عوارض استفاده از صابون برای شستشوی واژن

بعضی از خانم ها فکر می کنند برای جلوگیری از عفونت ناحیه ی واژن، باید زود به زود این ناحیه را شستشو دهند....

حتی باید از مواد شوینده ی قوی مانند صابون استفاده کنند. اما بهتر است بدانید که واژن تا حد زیادی خودشویی انجام می دهد، و نیازی به شستشوی مکرر آن نیست. محیط واژن از خود مواد و هورمون هایی ترشح می کند که می تواند تا حد زیادی جلوی عفونت ها و بیماری های واژن را بگیرد. اما دست کاری و شستشو با مواد شوینده ای مانند انواع صابون ها می تواند خود عوارض مختلفی ایجاد کند.

 شستشو واژن با صابون چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

عوارض شستشوی واژن با صابون

هنگامی که واژن با صابون شسته می شود، PH طبیعی که برای آن در نظر گرفته شده است، دچار تغییرات می شود. در این حالت، قارچ ها و باکتری هایی که برای واژن مفید هستند، و در داخل آن قرار دارند، نیز آسیب می بینند و از بین می روند؛ در این شرایط بعد از اتمام اثر صابون، باکتری ها و قارچ های مضر به سرعت رشد می کنند و باعث عفونت در نواحی واژن می شوند.


مطالب مرتبط:
بهترین روش شستشوی واژن
 سفید کردن واژن با لیزر

صابون ها به دلیل عطر و بویی که دارند خود ایجاد حساسیت در ناحیه ی واژن می کنند. به همین علت ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی از جمله خشکی و التهاب در این ناحیه شوند.

شستشوی واژن با صابون آنتی باکتریال این عوارض را شدیدتر می کند.

پس برای شستشوی واژن بهترین گزینه می تواند شستشوی ساده با آب باشد، و پس از شستشو، این ناحیه باید با یک دستمال نرم و بدون عطر خشک شود. اما اگر در حین استحمام می خواهید واژن خود را شستشو دهید، بهتر است از صابون ها و شامپوهای ملایم مانند صابون و شامپوی بچه استفاده کنید. زیرا این صابون ها دارای PH خنثی هستند، و باعث می شوند که تعادل اسید و باز در ناحیه واژن به هم نخورد و مشکلاتی که ذکر شد به وجود نیاید.

مطالب دیگر

 
 
 

با ما در تماس باشید

88647878