کاشت ابرو با موی طبیعی: روش وهزینه

24

ریزش موی ابرو به ندرت اتفاق می‌افتد، اما این موضوع چیزی از نگرانی و ناراحتی کسانی به آن دچار می‌شوند کم نمی‌کند. ریزش ابرو می‌تواند ناشی از عوامل متعددی باشد. کندن بیش از حد موی ابرو در هنگام آرایش، داروها، اگزما، ریزش موی سکه‌ای، و لوپوس برخی از شایع‌ترین محرک‌های ریزش موی ابرو هستند. ریزش ابروها به شدت بر ظاهر چهره تأثیر گذاشته و می‌تواند باعث ناراحتی‌های روانی عمیقی شود. مرکز مشاوره و زیبایی آذین با ارائه راه‌حلی برای ریزش موی ابرو، به شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفستان را دوباره بدست بیاورید. در روش کاشت (پیوند) ابرو می‌توان با استفاده از آن بخشی از موهای شما که به طور ژنتیکی قوی هستند، نواحی دچار ریز مو را ترمیم کرده و ابروهایتان را به شما بازگرداند، تا به این ترتیب بتوانید با کمک‌ موهای طبیعی و قابل رشد خودتان، ظاهر طبیعی چهره و اعتماد به نفستان را دوباره بدست بیاورید. ریزش ابرو می‌تواند در درجات مختلفی، از کم پشت شدن و ایجاد لکه‌ها بی‌موی کوچک تا ریزش موی کامل، برای زنان و مردان اتفاق بیفتد.

ما، در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، می‌توانیم ابروی‌ مراجعین خود را، چه مرد باشند چه زن، تغییر شکل داده، پرپشت‌تر کرده یا به طور کامل بازسازی کنیم. متخصصان پیوند موی مجرب ما با مهارت‌هایی که در زمینه تشخیص جهت و زاویه‌های طبیعی موها دارند، قادرند ابروهایتان را با موهایی با قابلیت رشد مادام‌العمر بازسازی کنند. برای اطلاعات بیشتر یا گرفتن نوبت برای یک جلسه مشاوره خصوصی، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

جراحی کاشت ابرو چیست؟


 

جراحی کاشت ابرو یک عمل ساده و کم‌تهاجمی است که در آن جراح فولیکول‌های موی سالم و مقاوم به ریزش را از پشت سر، سینه و کمر برداشته و به نواحی مورد نیاز ابرو پیوند می‌زند. از این جراحی می‌توان برای پرپشت کردن یا بازسازی ابروهای کسانی که ابرویشان را به خاطر آسیب‌دیدگی، سوختگی یا حادثه‌ای از دست داده‌اند، استفاده کرد.

بازسازی کامل ابرو نیازمند پیوند بیش از 200 تار مو است، در حالی که برای پرپشت کردن ابرو به 101 تا 199 تار مو نیاز است. همچنین، امروزه زنان بسیار زیادی تنها جهت بهبود و اصلاح شکل ابروهایشان تحت عمل کاشت ابرو قرار می‌گیرند. این نوع درمان‌های تکمیلی به مراجعین کمک می‌کنند تا ابرویی بی‌نظیر با شکل مورد نظرشان داشته باشند. این تغییر شکل‌های ظریف ابرو معمولاً به پیوند 50 تا 100 تار مو نیاز دارند.

آمادگی برای جراحی کاشت ابرو


در کاشت ابرو نیز، مانند هر جراحی دیگری، برای به دست آمدن نتیجه‌ای که دقیقاً مورد نظر است، می‌بایست قبل از عمل آماده‌سازی‌های لازم انجام شود. موارد زیر برخی از نکاتی هستند که برای گرفتن بهترین نتیجه از عمل ترمیم ابرو می‌بایست از آن‌ها پیروی کنید:

 • مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن و برخی داروهای مسکن را متوقف کنید. پزشکتان دستورالعمل دقیق‌تری در این مورد به شما خواهد داد.
 • از مصرف مکمل‌های گیاهی نیز خودداری کنید، زیرا اکثر گیاهان دارویی می‌توانند خون را رقیق کنند.
 • دو تا سه هفته قبل از جراحی کاشت ابرو، کشیدن سیگار را متوقف کنید. نیکوتین موجود در سیگار فرایند بهبودی و رشد مو از فولیکول‌های پیوند داده شده را مختل می‌کند.
 • هنگام آماده شدن برای جراحی ترمیم ابرو مصرف الکل را کاهش داده و در طول سه روز قبل از جراحی هیچگونه نوشیدنی الکلی مصرف نکنید.
 • در طول هفته قبل از عمل کاشت ابرو، مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار و نوشابه‌های سیاه را محدود کنید.

این عمل چگونه انجام می‌شود؟


همان‌طور که بالاتر گفته شد عمل کاشت ابرو نوعی جراحی کم تهاجمی است که تحت بی‌حسی موضعی و به شکل سرپایی انجام می‌شود. انجام این عمل کلاً 2 تا 3 سه ساعت طول می‌کشد. جراح، کار خود را با بی‌حس کردن ناحیه اهدا کننده شروع می‌کند.‌ سپس، تارهای مو را به تعداد مورد نیاز و تحت یکی از دو روش FUT یا FUE برمی‌دارد. معمولاً هم جراح و هم بیمار روش FUE (استخراج واحد فولیکولی) را ترجیح می‌دهند زیرا کم تهاجمی‌تر بوده و به زمان استراحت کمتری نیاز دارد. جراح، پس از برداشت تارهای موی مورد نیاز، ناحیه دریافت کننده را نیز بی‌حس می‌کند. سپس، محل‌های کاشت موها به دقت ایجاد می‌شوند. در پایان موهای پیوندی در این محل‌ها قرار داده می‌شوند. در فرآیند کاشت و پیوند موی سر نیز از این دو روش استفاده می شود.

بعد از کاشت ابرو چه خواهد شد؟


فولیکول‌هایی که جدیداً کاشته شده‌اند به آسانی آسیب دیده یا از جایشان خارج می‌شوند، بنابراین باید به خوبی مراقب نواحی درمان شده باشید تا مطمئن شوید که بهبودی بدون دردسر و سریع انجام گرفته و بهترین نتیجه را از درمان می‌گیرید. تا دو تا سه هفته بعد از عمل نمی‌توانید آرایش کنید. رویش مجدد موهای پیوندی ابرو یک فرایند یک شبه نیست. رشد کردن و ظاهر شدن موهای کاشته شده چند ماه طول می‌‌کشد. معمولاً موهای ابرو بعد از 3 ماه شروع به ظاهر شدن می‌کنند، اما مشاهده نتیجه نهایی 8 تا 12 ماه طول می‌کشد.

مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ابرو


معمولاً بهبودی از عمل کاشت ابرو بی‌خطر است، اما چند نکته وجود دارد که برای اطمینان از سریع و بی‌دردسر بودن بهبودیتان بعد از تقبل هزینه کاشت ابرو ، باید آن‌ها را رعایت کنید. موارد زیر عمومی‌ترین نکاتی هستند که باید بعد از جراحی‌های کاشت ابرو آن‌ها را رعایت کنید.

 • درست بعد از عمل، مصرف داروهایتان را شروع کنید.
 • در طول 24 تا 36 ساعت بعد از کاشت ابرو، صورتتان را نشویید. بعد از آن می‌توانید صورتتان را مثل همیشه بشویید.
 • دست کم تا دو هفته بعد از جراحی داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید.
 • در طول 2 تا 3 هفته‌ی بعد از جراحی همچنان از مصرف سیگار خودداری کنید.
 • تا دست کم سه روز بعد از جراحی الکل مصرف نکنید.
 • ابروها یا ناحیه اطراف آن‌ها را نمالیده یا با چیزی پاک نکنید.
 • از کندن دلمه زخم‌ها و خاراندن اسکارها خودداری کنید.
 • به مدت 3 تا 4 هفته از ابروهای تازه کاشته شده در برابر آفتاب محافظت کنید.
 • عادت لمس کردن چشم‌ها و ابروهایتان را کنار بگذارید، زیرا این کار می‌تواند باعث عفونی شدن آن‌ها شود.

هزینه‌ کاشت ابرو


هزینه‌ کاشت ابرو به شرایط خاص شما، روش کاشت مو و تعداد تار موی مورد نیاز برای پیوند بستگی دارد.