پروتز لب با تزریق ژل و چربی

Close up of hands of cosmetologist making botox injection in female lips. She is holding syringe. The young beautiful woman is receiving procedure with enjoyment

داشتن لب های حجیم و برآمده اغلب نشانه‌ای از سطح سلامت، زیبایی و جوانی فرد است. در صورتی که شما با لب های نازک متولد شده‌اید یا لب‌های شما به خاطر فرآیند طبیعی افزایش سن نازک شده اند، امروزه روش‌های درمانی متعددی برای درمان این شرایط وجود دارد. در حال حاضر، تزریق مواد پرکننده به لب با استفاده از مواد طبیعی یا ژل‌های مصنوعی، می‌تواند برآمدگی لازم را در ظاهر لب‌های شما ایجاد کرده و این نتایج برای ماه‌ها دوام و ماندگاری دارند.

اگر می‌خواهید لب‌هایی برجسته و جذاب داشته باشید، همین امروز برای مشاوره با مرکز مشاوره و زیبایی آذین اقدام کنید، تا در خصوص امکان تزریق چربی و یا ژل به لب‌های خود با جراح زیبایی ما مشورت کنید. ایشان تاریخچه پزشکی و وضعیت لب‌های شما را بررسی نموده، در مورد هر گونه عوارض زمینه‌ای که ممکن است به آن مبتلا باشید، با شما صحبت خواهد کرد. اگر در وضعیت سلامتی مناسبی هستید و هیچ گونه مشکلی وجود ندارد که عوارضی ایجاد کند، می‌توانید برای تزریق چربی به لب‌های خود اقدام کنید و لب‌های زیبا و جذابی داشته باشید که همیشه می‌خواستید.

انواع روش‌های پروتز و بزرگ کردن لب‌ها


تزریق ژل

ژوودرم و رستیلین، ژل‌های تزریقی متداول هستند. جراح یک محلول بی‌حس کننده موضعی را برای کاهش هر گونه ناراحتی، تزریق می‌کند. این مراحل مانند کار یک دندانپزشک است، به جز آنکه لب شما نیز بی‌حس می‌گردد. جراح پس از نشانه‌گذاری لب شما با یک قلم خاص، با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف، ژل را به لب‌های شما تزریق می‌کند.

بعد از تزریق، برای رفع هر گونه تورم و یا ناراحتی می‌توانید از کیسه یخ بر لب‌های خود استفاده کنید، اما مناطق تحت درمان را تحت فشار قرار ندهید. از استفاده از رژ لب و سایر محصولات آرایشی لب اجتناب کنید. در عرض چند روز می‌توانید با رژ لب یا بدون آن، زیبایی لب‌های خود را به نمایش بگذارید. ژل‌های تزریقی دارای تاثیر موقت هستند و معمولاً حدود شش ماه تا یک سال دوام دارند.

تزریق چربی

این روش شامل بیرون کشیدن مقدار کمی از بافت چربی شکم، ران و یا باسن بیمار با یک کانول کوچک و سرنگ است. این چربی‌ها پس از آنکه با محلول سالین شستشو گردید، برای خالص شدن سانتریفوژ می‌شود. سپس چربی خالص به لب‌ها تزریق می‌‌گردد. یک داروی بی‌حسی موضعی به محل اهداء کننده چربی و نیز به لب‌های بیمار تزریق می‌شود. تزریق چربی نیاز به یک برش کوچک در گوشه‌های دهان دارد و بخیه‌های آن پس از یک هفته محو خواهد شد. انتظار می‌رود مقداری تورم بروز کند، اما استفاده از کیسه یخ به مدت 24 ساعت تا حد زیادی هر گونه ناراحتی را کاهش خواهد داد. روز بعد می‌توانید از رژ لب استفاده کنید. پزشک ممکن است به شما توصیه کند که در چند روز اول، منطقه تزریق را ماساژ دهید.

تکنیک‌های بزرگ کردن لب


خبر خوب این است که این روزها پروتز لب یک روش بسیار ساده و آسان در مقایسه با بسیاری از انواع دیگر عمل‌های زیبایی اصلاحی است. بر خلاف روش‌های بسیار پیچیده‌تر، بزرگ کردن لب در مرکز مشاوره و زیبایی آذین می‌تواند نسبتاً سریع انجام گیرد. شما نیاز به گرفتن مرخصی از کار ندارید (مگر اینکه خودتان بخواهید). بنابراین زمان استراحت نسبتاً کمی لازم است و این یکی از مزایای این روش زیبایی است.

رایج‌ترین شکل پروتز لب با استفاده از ژل تزریقی مانند ژوودرم (JUVEDERM) یا رستیلین (Restylane ) انجام می‌شود. این مواد ژل‌های نرمی هستند که به طور مصنوعی از مواد مشابه با اسید هیالورونیک (HA) موجود در بدن ساخته شده‌اند. به همین دلیل بسیاری از افراد آنها را به عنوان ژل‌های اسید هیالورونیک می‌شناسند. یک گزینه دیگر، تزریق چربی در لب است که از ناحیه دیگری از بدن شما گرفته می‌شود.

این ژل‌ها جذب لب‌ شده و آن را برجسته و حجیم می‌سازد. با این حال این یک راه‌حل موقتی است و برای ماندگاری طولانی، باید هر دفعه تکرار شود. دوام طولانی مدت آن، مستلزم استفاده از چربی‌های بدن شماست، با این روش، حجیم شدن و جذابیت لب‌ها تا مدت طولانی باقی خواهد ماند.

معمولاً تزریق ژل در لب به دلیل قابلیت منحصر به فرد آن در بزرگ کردن ساختار طبیعی، شکل، حجم و بافت لب، بیشتر از گزینه‌ پروتز لب استفاده می‌شود. تزریق این ژل‌ها مزایای بسیاری دارد، از جمله:

 • کبودی / تورم کمتر
 • ناهمواری ایجاد شده در لب به راحتی حل می‌شود.
 • درمان تدریجی تا رسیدن به حجم مورد نظر
 • کنترل بیشتر بر حجم لب از طریق کنترل بر تزریق ژل توسط جراح

نتایج تزریق چربی به لب، دائمی است، اگر چه میزان بقای چربی پس از تزریق، متغیر است. این روش تا زمانی که نتایج مورد نظر به دست آید، باید تکرار شود.

جراح برای حجیم کردن لب، برخلاف سایر موارد جراحی صورت، نیازی به اتاق عمل ندارد. برای انجام این روش، بی‌حسی موضعی اغلب به اندازه کافی اِعمال می‌شود.

آیا برجسته کردن لب‌ها، عوارض جانبی به همراه دارد؟


اثرات جانبی برجسته کردن لب کمتر از انواع دیگر عمل‌های زیبایی صورت است. با این حال، آگاهی شما از هرگونه خطر احتمالی قبل از انجام هر نوع تغییرات در بدن خود اهمیت دارد، تا اطمینان حاصل شود که از تدابیر لازم برای جلوگیری از خطرات و عوارض، برخوردارید.

قبل از هر چیز انتخاب یک پزشک مجرب برای پروتز لب‌های خود بسیار مهم است. شاید به نظر برسد که این عمل مانند روش‌های ساده‌‌‌ای است که فقط به یک برش نیاز دارد. اما تزریق در یک منطقه حساس از بدن توسط فردی بی‌تجربه در این زمینه می‌تواند خطرناک باشد. پزشکی را انتخاب کنید که دارای بورد و دانش تخصصی برای انجام خدمات پروتز لب‌ است.

بسیاری از خطرات و عوارض جانبی پروتز لب مرتبط با استفاده از ژل‌های اسید هیالورونیک، موقتی هستند. شما ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

 • تورم یا کبودی
 • خونریزی از نقاط تزریق
 • حساسیت به لمس و درد در نقاط تزریق

خطرات و یا عوارض جانبی دراز مدت جراحی پروتز لب می‌تواند شامل:

 • نامتقارن بودن لب‌ها
 • ناهمواری و برآمدگی در لب‌ها
 • عفونت
 • سفت شدن لب
 • واکنش آلرژیک که منجر به خارش و تورم گردد.

هزینه بزرگ کردن لب‌ها


در اغلب موارد، هزینه و قیمت پروتز لب بستگی دارد به اینکه چند لوله ژل برای بهبود خطوط ریز و برجسته کردن لب بیمار مورد نیاز است. قیمت پروتز لب بر حسب هر سوزن و هر جلسه تعیین می‌شود، زیرا برخی از بیماران برای رسیدن به نتایج مورد نظر به درمان‌های متعدد نیاز دارند.