داروهایی برای درمان خشکی واژن

از چه دارویی برای درمان خشکی واژن استفاده کنیم؟ خشکی واژن یک بیماری زنانه است که در بعضی از خانم ها به خصوص در زمانی که به سن یائسگی می رسند، رایج است. این بیماری هنگام رابطه جنسی بسیار آزار دهنده است و برای درمان خشکی واژن می توان از درمان های مختلفی می توان کمک گرفت.

درمان های گیاهی، درمان خشکی واژن با لیزر مونالیزاتاچ و درمانی برای بهبود خشکی واژن مورد استفاده قرار می گیرند.

درمان دارویی خشکی واژن

برای اینکه بتوان از خشکی واژن و اثرات آزار دهنده آن جلوگیری کرد یا آن را درمان کرد، باید از داروهای مکملی برای این بیماری استفاده برد.

استفاده از کرم مرطوب کننده واژینال: این کرم به صورت موضعی مصرف می گردد و می تواند خشکی واژن را تا مدتی بهبود دهد. این مرطوب کننده از خروج آب بافت های واژن جلوگیری می کند.

درمان خشکی واژن

استروژن درمانی: از انواع مختلف داروهای استروژن دار برای مصرف واژینال استفاده می شود. که شامل پماد، قرص و یک حلقه واژینال است.

⇐ نحوه مصرف قرص استروژن: روزی یکبار به مدت 14 روز و بعد از آن هفته ای دوبار تا درمان خشکی واژن، بوسیله اپلیکاتور داخل واژن قرار می گیرد.

 

نحوه مصرف کرم استروژن: این دارو نیز همانند قرص، بوسیله اپلیکاتور داخل واژن قرار می گیرد. استفاده از این دارو، روزی یکبار به مدت 1 تا 2 هفته و سپس هفته ای 1 تا 3 بار. بدلیل عوارض دارو استروژن، برای مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید.

 

نحوه مصرف حلقه استروژن: حلقه واژینال توسط متخصص یا خود فرد وارد واژن می شود و با چسبیدن به لایه داخلی آن به صورت فعال ترشح استروژن را افزایش می دهد و از این طریق به درمان خشکی واژن کمک شایانی می کند. البته این حلقه ها هر سه ماه یک بار باید تعویض و جایگذاری شود.

از عوارض داروهای استروژن دار می توان درد سینه و خونریزی را بیان کرد.

داروی اسپمفین: این دارو اثرات شبیه استروژن دارد. بسیاری از بیماران به مصرف استروژن حساسیت دارند، به همین علت از داروی اسپمفین برای آن‌ها تجویز می شود. این دارو به صورت قرص است و می توان با استفاده از آن اثر مطلوب آن را بر واژن مشاهده کرد. از عوارض این دارو می توان گرگرفتگی را نام برد.

در بین این درمان ها بعضی از متخصصان درمان با استروژن را به صورت واژینال توصیه می کنند، زیرا این ماده می تواند از عفونت های مختلف ناحیه تناسلی و واژن جلوگیری به عمل آورد اما باید قبل از استفاده حتما با پزشک زنان خود مشورت کرد.

 

همچنین شما می توانید برای مشاوره رایگان و آگاهی از درمان دائمی خشکی واژن با لیزر مونالیزاتاچ با ما تماس بگیرید. همکاران ما همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. 88647878

مطالب دیگر

با ما در تماس باشید

88647878