رژیم لاغری برای کوچک و آب کردن شکم و پهلوها

61

همانگونه که می دانید میزان بالای چربی برای سلامت بدن مضر است. اما بیشتر افراد درباره اینکه چربی اطراف ناحیه شکم و پهلو ، تا چه حد خطرناک است ، اطلاعی ندارند. داشتن یک رژیم لاغری سالم ، بهترین راه برای کوچک کردن شکم و پهلوها است. عوامل غذایی که می تواند در مبارزه با چربی شکم به شما کمک کند ، در زیر بررسی شده اند.

در مرکز مشاوره و زیبایی آذین، متخصصین تغذیه با تحلیل وعده های غذایی، به شما کمک می کنند تا بتوانید چربی اطراف شکم را آب کنید و لاغر شوید. همچنین درباره غذاهایی که عادت دارید بخورید ولی نباید خورده شود و غذاهایی که تاکنون نخورده اید ولی باید آنها را امتحان کنید ، به شما آموزش داده می شود. متخصصین ما ، رژیم لاغری سالم و مطلوبی را به شما پیشنهاد می کنند که بتوانید به آن عمل کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی جهت مشاوره ، با مرکز مشاوره آذین تماس بگیرید.

رژیم لاغری برای کوچک و آب کردن شکم و پهلو


کاهش مصرف کالری ، به خصوص شب ها

برای لاغری سریع و آب کردن چربی بدن ، به خصوص چربی ناحیه شکم، می بایست به دو روش از میزان مصرف کالری بکاهید، 1. از طریق مصرف کمتر غذاهای پرکالری (رژیم لاغری) ، که در نتیجه آن ، بدن برای دریافت انرژی به سراغ چربی ذخیره می رود، 2. از طریق افزایش فعالیت های فیزیکی
در تلاش برای کاهش وزن و لاغری سریع ، کاهش بیش از حد کالری می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد چون رژیم لاغری کم کالری افراطی، فعالیت آنزیم های ذخیره کننده چربی را افزایش می دهد و فعالیت آنزیم های چربی سوز در بدن را کاهش می دهد. علاوه بر محدود کردن مقدار مصرف کالری، توصیه می شود همین مقدار دریافتی را در 5 الی 6 وعده غذایی کوچک در روز ، تقسیم کنید. این کار باعث افزایش سوخت و ساز بدن و همچنین کاهش میل به شیرینی و نشاسته می شود. صبحانه باید بزرگترین وعده غذایی روز باشد چون صبحانه کامل باعث به کار افتادن سوخت و ساز بدن می شود و در نتیجه در طول روز ، میزان چربی بیشتری خواهید سوزاند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لاغری شکم و پهلو بر روی لینک کلیک نمایید.

مراقب مصرف چربی باشید و چربی های خوب را به طور کامل حذف نکنید

مصرف زیاد چربی منجر به تجمع چربی در ناحیه شکم و سایر بخش های بدن می شود. چربی ها ، نسبت به پروتئین ها و کربوهیدراتها ، دو برابر بیشتر کالری دارند. همچنین توجه داشته باشید که نباید تمامی چربی ها را رژیم غذایی مفید حذف کنید. اسیدهای چرب ضروری – که به مقدار فراوان در غذاهایی مثل آجیل ، دانه ها ، ماهی چرب ، و غلات کامل خام یافت می شود- برای عملکرد مناسب بدن لازم است. بدن نمی تواند این نوع از چربی را تولید کند بنابراین می بایست آن را از طریق رژیم غذایی دریافت کند. در مقابل ، باید از مصرف چربی های اشباع شده، که در غذاهای دارای منشا حیوانی ، مثل گوشت و فراورده های لبنی ، یافت می شود، اجتناب کرد.

از کربوهیدرات‌هایی که دارای شاخص گلیسمی پایین هستند استفاده کنید

کربوهیدرات‌های دارای شاخص گلیسمی بالا ، به سرعت در بدن شکسته می شوند و منجر به افزایش سریع سطح قند خون شده که در نتیجه باعث می شود لوزالمعده ، انسولین زیادی ترشح کند. وجود انسولین برای بدن ضروری است چون این امکان را به بدن می دهد که برای تامین انرژی از گلوکز استفاده کند اما مقدار زیاد آن باعث تجمع چربی می شود. در مقابل ، کربوهیدراتها یی که شاخص گلیسمی آنها پایین است ، و برای هضم شدن به زمان زیادی نیاز دارند ، به میزان بسیار کمی ، باعث افزایش سطح قند خون و انسولین می شوند. به علاوه ، چون غذاهای با شاخص گلیسمی پایین ، به طور آهسته و مداوم انرژی بدن را تامین می کنند، در نتیجه اشتها کاهش می یابد به همین دلیل در برنامه رژیم لاغری جایگاه ویژه‌ای دارند. بیشتر سبزیجات غیر نشاسته ای ، حبوبات و میوه میزان شاخص گلیسمی پایینی دارند در حالی که سیب زمینی و غذاهای سرشار از کربوهیدرات‌ها ی تصفیه شده، در شاخص گلیسمی ،رتبه بالایی دارند.

مصرف فیبر را افزایش دهید

یکی از مهمترین مواد رژیم لاغری فیر می‌باشد. فیبر، بخشی از غذای گیاهی است که آنزیم های بدن ، نمی توانند آن را هضم کنند . بنابراین جذب خون نمی شوند و در نتیجه میزان کالری آن صفر است. به علاوه واقعیتهایی از قبیل اینکه غذاهای فیبر دار نیاز به جویدن بیشتری دارند و مغز ده دقیقه دیرتر از شکم متوجه پر بودن آن می شود، همگی باعث می شوند که احتمال پرخوری کاهش یابد.
با کپساسین ، کالری بیشتری بسوزانید
مطالعات متعددی نشان می دهد که کپساسین (ماده تند فلفل قرمز) می تواند حرارت بدن را افزایش دهد ، در نتیجه بدن با افزایش حرارت ، کربوهیدرات و چربی بیشتری می سوزاند.

به میزان کافی ویتامین D مصرف کنید

ویتامین دی ، یک ویتامین محلول در چربی است که به طور طبیعی در غذاهایی مانند جگر ، زرده تخم مرغ، ماهی ، فراورده های لبنی غنی شده با ویتامین دی، وجود دارد. با این حال ، بسیاری از افراد، ویتامین دی مورد نیاز خود را با قرار گرفتن در معرض نور خورشید به دست می آورند که این کار باعث می شود بدن ویتامین دی مورد نیاز خود را به طور مصنوعی تولید کند. کمبود ویتامین دی ، با افزایش تجمع چربی و چاقی مرتبط است.

از کاتچین برای افزایش سوزاندن چربی استفاده کنید

در سالهای اخیر ، کاتچین – ترکیبات فیتوشیمیایی که عمدتا در چای سبز یافت می شود- به خاطر توانایی زیاد در سوزاندن چربی ، به خصوص چربی ناحیه شکم ، مورد توجه بسیار قرار گرفته و وارد فهرست رژیم لاغری شده است. این باور وجود دارد که تاثیر ترکیبات موجود در چای سبز بر روی بدن ، به خاطر توانایی این ماده در افزایش مصرف انرژی و اکسیداسیون چربی می باشد.

به میزان کافی از ویتامین های B مصرف کنید

اگر می خواهید چربی اطراف شکم را آب کنید ، رژیم لاغری تان می بایست حاوی مقدار کافی از ویتامین باشد. ویتامین های بی ، نقش مهمی در تبدیل چربی ، پروتئین ها و کربوهیدراتها، به انرژی Bهای گروه
دارند. از جمله مزایای ویتامین های بی ، کمک به افرادی است که می خواهند وزن خود را کم کنند. برای می تواند به افرادی که به خاطر مقاومت انسولین ، دور کمرشان چاق شده کمک کند،B3مثال ، ویتامین
مقاومت انسولین بدین معناست که بدن به درستی به انسولین تولید شده توسط لوزالمعده ، واکنش نشان ، برای جذب مناسب روی (یک ماده مغذی مهم برای کاهش چربی) ،B6نمی دهد. از طرف دیگر، ویتامین
ضروری است.

از غذاهای سرشار از ویتامین C استفاده کنید

بر اساس پژوهش‌های انجام شده، رابطه مستقیمی بین سطح پایین ویتامین سی در خون و تجمع چربی ، به خصوص اطراف شکم وجود دارد. بر اساس شواهد، سطوح بالاتر ویتامین سی به بدن کمک می کند که هنگام ورزش ، چربی بیشتری بسوزاند. ویتامین سی ، برای تولید کارنتین، ضروری است. کارنتین ترکیبی است که باعث می شود بدن به جای ذخیره چربی ،آن را به سوخت تبدیل کند و همچنین سطح انرژی بدن را حفظ کند.

برای تنظیم ساختار بدن از کلسیم استفاده کنید

نقش کلسیم در حفاظت از دندان‌ها و استخوان‌ها ، کاملا شناخته شده است . شواهد نشان می دهد که کلسیم نقش مهمی در متابولیسم انرژی و تنظیم ساختار بدن ایفا می کند. یک رژیم لاغری سرشار از کلسیم ، باعث کاهش وزن بیشتر ، شاخص توده بدنی پایین تر ، کاهش اندازه دور کمر ، و کاهش بافت چربی شکمی می شود. منابع خوب کلسیم عبارتند از : شیر ، و سایر فراورده های لبنی و همچنین بیشتر سبزیجات سبز رنگ و غذاهای دریایی.

از غذاهای ید دار استفاده کنید تا مانع از کم کاری غده تیروئید شوید.

یا نرخ مصرف انرژی بدن به هنگام(BMR)ید ، برای عملکرد مناسب غده تیروئید که نرخ متابولیسم پایه
استراحت ، را کنترل می کند ضروری است. کمبود ید می تواند منجر به کم کاری تیروئید شود که در نهایت باعث افزایش وزن یا ممانعت از کاهش وزن می شود. غذاهای سرشار از ید عبارتند از : سبزیجات دریایی ، ماهی دریا، ماست ،شیر ، تخم مرغ ، و توت فرنگی