ارتباط بیومکانیک پا، کفش پاشنه بلند و میخچه

ارتباط بیومکانیک پا، کفش پاشنه بلند و مخچه چگونه است؟چرا کفش پاشنه بلند کمتر بپوشیم؟

بیومکانیک پا، ترکیبی از ماهیچه ها، استخوان ها، تاندون ها و رباط ها است که برای پشتیبانی و حرکت دادن بدن انسان به سبک خاصی طراحی شده است.

عوارض استفاده از کفش پاشنه بلند تپای انسان شامل 26 استخوان است که به 3 بخش تقسیم بندی شده است: استخوان قوزک پا، استخوان های انگشت و استخوانهای  کالکانه یا پاشنه. استخوان پاشنه یا Calcaneus  قسمت عقبی پا را تشکیل می دهد و بزرگترین استخوان پا است. این استخوان برای تحمل کردن بخشی از وزن بدن هنگام ایستادن، قائمه بودن  و همچنین  پخش کردن شوک و اثر ضربه شدید به سمت بالا بین دو استخوان زانو و به سمت خارج از پا طراحی شده است.

 

قوس‌های کف پا موجب کاهش میزان نیروی واره از طرف زمین بر بدن ما می شود و موجب انعطاف پا در برابر فشار هنگام راه رفتن می گردد. با پوشیدن کفش پاشنه بلند، میزان سطح قوس را کاهش می دهد و خط میانی پا تحت فشار قرار می گیرد. با طولانی شدن زمان صافی قوس و کشیدگی پا، ناراحتی و بیماری های بیومتریک کف پا افزایش می یابد. معمولا این افراد به عارضه هایی همچون تاول، میخچه، کمر درد، سرگیجه مبتلا می شوند. عارضه ای مانند میخچه زمانی بوجود می آید که فشار وارده بر پوست کف دست یا کف پا حالت بیضی شکل داشته باشد. اگر تحریک پوست ادامه دار باشد، پس از درمان و حذف میخچه (غیر از درمان های خاص)، پوست مجدد تولید میخچه می کند.

 

 تقسیم وزن در پا

عوارض کفش پاشنه بلند در میخچه

توزیع وزن و فشار در پا، بصورت 40% قسمت بول پا (جلوی پا) و 60 % قسمت پاشنه پا انجام میگیرد. پوشیدن یک کفش پاشنه بلند، موجب عدم تعادل در تقسیم وزن خواهد شد: 90% قسمت جلوی پا و 40% قسمت پاشنه پا

بعنوان مقایسه، میزان فشار پاشنه یک فیل و پاشنه یک زن (دارای کفش پاشنه بلند) یکسان و برابر 6000 PSI می باشد. این یکسان بودن میزان فشار بدلیل، مساحت سطحی است که فشار به آن اعمال می شود. پاشنه فیل دارای مساحت بیشتری بوده و فشار تقسیم می گردد، اما در کفش های پاشنه بلند، فشار به یک قسمت وارد خواهد شد.

کفش های پاشنه بلند احساس خوب و زیبایی خاصی القا می کند. پیشنهاد می کنیم حتی الامکان 2 یا 3 بار در هفته از کفش های پاشنه بلند استفاده کنید. یادتان باشد زیبایی در کنار سلامتی ارزشمند است.

 

شما می توانید برای مشاوره رایگان و آگاهی از روند درمان دائمی و برداشتن میخچه پا با ما تماس بگیرید. 88647878

مطالب دیگر

 
 
 

با ما در تماس باشید

88647878