کاشت ریش و سبیل طبیعی: روش و هزینه

تقریباً نیمی از مردان در رشد ریش کامل و پرپشت مشکل دارند و ریش آن‌ها در مناطقی به شکل ناهموار رشد می‌کند. عمل کاشت ریش و سبیل می‌تواند راه حلی برای این مشکل باشد. با استفاده از این روش می‌توان نقاط طاس را از بین برد و شکل کلی ریش را نیز بهبود بخشید. پنهان کردن کم‌پشتی ریش و سبیل عمل دشواری بوده و حتی با پیرایش کردن به بهترین نحو نیز معلوم می‌شود.

اگر چه نحوه‌ی اصلاح موی صورت با تغییر مد روز عوض می‌شود، اما داشتن ریش و سبیل پرپشت همیشه مطلوب بوده و برخی از آقایان با داشتن بهترین تغذیه و رسیدگی کامل هم نمی‌توانند ریش پرپشت و کاملی داشته باشند. این مشکل ممکن است به دلیل آسیب فیزیکی و یا در اثر مشکلات ژنتیکی ایجاد شده باشد. انجام جراحی کاشت ریش و سبیل می‌تواند کاملاً ظاهر شما را تغییر داده و ریش شما را صاف و پرپشت کند.

می‌توان کاشت ریش و سبیل را بر روی نقاط طاس بسیار کوچک نیز انجام داد و یا با استفاده از این روش، ناهماهنگی رشد در نقاط مختلف ریش را رفع کرد. متخصصین مرکز مشاوره زیبایی آذین وضعیت شما را بررسی کرده و بهترین روش برای کاشت ریش و سبیل را به شما پیشنهاد می‌کنند که می‌توانید با استفاده از آن، ظاهر خود را بهبود ببخشید. برای آشنایی بیشتر با این روش‌های درمانی می‌توانید با شماره تلفن‌های 0218867878 و 02188647881 تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در کلینیک، آماده‌ی ارائه خدمات مشاوره زیبایی و رزرو نوبت برای شما هستند.

چه زمانی باید کاشت ریش و سبیل را انجام داد؟


ریش گذاشتن می‌تواند ظاهر شما را به کلی تغییر داده و افرادی که ملاقات می‌کنید را تحت تأثیر قرار دهد. با این‌حال، اگر ریش شما تکه‌تکه و نامنظم است، ممکن است تأثیری که روی فرد مقابل می‌گذارد مطلوب نباشد. اگر می‌خواهید فردی را تحت تأثیر قرار داده و یا فقط قصد دارید بهترین ظاهر خود را داشته باشید، می‌توانید از کاشت سبیل و ریش کمک بگیرید و به ظاهر دلخواه خود برسید.

اگر تنها بخش‌های کوچکی از ریش شما نامنظم یا طاس باشد ممکن است تصور کنید که به این درمان نیازی ندارید در صورتی‌که نیازی به انجام این روش بر روی کل صورت نبوده و شما می‌توانید تکه‌های کوچکی از ریش خود را نیز بازسازی کنید.

علل ریزش و از دست دادن ریش و سبیل


علاوه بر عوامل ژنتیکی و ریزش طبیعی موهای صورت، عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند رشد موهای صورت شما را متوقف کنند. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوختگی، زخم و دیگر آسیب‌های پوستی
 • انجام عمل جراحی
 • پرتو درمانی
 • بیماری‌های سیستمیک
 • تریکوتیلومانیا یا اختلال موکنی (که در آن فرد به‌طور دائم موهای صورت خود را می‌کند)

موی صورت می‌تواند نقش مهمی در ظاهر کلی چهره‌ی شما داشته باشد و ممکن است شما به دلیل داشتن ریش نامنظم و کم‌پشت تصمیم به تراشیدن آن گرفته باشید. انجام کاشت سبیل و ریش به شما این حق انتخاب را می‌دهد که بین تراشیدن ریش و گذاشتن آن انتخاب کنید. تصمیم‌گیری در این مورد بر عهده‌ی شما بوده و می‌توانید در هر دو صورت ظاهر خوبی داشته باشید.

قبل از درمان


برای گرفتن نتایج دلخواه و مناسب، باید قبل از انجام درمان برای آن آماده شوید. در ادامه به دستورالعمل‌هایی در این‌ مورد اشاره می‌کنیم با این‌حال برای گرفتن اطلاعات دقیق‌تر با پزشک خود مشورت کنید.

 • تمرینات مشخص شده توسط پزشک را به مدت 28 تا 30 روز قبل از انجام عمل انجام دهید.
 • تمامی آزمایشات تجویز شده را قبل از 1 هفته انجام دهید.
 • به مدت 14 روز قبل از درمان از داروهای رقیق‌کننده‌ی خون استفاده نکنید.
 • حداقل 7 روز قبل از درمان، الکل را کنار بگذارید.
 • در روز انجام عمل صبحانه‌ی سالم بخورید.
 • به مدت حداقل 1 تا 2 روز قبل از درمان، از مصرف کافئین به هر شکلی پرهیز کنید.
 • از انجام ورزش سنگین خودداری کنید.
 • به مدت 1 تا 2 روز قبل از انجام درمان از استفاده‌ی هر گونه کرم و محصولات آرایشی و بهداشتی بر روی صورت خود پرهیز کنید.

نحوه‌ی درمان


یکی از راههای کاشت ریش و سبیل، روش FUE (برداشت واحدهای فولیکولی) می‌باشد. در این روش، فولیکول‌های مو دقیقاً مثل روش‌های معمول کاشت مو، از پشت و کناره‌های سر برداشته می‌شوند. سپس موهای برداشته شده با استفاده از یک ابزار مخصوص در محل مورد نظر کاشته می‌شوند. کل این درمان تحت بی‌حسی موضعی انجام شده و از آنجایی‌که موها به شکل تکی برداشته می‌شوند، از نظر ایجاد جای زخم جای نگرانی وجود نخواهد داشت و نتیجه‌ی این عمل، پرپشت شدن ریش شما خواهد بود.

این درمان باید در نهایت دقت انجام شود چرا که پزشک باید موها را به شکل تکی یا دوتایی در کنار هم و در جهت، زاویه و عمق طبیعی بکارد تا پس از رشد ظاهری غیرطبیعی و نامنظم پیدا نکنند. موهای کاشته شده پس از یک ماه ریخته و پس از سه ماه دوباره رشد می‌کنند. رشد کامل این موها حدوداً یک سال زمان می‌برد. موی کاشته شده در این عمل دائمی بوده و مانند موهای طبیعی صورت رشد می‌کند و بافت و مشخصه‌های آن با موهای طبیعی یکسان است. حتی می‌توان موی کاشته شده را مانند موهای طبیعی تراشید و اصلاح کرد.

دوره‌ی بهبودی


کاشت ریش صورت معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام شده و بسته به تعداد پیوندهای کاشته شده، بین 2 تا 8 ساعت زمان می‌برد. این درمان بدون درد بوده و معمولاً نیازی به دوره‌ی بهبودی ندارد. شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام عمل به فعالیت‌های عادی خود بازگشته و یا به سفر بروید.

پس از درمان، زخم‌های کوچکی در اطراف موهای کاشته شده ایجاد می‌شوند که در عرض 10 روز از بین خواهند رفت. شما می‌توانید 10 تا 14 روز پس از انجام این روش، ریش خود را بتراشید. تورم ایجاد شده در عرض چند روز به‌طور خود به خودی از بین خواهد رفت. در 5 روز اول پس از درمان از انجام فعالیت شدید خودداری کنید و از قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی مستقیم خورشید به مدت بیش از 30 دقیقه بپرهیزید. استفاده از کلاه می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد.

نتایج


کاشت ریش طبیعی نتایج دائمی به همراه داشته و تنها جای موهای شما را عوض کرده و آن‌ها را به محل مناسب‌تری انتقال داده است. فولیکول‌های مو در ریش و سبیل هر کدام به‌طور مجزا رشد کرده و در نتیجه برای گرفتن نتایج طبیعی از این درمان، باید هر کدام از موها را جدا از دیگر فولیکول‌ها کاشت. این فولیکول‌ها باید در جهت صحیح و نزدیک به موهای اطراف خود قرار داده شوند.

عوارض جانبی


همانند تمامی روش‌های درمانی، این روش نیز عوارض جانبی به همراه دارد که البته با رعایت توصیه‌ها و نکات پزشکی، این عوارض به‌تدریج از بین خواهند رفت.

 • تورم: پشت سر فرد در محلی که فولیکول‌های مو برداشته شده و بر روی ریش او در جایی که این فولیکول‌ها کاشته شده‌اند، تورم ایجاد می‌شود. این تورم به‌طور طبیعی پس از هر عمل کاشت مو ایجاد شده و پس از گذشت 1 تا 3 روز از عمل، از بین خواهد رفت.
 • احساس خارش: پزشک به ‌منظور تسکین خارش، داروهای ضد حساسیت برای شما تجویز می‌کند.
 • ریزش ناگهانی مو: در صورت ریزش موها نگران نشوید چرا که این یک روند طبیعی است که پس از 10 روز از انجام کاشت ریش و سبیل رخ می‌دهد و طی آن موهای پیوند شده ریخته ولی فولیکول آن‌ها در جای خود باقی مانده و به جمع‌آوری مواد غذایی مورد نیاز می‌پردازد. سپس موی جدیدی از این فولیکول رشد کرده و به ‌صورت مادام‌العمر باقی می‌ماند.

ریش جدید چگونه رشد می‌کند؟


ریش کاشته شده معمولاً همانند موی طبیعی صورت رشد می‌کند. بافت و دیگر مشخصه‌های موی کاشته شده همانند موهای سر بوده و زمانی که رشد می‌کند، می‌توان آن را اصلاح کرد، تراشید و یا مانند دیگر موهای صورت، به طول دلخواه رساند. موهای کاشته شده دائمی بوده و تشخیص دادن آن‌ها از بین موهای طبیعی صورت کار دشواری خواهد بود.

هزینه


هزینه‌ و قیمت کاشت ریش و سبیل در افراد مختلف متفاوت خواهد بود و به تعداد کل پیوندهای مورد نیاز بستگی خواهد داشت. در طول جلسه‌ی مشاوره، پزشک می‌تواند هزینه‌ی انجام این درمان را برای شما تخمین بزند.