آیا قرص ضدعرق زیربغل موثر است؟

عرق کردن سبب خنک تر شدن بدن انسان می شود اما هیپرهیدروز یا عرق بیش از حد زیربغل یک وضعیت پزشکی است...

این عارضه برای فرد بسیار آزار دهنده بوده و بیش از میزان نرمال و طبیعی در بدن فرد رخ می دهد. یکی از مشکلات شایع در مورد تعریق زیاد، مربوط به عرق زیربغل است که افراد را بسیار درگیر خود می کند. انواع درمان های متنوع برای رفع این معضل توسط پزشکان توصیه می شود که یکی از آن ها استفاده از قرص ضدعرق زیربغل می باشد که در ادامه راجع به موثر بودن و یا نبودن آن بحث می کنیم.

اثربخشی قرص های ضدعرق زیربغل

آناتومی تعریق زیربغل- تاثیر قرص در تعریق زیربغل بد نیست بدانید که درمان توسط داروها موثر است اما در عین حال با عوارض جانبی متعددی همراه می باشند که نباید از آن ها غافل بود. قرص ضدعرق زیربغل نیز از این موضوع مستثنی نیست.

برخی از آنتی کولینرژیک هایی که برای درمان عرق بیش از حد استفاده می شوند شامل قرص های بنزتروپین و اکسی بیوتینین هستند که از طریق مسدود کردن انتقال دهنده های عصبی اثر می کنند که پیام رسان های شیمیایی می باشند و باعث تقویت غده عرق برای تولید عرق بیش از حد خواهند شد دارای عوارض جانبی از جمله تار شدن دید، تپش قلب، خشکی دهان و یبوست هستند.

مطالب مرتبط

بوتاکس تعریق زیاد زیربغل، کف دست و پا

هیوسسیامین یکی از بهترین قرص ها برای درمان عرق زیربغل است که با مسدود کردن سیگنال های سیستم اعصاب مستقل اثر می کند، اما باعث ایجاد خشکی دهان، سردرد و سایر عوارض جانبی می شود.

مسدود کننده های بتا مانند پروپرانول با مسدود کردن گیرنده های بتا مثل آدرنالین و نور آدرنالین کار می کنند. این مواد شیمیایی مسئول ایجاد اضطراب و استرس هستند. پروپرانول در از بین بردن اضطراب و استرس که در عرق کردن بدن و زیربغل موثر است تاثیر خود را نمایان خواهد کرد.

بنابراین به یاد داشته باشید که قبل از مصرف هر نوع قرص باید ابتدا از عدم به وجود آمدن عارضه های بعدی اطمینان حاصل کرد و سپس برای مصرف اقدام نمود. استفاده از قرص های ضدعرق زیربغل را حتما طبق نظر پزشک انجام دهید..

 

 

از دیگر روش های درمانی تعریق زیاد زیربغل، بوتاکس زیربغل می باشد. شما می توانید برای مشاوره رایگان و آگاهی از روند درمانی تعریق زیاد زیربغل با ما تماس بگیرید. 88647878

مطالب دیگر

 
 
 

با ما در تماس باشید

88647878