کاشت و پیوند طبیعی موی سر: مزایا و هزینه

y

برای بسیاری افراد دچار مشکل طاسی، فرآیند ریزش مو از جلوی سر آغاز می‌شود. این افراد می‌توانند از روش کاشت موی طبیعی برای استخراج پیازهای موی سالم از کنار سر یا پشت آن و پیوند مو در ناحیه جلوی سر استفاده کنند. با وجودی که این درمان بیشتر توسط آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد، خانم‌هایی که با مشکل ریزش موی غیر عادی در سر خود مواجه شده‌اند نیز می‌توانند از نتایج کاشت موی طبیعی بهره‌مند شوند.

امروزه دیگر نیازی به پذیرش و قبول شرایط در ارتباط با طاسی و ریزش مو نیست. در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، متخصصان ما متعهد به ارائه روش‌های درمان دائمی و طبیعی برای کسانی هستند که با مشکل ریزش موی سر مواجه شده‌اند. به این ترتیب نه تنها وضعیت موی بیمار درمان می‌شود، بلکه علاوه بر این اعتماد به نفس فرد نیز افزایش پیدا می‌کند. به این منظور، در این کلینیک از موثرترین روش‌های کاشت مو استفاده می‌شود که عبارت از روش FUT، روشFUE) FIT) یا ترکیبی از این دو روش می‌باشد. علاوه بر این شما می‌توانید در این کلینیک از سایر روش‌های درمان غیرجراحی همچون تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت و مزوتراپی برای رفع مشکل از دست دادن موی خود استفاده کنید. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات لازم و هماهنگی جلسه مشاوره رایگان، هم اکنون با ما تماس بگیرید.

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

فهرست مطالب

مزایای پیوند موی طبیعی سر


این روش درمانی دارای مزایای متعدد به شرح زیر است:

  • ایجاد ظاهر طبیعی برای موی سر
  • بدون درد و بدون جراحت بودن این درمان
  • نتایج دائمی و رشد موی پیوندی مشابه موی طبیعی
  • درمان در طول چند ساعت بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان
  • دوره ریکاوری کوتاه و امکان بازگشت سریع به فعالیت‌های عادی

بهترین افراد برای استفاده از پیوند موی طبیعی سر


افراد مناسب برای استفاده از این روش درمان زیبایی می‌بایست دارای شرایط زیر باشند:

  • نازک شدن موی آنها در جلوی سر در سطح متوسط تا شدید باشد که در اصطلاح به این شرایط عقب رفتگی خط ریزش مو گفته می‌شود.
  • به مقدار کافی مو در پهلوی سر یا پشت آن به منظور استفاده در پیوند داشته باشند.
  • پوست ناحیه سر آنها سالم باشد.

برنامه ریزی برای جراحی پیوند موی طبیعی


بیمار می‌بایست با یک نفر برای رساندن وی به مطب پزشک و بازگرداندن وی به خانه هماهنگی لازم را انجام دهد. زمان بندی جلسه درمان می‌بایست ترجیحاً هنگامی باشد که بیمار بتواند برای مدت 3 یا 4 روز در خانه استراحت کند. پس از این زمان، بیمار می‌تواند بانداژ را از سر خود باز کند. به علت از بین رفتن تاثیر داروی بی‌حسی با گذشت این دوره، دیگر نباید بیمار احساس سستی یا بی‌حالی در بدن خود داشته باشد.

روش‌های کاشت موی طبیعی


کاشت مو به روش FUE) FIT)

در طول پنج دهه گذشته جراحی کاشت مو متحول شده و در مسیر این تحول بسیاری از تکنیک‌های درمان معرفی و بسیاری تکنیک‌های دیگر از بین رفته‌اند. به این ترتیب کاشت موی سر با روش FUE یکی از روش‌های جراحی است که می‌تواند نتایج موثر برای مشکلات ریزش مو برای فرد به همراه داشته باشد. در این روش نیازی به بخیه زدن نیست و پیازهای مو به نواحی دچار طاسی بر روی سر پیوند زده می‌شوند. در مقایسه با سایر روش‌ها، این تکنیک جراحت کمتری بر روی پوست ایجاد می‌کند و بخش زیادی از این جراحت از دید سایر افراد پنهان می‌ماند. این روش برای افرادی مناسب است که پوست سر آنها محکم بوده یا موی بسیار کم برای پیوند بر روی سر آنها باقی مانده است. علاوه بر این، دوره بهبود با این روش کوتاه‌تر است و استفاده از آن بطور خاص برای موارد طاسی سر با الگوی مشخص و ریزش موی ژنتیکی مناسب می‌باشد.

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT یک تکنیک ترمیم مو است که در آن پیوند مو در ناحیه دچار طاسی با واحدهای موی طبیعی تشکیل شده از گروه‌های موی 1 تا 4 تایی انجام می‌شود. این درمان یک تکنیک پیشرفته کاشت مو است که در آن فرآیند طبیعی رشد مو شبیه‌سازی می‌شود. به این منظور پیازهای موی مورد نیاز برای پیوند با برداشتن یک لایه باریک و نازک از پوست سر و جدا کردن پیازهای مو با استفاده از میکروسکوپ مخصوص، تهیه می‌شوند. توجه داشته باشید هزینه این درمان کمتر از سایر روش‌های کاشت مو است، با این وجود یکی از عوارض جانبی آن می‌تواند باقی ماندن جای زخم محدود به صورت یک خط در پشت سر بیمار باشد.

آماده شدن برای جراحی کاشت مو


متخصصان ما در این کلینیک توصیه‌های لازم را برای روزهای قبل از عمل جراحی در اختیار شما قرار می‌دهند. به این ترتیب لازم است سیگار کشیدن و مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپیرین از دو هفته قبل از عمل جراحی متوقف شود.

روش کاشت موی طبیعی


اکثر موارد کاشت موی طبیعی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند. به این ترتیب برای جراحی فقط نواحی خاص تحت درمان بی‌حس خواهند شد. هنگامی که ناحیه تحت درمان بی‌حس شد، پزشک پیازهای موی مورد نیاز را از نواحی اهدا کننده خارج می‌کند. این پیازهای مو در ادامه به دقت در نقاط دچار طاسی پیوند زده می‌شوند. طول مدت درمان در این حالت به تعداد پیازهای موی مورد نیاز برای پیوند بستگی دارد. به این ترتیب پیوند 2000 پیاز مو به حدود 5 تا 6 ساعت زمان نیاز خواهد داشت.

y4

پس از عمل جراحی کاشت و پیوند مو


پس از درمان لازم است بیمار با گذشت 10 تا 14 روز برای کشیدن بخیه‌ها و کنترل کردن شرایط ناحیه تحت درمان به مطب پزشک مراجعه کند. نتایج این درمان بلافاصله ایجاد نمی‌شوند و رشد مجدد پیازهای مو در نواحی دچار طاسی به چند هفته زمان نیاز دارد. به این ترتیب بیمار به تدریج بهبود در وضعیت خود را مشاهده می‌کند و نتایج نهایی درمان پس از گذشت چند ماه نمایان خواهد شد.

بازگشت به فعالیت‌های عادی پس از عمل جراحی کاشت و پیوند مو


بیمار می‌بایست حداقل 48 ساعت از شستن سر خود با شامپو خودداری کند. پس از این زمان، بیمار می‌تواند به صورت عادی سر خود را شستشو داده و موی خود را حالت دهد. با گذشت سه یا چهار روز از عمل جراحی، بیمار می‌تواند انجام فعالیت‌های سبک را شروع کند. به هر حال، بازگشت به فعالیت‌های کاری یا انجام فعالیت‌های شدید احتمالاً به حدود یک هفته یا بیشتر زمان نیاز خواهد داشت.

هزینه کاشت موی طبیعی


هزینه درمان یکی از سوالات متداول در بین بیماران است، اما تعیین دقیق مبلغ هزینه بدون بررسی کامل شرایط بیمار غیرممکن می‌باشد. در واقع هر بیمار دارای شرایط خاص و اهداف درمانی متفاوت است. به این ترتیب بیمار می‌تواند در طول جلسه مشاوره با پزشک معالج درباره هزینه کاشت مو با توجه به شرایط خود صحبت کرده و اطلاعات لازم را دریافت نماید.

سوالات رایج


کاشت موی طبیعی چیست و عملکرد آن چگونه است؟

کاشت موی طبیعی یک جراحی زیبایی برای درمان طاسی سر است. در این روش پیازهای مو از کنار یا پشت سر گرفته شده و در نقاط دچار ریزش مو کاشته می‌شود. به این ترتیب هر چند موی اطراف نواحی درمان شده ممکن است دچار ریزش شوند، پیازهای موی کاشته شده دائمی خواهند بود.

آیا نتایج این روش درمانی طبیعی است؟

ظاهر جدید موها پس از این درمان کاملاً طبیعی می‌باشد.

آیا جراحی کاشت موی طبیعی دردناک است؟

برای این درمان از بی حسی موضعی در نواحی اهدا کننده و دریافت کننده پیازهای مو استفاده می‌شود. به این ترتیب بیمار در طول درمان احساس درد نخواهد داشت. با این وجود همیشه پس از درمان ایجاد ناراحتی و درد مسئله‌ای عادی می‌باشد. به همین خاطر پزشک معالج احتمالاً به بیمار توصیه می‌کند داروهای مسکن درد برای کنترل شرایط پس از تکمیل درمان مصرف نماید.

هزینه کاشت موی طبیعی چقدر است؟

هزینه این روش درمان زیبایی به تعداد پیازهای موی کاشته شده برای بیمار بستگی دارد.

چه مدت زمان برای درمان با این روش لازم است؟

کاشت موی طبیعی دوره ریکاوری طولانی ندارد. به این ترتیب بیمار می‌تواند با گذشت دو روز از عمل جراحی فعالیت‌های عادی خود را شروع کند. پس از درمان ممکن است بیمار با اندکی ناراحتی یا بی‌حسی در ناحیه سر خود مواجه شود، اما این شرایط به سرعت بر طرف خواهند شد. علاوه بر این معمولاً به بیمار توصیه می‌شود داروهای مسکن برای کنترل هر گونه درد و ناراحتی احتمالی مصرف کند.

اقدامات مراقبتی پس از عمل جراحی کاشت موی طبیعی چه هستند؟

جراح پس از درمان از بیمار می‌خواهد از انجام فعالیت‌های شدید برای مدت 2 تا 3 هفته خودداری کند.

آیا می‌توان پس از کاشت موی طبیعی سر را شستشو داد؟

بیمار می‌تواند با گذشت 3 روز از تکمیل درمان سر خود را شستشو دهد.

آیا در نتیجه این درمان بر روی سر جای زخم باقی می‌ماند؟

قبلاً کاشت مو نیازمند ایجاد شکاف‌های عمیق بر روی سر بیمار بود و این شرایط باعث می‌شد جای زخم در نواحی تحت درمان باقی بماند. به هر حال تکنیک‌های جدید مورد استفاده برای کاشت مو نیاز به شکاف‌های بسیار کوچک دارند. بنابراین، در نتیجه این روش‌ها جای زخم‌های بسیار محدود بر روی سر باقی می‌ماند که به سختی برای سایر افراد قابل مشاهده است.

موی جدید پیوندی چه زمان رشد خود را آغاز می‌کند؟

با گذشت دو تا سه هفته از جراحی تمام موهای پیوندی می‌ریزند. به این ترتیب پیازهای موی پیوند زده شده رشد خود را با گذشت 3 تا 4 ماه از تکمیل درمان شروع می‌کنند و پس از سپری شدن این زمان بیمار می‌تواند نتایج کاشت مو را روی سر خود مشاهده نماید.

آیا می‌توان از روش کاشت موی طبیعی برای خانم‌ها استفاده کرد؟

بله. با وجودی که الگوی ریزش موی خانم‌ها متفاوت از آقایان بوده و اغلب با نازک شدن مو در پشت خط رویش مو همراه است، روش درمانی مورد استفاده در هر دو حالت (برای خانم‌