آیا مام زیربغل ضرر دارد؟

فصل تابستان یکی از فصول سال است که بسیاری از افراد از آن فراری اند، بخصوص اشخاصی که در مناطق جنوبی کشور و یا در نواحی شرجی زندگی می کنند.

حتما شما هم دلیل این امر را حدس زده اید. بله درست است، تعریق زیاد. عرق کردن زیاد یکی از معضلاتی است که در بیشتر مواقع حتی فرد را مجبور می کند که از خانه بیرون نرود. مام یکی از محصولات بهداشتی است که می تواند نقش موثری در این موضوع داشته باشد و اگر فرد از یک مام خوب و باکیفیت استفاده کند تا حدی می تواند بر مشکلات موجود غلبه نماید. اما آیا استفاده از مام زیربغل ضرر دارد؟

 

از کدام مام های زیربغل استفاده نکنیم؟

مواد مضر مام یا ضدعرق ها

استفاده از مام زیربغل در میان مردم بسیار متداول است و به آن ها کمک می کند که بتوانند به صورت موقت مشکل عرق و بوی بد آن را برطرف سازند. بدیهی است که استفاده از مام زیربغل می تواند برای گروهی از مصرف کنندگان ایجاد آلرژی کند و نشانه هایی از قرمزی، خارش و یا خشک شدن پوست را به همراه داشته باشد. به این افراد توصیه می شود که چند ساعت بعد از مالیدن مام به این ناحیه سعی کنند آن را تمیز کرده و بشویند تا در بلند مدت با حساسیت های پوستی مواجه نشوند.

 

آلومینیوم

برخی از محققین ادعا کرده اند که استفاده از مام ها یا ضد عرق هایی که دارای ترکیبات آلومینیوم هستند موجب سرطان سینه می شوند. اما تحقیقات کاملی در این زمینه صورت نگرفته است. با این حال بدلیل تجمع این ترکیبات در بدن پیشنهاد می شود افرادی که دارای عارضه های کلیوی هستند، از ضد عرق های آلومینیوم دار استفاده نکنند.

پارابن

یکی از مواردی که می توان درباره ممنوعیت استفاده از مام زیربغل به آن اشاره نمود خرید نمونه هاییست که در آن از پارابن بهره گرفته شده است. پارابن از پرکاربردترین ترکیبات در محصولات مراقبت پوستی است. این ماده بدلیل خواص آنتی باکتریال، عملکرد مناسب (افزایش چشمگیر دوره عمر محصولات) و قیمت ارزان در بیشتر محصولات بهداشتی استفاده می گردد. از آنجا که پارابن عملکردی شبیه به استروژن دارد لذا باید از تهیه و مصرف چنین محصولاتی خودداری کنیم تا دچار عارضه های مرتبط با آن نشویم. عارضه هایی مانند التهابات پوستی، سرطان و واکنش های حساسیتی.

فتالات

ماده ای که برای ماندگاری بیشتر محصولات بهداشتی اضافه می شود. تحقیقات نشان می دهد این ماده تا 70% خطر دیابت در خانم ها را افزایش می دهد.

تریکلوزان

تریکلوزان ماده ای است برای از بین بردن باکتری ها که تعادل هورمونی بدن را بهم ریخته و سبب اختلال در غدد درون ریز می گردند.

مطالب دیگر

 
 
 

با ما در تماس باشید

88647878