پیلینگ و لایه برداری پوست صورت و بدن

pl

جوان‌سازی و لایه برداری پوست صورت و بدن به بهبود کلی وضعیت پوست با استفاده از تکنیک‌های مختلف جوان‌سازی و لایه برداری اشاره دارد. این درمان برای پوست‌های پیر و خسته ایده‌آل است. به‌طور کلی، ترکیبی از چند روش مختلف را می‌توان به منظور دستیابی به بالاترین درجه از بهبود استفاده کرد.

در مرکز مركز مشاوره و زيبايي آذين، هر درمان با مشاوره‌ی اولیه و آنالیز جامع پوست آغاز می‌شود. متخصصان پوست ما تاریخچه‌ی سلامت پوست، نحوه‌ی مراقبت شما از پوست، حساسیت به محصولات و یا داروها و اهداف آینده برای پوست شما را ارزیابی می‌کنند. بر اساس این ارزیابی، ما خدمات و درمان‌هایی را که به شما ارائه می‌دهیم و نحوه‌ی عملکرد آنها را برای شما توضیح خواهیم داد. یک برنامه‌ی درمان سفارشی به طور خاص برای بهبود و جوان‌سازی پوست شما طراحی خواهد شد. شما می‌توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت مشاوره در مركز مشاوره و زيبايي آذين، از این طریق با ما تماس بگیرید:

02188647878

02188647879

02188647880

02188647881

مشاوره رایگان در تلگرام

09109830125

چرا به جوان‌سازی پوست نیاز داریم؟


با افزایش سن، پوست ما جوانی، سفتی و شفافیت خود را از دست می‌دهد. عوامل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، تأثیر بسیار زیادی بر پوست ما می‌گذارد. مهم‌تر از آن، عادات سبک زندگی ما مانند سیگار کشیدن و مصرف الکل این مشکل را تشدید می‌کند.

برخی از شایع‌ترین مشکلاتی که در مركز مشاوره و زيبايي آذين با استفاده از روش‌های بسیار پیشرفته‌ی ما قابل درمان است، عبارتند از:

درمان‌های جوان‌سازی موجود در مر کز مشاوره و زیبایی آذین


امروزه گزینه‌های جوان‌سازی متعددی برای صورت وجود دارد. مركز مشاوره و زيبايي آذين برخی از روش‌های با حداقل تهاجم مانند لیزر و پیلینگ شیمیایی را به شما ارائه می‌دهد. این گزینه‌ها با توجه به رویکرد ملایم و در عین حال مؤثر آنها از محبوبیت زیادی در بیماران برخوردار است. در اصل، تمرکز فرآیند جوان‌سازی پوست در حذف سلول‌های آسیب دیده از سطح پوست است.

 دارو درمانی

اولین اقدام ضروری برای هر فرآیند جوان‌سازی پوست، مراجعه‌ی شما به یک متخصص پوست برای انجام یک درمان اساسی صورت است. به این ترتیب، لایه‌های بیرونی آسیب دیده‌ی پوست و همچنین سموم و سلول‌های مرده پوست شما حذف خواهد شد. لایه‌های درونی آسیب دیده‌ی پوست شما نیز به نوعی بهره‌مند خواهند شد، زیرا رطوبت و مواد مغذی مورد نیاز از محصولات مراقبت از پوست به این لایه‌های عمیق‌تر نفوذ خواهد کرد.

 پیلینگ شیمیایی

پیلینگ شیمیایی یک راه ‌حل عالی برای لایه‌برداری سلول‌های مرده پوست است و منجر به بهبود پوست آسیب دیده از آفتاب، لکه‌های ناهموار و چروک‌های آن می‌شود. پیلینگ پوست با 3 درجه شدت موجود است و سطوح عمیق‌تر و فوقانی پوست را هدف قرار می‌دهد.

 انواع

  • پیلینگ سطحی / سبک پیلینگ سطحی، به منظور حذف سلول‌های مرده‌ی پوشاننده‌ی پوست، بالاترین لایه‌ی بیرونی پوست را لایه برداری می‌کند. این مواد لایه بردار از آلفا هیدروکسی یا بتا هیدروکسی اسید تشکیل شده است و به طور کلی 3-4 روز برای تکمیل فرآیند لایه‌‌برداری لازم است. این ماده، ملایم‌ترین لایه‌بردار پوست است که دارای سریع‌ترین زمان بازیابی بوده و متوسط هزینه‌ی آن حداقل است. این روش نتایج موثری دارد، اما در مقایسه با پیلینگ تهاجمی‌تر، تاثیرات آن کمی محدود است و ماندگاری کوتاه‌تری دارد.
  •  لایهبرداری تا عمق متوسط مواد لایه‌بردار تا عمق متوسط، متشکل از اسید تریکلورواستیک (موسوم به پلینگ TCA) است. این مواد نسبت به لایه‌ برداری سطحی، دارای اثرات قوی‌تر بوده و به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کند. با این حال، این روشی نه چندان راحت و با زمان بهبودی طولانی‌تری است. هزینه‌های این روش نیز بیشتر از یک لایه‌ برداری سطحی است. بازیابی کامل بیمار می‌تواند یک هفته و یا بیشتر طول بکشد.
  • لایهبرداری عمیق لایه‌ برداری عمیق پوست، شدیدتر از انواع دیگر پیلینگ شیمیایی است. همچنین گران‌ترین و دارای طولانی‌ترین زمان بازیابی است. با این حال، مواد این نوع پیلینگ حاوی فنول و دارای اثر بسیار قوی‌تر است که می‌تواند با مشکلات مقاوم به درمان پوست، مانند ضایعات پوستی و چین و چروک‌های عمیق مقابله کند. پیلینگ شیمیایی عمیق موجب سفید شدن لایه‌ی سطحی پوست می‌شود. بنابراین برای پوست‌های تیره‌تر توصیه نمی‌شود. این نوع برای افراد دارای چین و چروک در اطراف لب و چین و چروک‌های عمیق ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و اسکارهای عمیق‌تر مناسب است.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن به آرامی لایه‌ی سطحی پوست را برای جوان‌سازی صورت برمی‌دارد. این یک روش غیرتهاجمی و بدون درد برای حذف سلول‌های مرده‌ی پوست و تحریک تولید کلاژن است. این روش معمولاً برای بهبود پوست خسته، خطوط ریز، لکه‌ها و کک‌ و مک ناشی از آفتاب انجام می‌شود. از آنجا که این یک روش غیرساینده است، می‌توانید آن را به راحتی به عنوان بخشی از فرآیند زیبایی صورت خود بگنجانید. با این حال، این روش بیشتر برای افراد دارای پوست روشن مناسب است.

 

هیدرودرم ابریژن

روش هیدرودرم ابریژن جدیدترین پیشرفت در درمان غیرلیزری پوست است. هیدرودرم ابریژن تنها روشی است که ترکیبی از پاک‌سازی، لایه‌برداری، استخراج، آبرسانی یا هیدراتاسیون و آنتی‌اکسیدان‌های محافظ را به طور همزمان اِعمال می‌کند و پوستی روشن‌تر و زیباتر را بدون هیچ‌گونه درد و ناراحتی و بدون نیاز به دوره استراحت به شما می‌دهد. این درمان، تسکین دهنده، مرطوب کننده، غیر تهاجمی و غیرتحریک کننده است.

درمان هیدرودرم ابریژن باعث کاهش خطوط ریز، چین و چروک، منافذ باز و بزرگ، بهبود پوست چرب یا مستعد آکنه، بهبود هیپرپیگمانتاسیون و لکه‌های تیره و نقاط قهوه‌ای پوست می‌شود.

هیدرودرم ابریژن برای اکثر انواع پوست از جمله پوست نازک و یا پیر، پوست نژادهای مختلف، پوست خشک یا چرب مناسب است. برنامه‌ی نگهداری از پوست خود را ‌هم اکنون با هیدرودرم ابریژن آغاز کنید تا سرعت فرآیند پیری پوست خود را کم کرده و نیاز به روش‌های تهاجمی را به تأخیر بیندازید.

درمان با لیزر

در مركز مشاوره و زيبايي آذين، ما از پیشرفته‌ترین لیزر موجود برای جوان‌سازی پوست برای درمان ایمن و مؤثر پوست شما استفاده می‌کنیم. ما سیستم لیزر CO2 فراکشنال را برای بیماران خود تهیه نموده و با استفاده از این فن‌آوری، به رفع چین و چروک، لکه‌های پیری، لکه‌های پوست، منافذ بزرگ و بهبود افتادگی پوست می‌پردازیم. از آنجا که این روش، تأثیر درمانی بیشتری بر روی پوست دارد، می‌توان آن را برای انواع پوست و با دقت بالا، متناسب با نیازهای خاص هر بیمار انجام داد.

 

میکرونیدلینگ

برای کسانی که می‌خواهند پوستی نرم و صاف، سفت و جوان‌ترداشته باشند، میکرونیدلینگ برای جوان‌سازی پوست می‌تواند یک گزینه‌ی فوق‌العاده باشد. میکرونیدلینگ، در حین ترمیم پوست، قابلیت طبیعی پوست برای تولید کلاژن و الاستین جدید را تحریک می‌کند. این یک گزینه‌ی درمانی عالی برای بهبود جای جوش، چین و چروک، آسیب‌های نور خورشید، ترک‌های پوست، منافذ بزرگ، ناهمواری بافت، لکه‌ها و نازک‌شدگی پوست است.

بیماران دارای منافذ بزرگ پوست، خطوط ریز و لکه‌های ناهموار پوست به طور معمول باید یک دوره‌ی درمان میکرونیدلینگ 3 جلسه‌ای با فاصله‌ی 4 هفته را بگذارنند. کسانی که دارای چین و چروک متوسط تا عمیق، ترک‌های پوست، جای جوش یا اسکارهای دیگر هستند، به احتمال زیاد به یک دوره‌ی درمان 6 جلسه (یا بیشتر) با فاصله‌ی 4 هفته نیاز دارند. در صورت نیاز، فاصله‌ی این جلسات می‌تواند 6-8 هفته باشد. واضح است که منطقه‌ی صورت، محبوب‌ترین و متداول‌ترین جای درمان است. با این حال، میکرونیدلینگ را می‌توان در تمام قسمت‌های بدن، از جمله گردن، قفسه‌ی سینه، بازوها، دست‌ها، پاها، شکم و پشت نیز انجام داد.