آیا کرم سفید کننده واژن موثر است؟

تیرگی ناحیه واژن یکی از عواملی است، که بروز آن باعث ایجاد ناراحتی و نگرانی در زنان می شود. از این رو زنان برای درمان تیرگی واژن، از هر راه حلی که وجود دارد، اعم از درمان های خانگی تا خرید کرم های سفید کننده واژن استفاده می نمایند، تا تیرگی واژن برطرف شود.

اما همیشه این سوال مطرح است که آیا کرم سفید کننده واژن موثر است؟ و یا اینکه کدام روش بهتر است؟ درمان خانگی یا استفاده از دارو های شیمیایی؟

تاثیر کرم سفید کننده واژن بر تیرگی این ناحیه

رفع تیرگی با لیزر بهتر است یا کرم کرم های روشن کننده واژن با کاهش رنگدانه ملانین موجب سفید شدن پوست واژن می شوند. در میان بازار بزرگ محصولات آرایشی و بهداشتی، تولید محصولاتی که می توانند باعث رفع تیرگی ناحیه واژن شوند، به دلیل اهمیتی که دارند، دارای جایگاه ویژه ای هستند. متاسفانه بی اعتمادی به درجه کیفی آن در کشور تولید کننده و یا تقلبی بودن این محصولات انتخاب را مشکل کرده است. این کرم ها اغلب بر پایه گیاهی بوده که مواد آن ها در آزمایشگاه سنتز می شود.

این نکته که آیا کرم سفید کننده واژن واقعا موثر است یا خیر، راهی است برای انتخاب محصولات متنوع از این دسته. کرم های سفید کننده خود به دو دسته بزرگ تقسیم می شوند. کرم های سفید کننده ای که کاملا پایه گیاهی داشته و کرم هایی که بر اساس مواد موجود در طبیعت سنتز می شوند. دسته اول که کاملا بر پایه مواد گیاهی بوده و دارای ضریب خطر صفر می باشد و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. اما محصولات دوم بر پایه مواد شیمیایی است که در آزمایشگاه ساخته می شود و باید حتما در استفاده از آن ها نهایت دقت را نمود.

ترکیبات مضر در کرم های روشن کننده

مواد شیمیایی در ترکیبات برخی از کرم های سفید کننده پوست وجود دارد که موجب آسیب پوست ناحیه تناسلی بانوان می گردند. ترکیباتی همانند جیوه، استروئیدها، پارابن، هیدروکوئینون* و برخی ترکیبات معطر که درصد استفاده از آنها در فرمولاسیون کرم روشن کننده بر روی مضر بودن آن تاثیرگذار است.

* این ماده بعنوان بی رنگ کننده در ترکیبات کرم های روشن کننده استفاده می شود و در صورتی که درصد کمی از این ماده استفاده شده باشد مضر نمی باشد.

ترکیبات مفید در کرم های روشن کننده

ترکیبات مضر، جایگزین هایی نیز دارند که می توان در ترکیبات استفاده کرد و عوارضی از خود باقی نگذارد. ترکیباتی شامل گلیسیرین، رتینول، ویتامین E، روغن های گیاهی و استفاده از روغن های معطر گیاهی بجای ترکیبات شیمیایی معطر.

آیا کرم سفید کننده واژن موثر است یا استفاده از درمان های خانگی؟

داروهایی شیمیای همیشه برای تسریع در درمان بوده و میزان موثر بودن درمان، در ساخت آن ها در اولویت می باشد. بنابراین اگر در سفید کردن واژن بسیار عجول هستید و به دنبال راهی آسان می باشید، استفاده از کرم های سفید کننده، می تواند برای شما موثر باشند. اما اگر به درمان های شیمیایی اطمینانی ندارید، استفاده از درمان های خانگی یا سفید کردن واژن با لیزر برای شما موثرتر هستند.

شما گزینه زیبایی را انتخاب کرده اید. همچنین شما می توانید برای مشاوره رایگان و آگاهی از هزینه رفع تیرگی و سفید کردن واژن و ناحیه تناسلی با لیزر با ما تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.  88647878

مطالب دیگر

 
 
 

با ما در تماس باشید

88647878