درمان تغییر رنگ واژن با ویتامین d

ویتامین D و درمان خشکی و تغییر رنگ واژن

خانم ها بعد از زمان یائسگی دچار مشکلات زیادی می شوند که در جاهای مختلف بدن آن‌ها نمود پیدا می کند. یکی از مشکلاتی که در بدن زن بعد از یائسگی و یا به دلیل بیماری های مختلف ایجاد می شود، رنگ پریدگی و خشکی واژن است.

 این مشکل می تواند بسیار عذاب آور باشد. استفاده از داروهای مختلف مدتی ممکن است جواب مناسبی به فرد دهد، اما پس از مدتی بدن با آنها سازگار شده و کارایی آنها از بین می رود. اخیراً تحقیقاتی که صورت گرفته، نشان می دهد که ویتامین D می تواند به مراتب بیشتر از داروهای دیگر روی این مشکلات اثر مفید داشته باشد. در این تحقیق که روی 44 نفر به مدت 8 هفته روی تاثیر ویتامین D روی درد و خشکی واژن صورت گرفت نشان از تاثیر مثبت این ویتامین داشت.


ویتامین D چیست و چگونه روی درمان خشکی و تغییر رنگ واژن مؤثر است؟


درمان خشکی واژن با لیزر مونالیزاتاچ یکی از ویتامین های محلول در چربی ویتامین D است که در بدن تولید نمی شود. از این رو از طریق مواد غذایی، آفتاب گرفتن و با پیشرفت پزشکی به صورت مکمل های دارویی به صورت قرص و یا شیاف استفاده می گردد. برای درمان خشکی واژن و روشن شدن پوست واژن آن می توان از ویتامین دی در غذاهای مختلف استفاده کرد. البته شاید این روش خیلی کارساز نباشد به همین علت بهتر است از مکمل ها به صورت قرص و در صورت که نیاز باشد از ویتامین D به صورت شیاف استفاده شود.

 

یکی از فواید ویتامین D ایجاد رطوبت برای پوست های خشک است. ویتامین D با تکثیر سلولهای مخاطی واژن و ایجاد رطوبت می تواند خشکی واژن را به خوبی درمان کند. هنگامی که سلولهای مخاطی روی واژن بیشتر تولید شوند، رطوبت کافی در این ناحیه به وجود می آید و خشکی واژن درمان می شود.

 

همچنین با دریافت رطوبت کافی، رنگ پریدگی و تغییر رنگ واژن نیز از بین خواهد رفت. طبق آزمایش‌هایی که روی افراد مختلف انجام گرفته است، ویتامین D بسیار مؤثرتر از داروهای مختلف دیگر می تواند این عارضه را درمان کند و در عوارض جانبی نیز برای بدن به همراه ندارد. در حقیقت ویتامین D خشکی واژن و PH آنرا که حاصل از آتروفی زنان است کاهش می دهد.

 

راهکار این مطلب یکی از پیشنهادات ماست. همچنین شما می توانید برای مشاوره رایگان و استعلام هزینه درمان خشکی واژن و سفید کردن واژن با لیزر با ما تماس بگیرید. 88647878

مطالب دیگر

با ما در تماس باشید

88647878