارآمد در تمیز کردن، لایه‌برداری، آبرسانی و سم‌زدایی از پوست به شما ارائه می‌کنند. نتایج این عمل از ماندگاری بسیاری خوبی برخوردار است. عمل هیدرودرم یک مراقبت همه ‌جانبه و کامل از پوست شما به عمل می‌آورد و آن را سالم و درخشنده می‌سازد. این عمل می‌تواند به صورت یک عمل جداگانه و یا به عنوان بخشی از یک برنامه کامل درمانی همراه با عمل‌های لایه‌برداری با لیزر، لیزر پالس‌دار شدید، رادیوفرکانسی، میکرودرم ابریژن و مزوتراپی انجام شود.

افراد مناسب برای عمل هیدرودرم


عمل هیدرودرم (آبرسانی به پوست)  برای اغلب انواع پوست با رنگ‌های مختلف شامل پوست پیر شده، پوست‌های با رنگ خاص در نژادهای مختلف، پوست‌های خشک یا پوست‌های چرب، ایمن و بی‌خطر می‌باشد. این عمل به صورت کاملاً غیر تهاجمی است و باعث حساسیت و التهاب پوست نمی‌شود. بنابراین برای تمامی انواع پوست حتی پوست‌های حساس که نسبت به سایر عمل‌ها حساسیت نشان می‌دهند، مناسب می‌باشد. برای انجام این عمل می‌توان از ترکیبی از سِرم‌های هیدرودرم استفاده کرد که با ویژگی‌های خاص پوست از قبیل پوست‌های چرب یا پوست‌های حساس به جوش و آکنه سازگاری داشته باشد و در جوانسازی همه انواع پوست‌ها مؤثر واقع شود. برخلاف سایر روش‌هایی که ممکن است تأثیر منفی بر رنگ پوست باقی گذاشته و باعث ایجاد عوارض رنگدانه‌ای در پوست شوند، از این روش می‌توان به طور کاملاً ایمن و مؤثری هم در پوست‌های با رنگ تیره و هم با رنگ روشن استفاده کرد. ابزارهای مخصوص هیدرودرم از طراحی اختصاصی و ویژه‌ای برخوردارند که وقتی از آنها استفاده می‌شود، احساس لطیفی همانند کشیدن یک بُرس نقاشی بر روی پوست ایجاد می‌کند و بسیاری از افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، حتی آنهایی که پوست خیلی حساسی دارند، تأثیر آن را بسیار آرامش‌بخش و لطیف می‌دانند.

انواع عوارض پوستی و قسمت‌هایی از پوست که با روش هیدرودرم قابل درمان است


کارآیی روش هیدرودرم (آبرسانی به پوست) در آزمایش‌های کلینیکی برای اهداف و کاربردهای زیر به اثبات رسیده است:

 • بهبود وضعیت ظاهری پوست از طریق رفع خطوط و چروک‌های ریز موجود در آن
 • محو جای زخم‌های کوچک
 • کاهش عوارض رنگدانه‌ای (هیپرپیگمنتاسیون)
 • رفع لکه‌های قهوه‌ای
 • درمان منافذ باز پوست
 • درمان پوست‌های چرب یا حساس به آکنه
 • جوانسازی و سالم‌سازی کلی پوست
 • رفع جای جوش و آکنه
 • درمان لکه‌های پیری
 • درمان آسیب‌های ناشی از آفتاب و لکه‌های خورشید
 • درمان ملاسما

روش انجام هیدرودرم (آبرسانی به پوست)


15

عمل هیدرودرم (آبرسانی پوست) یک مراقبت کامل و همه جانبه از پوست شما به عمل می‌آورد و به طور همزمان باعث تمیز شدن، لایه‌برداری، سم‌زدایی و آبرسانی به پوست شما می‌شود و در عین حال مهم‌ترین مواد و ترکیبات تقویت کننده پوست از قبیل آنتی اکسیدان‌ها، پپتیدها و اسید هیالورونیک را برای آن تأمین می‌کند.

برای هر عمل هیدرودرم (آبرسانی به پوست) از یک سری از ابزارهای دستی مخصوص استفاده می‌شود که هر کدام از آنها دارای تیغه‌های لایه‌بردار چندگانه است که وقتی از یک نقطه پوست عبور می‌کند، همزمان چند مرتبه آن نقطه را لایه‌برداری می‌نماید و به این ترتیب نتایج بهتر و یکنواخت‌تری از آن به دست می‌آید. طراحی فنر مانند خاصی که در نوک این ابزارها وجود دارد، یک مالش لطیف و ملایم بر روی پوست انجام می‌دهد که به راحتی ناخالصی‌ها و مواد سمی موجود در ساختار پوست را بیرون کشیده و همزمان آب و محلول‌های تقویتی مانند آنتی اکسیدان‌ها را به پوست می‌رساند.

هیدرودرمی پوست (آبرسانی پوست) یک عمل غیر تهاجمی و غیر جراحی است که نتایج ماندگار و یکنواختی را ایجاد می‌کند و هیچ‌گونه رنجش و حساسیت برای شخص به دنبال ندارد و نیازی به دوره استراحت بعد از عمل هم وجود ندارد. این عمل خاصیت آرام‌بخشی و آبرسانی به پوست را دارد و نتایج آن بلافاصله بعد از پایان عمل، قابل مشاهده می‌باشد.

مدت زمان انجام عمل هیدرودرمی


هیدرودرم (آبرسانی پوست) یک عمل غیر تهاجمی و بدون درد است که در عرض کمتر از 15 دقیقه قابل انجام می‌باشد. بنابراین می‌توان این عمل را حتی در وقت ناهار هم انجام داد. همچنین با توجه به آنکه آبرسانی پوست هیچ نیازی به استراحت بعد از عمل ندارد، می‌توان بلافاصله بعد از پایان آن به محل کار بازگشت و فعالیت‌های عادی را از سر گرفت. در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد می‌تواند بلافاصله بعد از پایان عمل، صورت خود را آرایش کند، هر چند اغلب افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، معتقدند با وجود حس طراوت و تازگی که در پوست آنها ایجاد شده است، دیگر نیازی به آرایش ندارند.

نتایج هیدرودرم (آبرسانی پوست)


نتایج عمل هیدرودرمی (آبرسانی به پوست) را می‌توان بعد از تنها یک جلسه مشاهده کرد. آبرسانی فوق‌العاده‌ای که در نتیجه این عمل به پوست انجام می‌شود، باعث بازگشت شادابی، لطافت و جوانی به پوست شده و چروک‌ها و خطوط ریز موجود در آن را برطرف می‌نماید. خاصیت سرم‌های براق کننده، لایه‌بردارها و مواد پاک کننده‌ای که در این عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند، به شادابی و درخشندگی بادوام پوست کمک زیادی می‌کند و تازگی آثار آن می‌تواند 5 تا 7 روز بعد از انجام عمل و یا حتی بیشتر هم دوام داشته باشد.

جهت بزرگنمایی بر روی تصویر کلیک کنید

تعداد جلسات هیدرودرم مورد نیاز


برای درمان ضایعاتی از قبیل چروک‌ها و خطوط ریز، عوارض رنگدانه‌ای، آکنه و چربی بیش از حد پوست معمولاً توصیه می‌شود که تا 6 هفته و هر هفته یک جلسه هیدرودرمی (آبرسانی پوست) انجام شود. آثار و نتایج این جلسات به صورت تجمعی بروز می‌کند و به راحتی در پوست شما قابل مشاهده است. به طوری که بعد از هر جلسه، پوست شما کاملاً تمیز و درخشان می‌شود و سلامتی سلول‌های آن به صورت ماندگاری بهبود پیدا می‌کند. انعطاف‌پذیری و میزان رطوبت پوست نیز بیشتر شده و در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد، به شکل بهتری محافظت می‌شود.

نتایج عمل هیدرودرم تا چه مدت ماندگار است؟


نتایج و آثار مثبت حاصل از سری اول جلسات هیدرودرمی در جوانسازی و شادابی پوست را می‌توان با ادامه این جلسات به صورت هر دو تا چهار هفته یک بار، حفظ کرد. در واقع با تمیز کردن و آبرسانی مداوم به پوست و استفاده از ترکیبات طبیعی محافظت‌کننده می‌توان لایه‌های جدید پوست را همیشه سالم و شاداب نگه داشت و علائم پیری در آنها را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش داد. هزینه آبرسانی به پوست کم و ارزان است.