بهترین روش شستشوی واژن - ناحیه تناسلی

شستشو و بهداشت ناحیه تناسلی-ادراری بسیار با اهمیت است. آلودگی در این ناحیه می تواند عفونت های حاد را به وجود آورد.

راه های مختلفی برای شستشوی واژن وجود دارد، که هر کدام مزایا و معایبی دارند. اما این را بخاطر بسپارید که قسمت واژن بدلیل PH پایین خود، مانع از رشد ارگانیسم های خارجی می شود و سلامتی خود را به خوبی حفظ می کند. در واقع واژن دارای خاصیت خود تمیزشوندگی است. اگر PH واژینال شما در شرایط عادی است پیشنهاد می کنیم از آب برای شستشو استفاده کنید.

روش های مختلف شستشوی واژن یا ناحیه تناسلی- ادراری:

شستشوی صحییح واژن شستشو با آب و مواد شوینده مانند صابون و شامپو

شستشو ناحیه ادراری – تناسلی با ژل های شستشو مخصوص این نواحی

شستشو با مواد طبیعی مانند سرکه و نمک

تمیز کردن ناحیه تناسلی- ادراری با آب ساده

شستشوی کامل ناحیه تناسلی – ادراری توسط ماما

تمامی این روش ها می توانند برای شستشوی واژن مورد استفاده قرار بگیرند، اما ممکن است افراط در شستشو و یا استفاده از مواد شوینده قوی، باکتری ها و قارچ های هم زیست، که برای بدن و ناحیه تناسلی- ادراری مفید هستند را از بین ببرد. شستشو با صابون و شامپوهای معمولی PH نرمال ناحیه تناسلی- ادراری را به هم میزند و عامل رشد و یا از بین رفتن باکتری ها و قارچ ها می شود.

ژل های شستشو اگر به صورت دائم مصرف شوند، ممکن است خود باعث عفونت شوند. زیرا این ژل ها نمی توانند تشخیص دهند که کدام باکتری و قارچ ها مفید هستند، و کدام نوع مضرند؛ به همین خاطر همه را از بین می برند و در کار ناحیه تناسلی – ادراری اختلال ایجاد می کنند. هم چنین این روش های شستشو ممکن است موجب خشکی واژن شود.

ویتامین D و درمان خشکی و تغییر رنگ واژن

درمان خارش، سوزش و خشکی واژن

شستشو توسط ماما نیز فقط در مواقعی که مشکلات جدی و عفونت های شدید وجود دارد انجام می گیرد.

بهترین راه شستشوی واژن کدام است؟

باز هم پیشنهاد می کنیم، اگر مشکل خاصی ندارید (تغییرات ناچیز در pH واژن گاهی موجب عفونت با مخمر و یا درد خواهد شد) و می خواهید بهداشت خود را به خوبی رعایت کنید، توصیه می شود که با آب ساده واژن را شستشو دهید و آن را خشک کنید. اما اگر فکر می کنید نیاز بیشتری به شستشوی ناحیه تناسلی- ادراری خود دارید، بهترین روش شستشوی چند روزی یک بار با صابون و شامپوی بچه است.

این مواد PH خنثی دارند و تأثیر چندانی روی دستگاه تناسلی- ادراری نمی گذارند. باید بدانید که این ناحیه با ترشح مواد و هورمون هایی خود را شستشو می دهد، و نباید زیاد وسواس به خرج دهید وگرنه عفونت ها بروز می کنند.

 

از روش های درمانی عفونت قارچی واژن و خشکی واژن درمان غیر دارویی و قطعی لیزر مونالیزاتاچ می باشد. شما می توانید برای مشاوره رایگان و آگاهی از روند درمان عفونت قارچی واژن با لیزر مونالیزاتاچ با ما تماس بگیرید. 88647878

مطالب دیگر

با ما در تماس باشید

88647878