دلیل عرق کردن در سرما

5 دلیل عرق کردن در زمستان

عرق کردن در تابستان یا در یک روز گرم آفتابی بعد از کلی فعالیت می تواند برای افراد بسیار عادی باشد، اما عرق کردن در زمستان وقتی که هوا سرد است و یا بعد از اینکه شما دوش گرفته اید بی شباهت به یک کابوس نیست...

در ابتدا افرادی که از این موضوع رنج می برند باید دلیل عرق زیر بغل در زمستان را حتما ریشه یابی کنند. همه ما هدف اولیه عرق کردن را می دانیم: تنظیم دمای بدن هنگامی که درجه حرارت خارجی بالاست اما چرا در سردترین روزهای زمستان برخی از افراد باز هم عرق می کنند؟
در هر زمانی که بدن غیر طبیعی عمل می کند، قصد دارد چیزی را به ما اعلام کند. در این مورد عرق کردن زیاد و غیر عادی، مستثنی نیست. در زیر به 5 دلیل اصلی عرق کردن در زمستان می پردازیم.

5 دلیل عرق کردن در زمستان

 

کمبود اکسیژن علت عرق کردن در زمستان کمبود اکسیژن

کاهش اکسیژن در اطراف ما، بیشترین عامل عرق کردن در زمستان و هوای سرد می باشد. در صورتی که شما هم در فصل سرما عرق می کنید به تنفس خود دقت کنید.

تنفس شما عمیق و ممتد است یا کوتاه و مقطع؟ در صورتی که تنفس شما کوتاه است جای نگرانی نیست، کافیست کمی جای خود را عوض کنید و یا به یک پیاده روی در ساعات ناهار خود برای افزایش جریان خون بروید.

 

 

پایین بودن قند خون علت عرق کردن در زمستان• پایین بودن قند خون

اگر در وعده های غذایی، چیزی نخوریم و یا به مدت طولانی مواد غذایی نجویم، بدن ما عکس العمل نشان می دهد. عدم وجود گلوکز در جریان خون موجب ترشح آدرنالین می شود تا بدین صورت کمبود مواد غذایی را جبران کند. همچنین بدن بطور طبیعی زمانی که ما گرسنه هستیم، برای هضم غذا انسولین تولید می کند. این دو ماده با یکدیگر ترکیب می شود و سبب واکنش غیر طبیعی بدن ما خواهد شد. بدن در این حالت ممکن است موجب تعریق زیربغل شود.

 

 

مشکلات تیروئید علت عرق کردن در زمستان

• مشکلات تیروئید

اگر بطور دائم تعریق زیر بغل دارید، ممکن است نشان دهنده عارضه تیروئید پرکار باشد. از عملکردهای غده تیروئید، کنترل نحوه استفاده از انرژی ذخیره شده در بدن و تنظیم حساسیت سایر هورمون های مرتبط با این غده می باشد. بنابراین عرق کردن در فصل زمستان ممکن است بدلیل پرکاری تیروئید باشد. دقت کنید فعالیت بیش از حد تیروئید عوارضی همچون پوکی استخوان و مشکلات قلبی عروقی در پی دارد. پس اگر علائمی مانند خستگی، کاهش وزن ناگهانی، خواب آلودگی و یا موهای شکننده دارید سریع تر به دکتر مراجعه کنید تا از طریق دارو، پرکاری تیروئید کنترل شود.

 

عوارض جانبی دارو علت عرق کردن در زمستان

• عوارض جانبی دارو

از جمله عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی، قرص های فشار خون، برخی از داروهای سرماخوردگی و آنفولانزا و داروهای درمان خشکی دهان و بسیاری از داروهای دیگر، عرق کردن است. اگر دارویی مصرف می کنید بهتر از عوارض آنرا مطالعه کنید، ممکن است عرق کردن شما در زمستان بدلیل استفاده از این دارو باشد. بسیاری از پزشکان گزارش داده اند که تعریق شبانه، عوارض جانبی برخی از داروهاست. با این حال ممکن است این عمل تعریق در روز نیز اتفاق بیافتد.

ریلکسیشن و ورزش هایی مانند یوگا روش هایی موثر برای کاهش این عوارض هستند. این روش ها از تولید بیش از حد آدرنالین که محرک برخی از هورمون هاست جلوگیری می کند. همچنین بهتر است مصرف کافئین و شکر خود را کنترل کنید، زیرا مصرف بیش از حد آنها موجب افزایش فشار خون و تولید آدرنالین می شود.

 

هیپرهیدروز علت عرق کردن در زمستان

• هیپرهیدروز – تعریق بیش از حد

حدود 3 درصد از جمعیت آمریکایی ها از عارضه هیپرهیدروز رنج می برند. علائم این عارضه تعریق بیش از حد در کف دست، کف پا، صورت و زیربغل است. افرادی که دارای تعریق بیش از حد هستند بطور معمول روزانه 4 تا 5 برابر بیشتر از افراد عادی عرق می کنند و آب بدن خود را از دست می دهند. برای درمان دائمی عرق کردن زیاد زیربغل و یا کف دست و پا می توانید از بوتاکس زیربغل و یا بوتاکس کف دست و پا استفاده کنید.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه بوتاکس زیر بغل برای درمان تعریق زیاد با ما تماس بگیرید. آگاهی از روند درمان شما را در انتخاب بهترین روش درمان راهنمایی می کند. 88647878

مطالب دیگر

 
 
 

با ما در تماس باشید

88647878