درمان تعریق زیاد زیربغل، کف دست و پا

تعریق زیاد زیر بغل، کف دست و پا با بوتاکس

دلیل تعریق زیاد زیربغل، کف دست و پا چیست؟ روش های درمان تعریق زیاد کف دست و زیربغل چیست؟ آیا بوتاکس زیر بغل و بوتاکس کف دست و پا درمان دائمی تعریق زیاد می باشد؟ در این مطلب به شرح نحوه درمان عرق کردن زیاد زیربغل و کف دست و پا می پردازیم، برای مشاوره رایگان روی شماره تلفن کلیک کنید +982188647878

بدن ما برای تنظیم دمای خود از فرایند عرق کردن استفاده می کند. عرق محلول نمکی ضعیفی است که توسط غدد عرق اکرین که در سراسر بدن پخش شده است ترشح می شود. اما در برخی از نقاط بدن مانند زیربغل این غده ها حاوی پروتئین و اسیدهای چرب هستند که باعث ضخیم تر شدن ملکول های عرق و همچنین شیری یا زرد رنگ شدن آن می شود.

 

زیبایی یک انتخاب است
بهترین را انتخاب کنیم

 

 

هیپرهیدروز یا تعریق زیاد کف دست و پا و زیربغل

تعریق بیش از حد زیر بغل و یا کف دست و پا با نام علمی هیپرهیدروز، بیماری موضعی است که به زیاد عرق کردن ناحیه از بدن به علت ناشناخته گفته می شود. این عارضه معمولا در سنین 18 تا 54 سال خود را نشان می دهد. تخمین زده شده بین 2 تا 3 درصد آمریکایی ها از این عارضه رنج می برند. در شکل روبرو نقاطی که دچار هایپرهیدروز (hyperhidrosis)  یا تعریق بیش از حد زیربغل یا کف دست و کف پا می شود را نشان می دهیم.

درمان تعریق زیاد گرچه بیماری های عصبی، غدد درون ریز، عفونت و سایر بیماری های سیستمیک نیز می تواند باعث هیپیدروزیس شود. اما در اغلب موارد در افرادی که سالم هستند، رخ می دهد.

در نظر داشته باشید که تعریق زیاد زیربغل یا تعریق زیاد کف دست و پا یک مشکل خطرآفرین و تهدیدی برای سلامتی نمی باشد .اما موجب می شود در فعالیت های روزانه و روابط اجتماعی و شغلی به مشکل برخوریم و باعث محدودیت های روابط و اجتماعی ما می شود. تا حدی که به این عارضه معلولیت ساکت نیز می گویند. ترشحات تولید شده توسط این غده ها حاوی پروتئین و اسیدهای چرب می باشد که باعث ضخیم تر شدن مولکول های عرق و همچنین شیری یا زرد رنگ شدن آن می شود.

در ابتدا باید مشخص کنیم که آیا تعریق نقاطی از بدن ما طبیعی ست یا به علل دیگری است.  زمانی که هوا گرم است یا در سخنرانی هستید، همه افراد عرق می کنند. اما اگر شما دارای موارد زیر هستید، ممکن است شما دچار هیپرهیدروس و تعریق زیاد زیربغل و یا عرق کردن زیاد دست و پا باشید.

مشاوره با کلینیک زیبایی

نحوه تشخیص تعریق بیش از حد زیر بغل

تشخیص پزشکی

بعد از رد شدن عواملی مانند پرکاری تیروئید، دیابت، آسیب سیستم عصبی و سایر بیماری ها با در نظر گرفتن موارد زیر می توان تعریق زیاد زیربغل را تشخیص داد:

نحوه تشخیص تعریق زیاد کف دست تعریق زیاد در مناطقی مشخص شده بدن به مدت 6 ماه
تکرار تعریق در هفته، حداقل یکبار
وجود سابقه خانوادگی در بیمار
توفق تعریق منطقه ای در خواب
شروع عارضه در کمتر از 25 سالگی رخ دهد

تشخیص فردی

لباس هایتان همیشه خیس هستند.
مواد ضد تعریق  و دئودرانت ها جوابگو نیستند.
بدون هیچ دلیلی عرق می کنید.
کف دست و پایتان به شدت عرق می کند

راهکارهایی درمان تعریق زیر بغل در حالت عادی

در صورتی که تعریق بدن شما حالت عادی دارد اما به فکر درمان هستید می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید. راهکارهای زیر درمان دائمی و طولانی مدت تعریق زیاد زیربغل و یا کف دست و پا نیست. اگر راهکارهای زیر پاسخگوی شما نبود می توانید از راهکار بوتاکس زیربغل یا بوتاکس کف دست و پا استفاده کنید.

مشکلات تعریق زیاد زیربغل

م
جلوگیری از استرس: جلوگیری از اضظراب خود در درمان موقتی تعریق کف دست و پا موثر است.

ضد عرق antiperspirant و دئودورانت ها: ضد عرق ها از متشکل از موادی هستند که جلوی عرق کردن را میگیرد و غدد عرق را مسدود می کند. هرچه ضد عرق ها دارای ترکیبات آلومینیومی (بین 30 تا 45 درصد) بیشتری باشند تعریق را بهتر کنترل می کنند. این روش معایبی دارد.

× ابتدا اینکه بدلیل حساس بودن پوست زیربغل، ضدعرق ها موجب خارش و سوزش پوست می شود. و دوم اینکه استفاده طولانی مدت از آن موجب بی اثر شدن خاصیت دارویی این ضد عرق خواهد شد. این روش درمان مربوط به افرادی با تعریق بیش از حد زیربغل یا تعریق کف دست و پا نمی باشد.

درمان های خانگی: استفاده از مواد طبیعی مانند جوش شیرین، آبلیمو، سرکه سیب، زاج سفید و یا استفاده از تالک در درمان موقت بی تاثیر نیست.

درمان دارویی: داروهای آنتی کولینرژیک مانند روبینول برای درمان تعریق زیاد زیر بغل و کف دست و پا مورد استفاده قرار می گیرد. بدلیل عوارض دارویی و اثرات جانبی مانند خشکی دهان و تاری دید، افراد معمولا از این روش استفاده نمی نمایند.

 

بوتاکس زیر بغل و کف دست و پا

تاثیر بوتاکس زیربغل و بوتاکس کف پا و دست

ماده بوتولینوم (بوتاکس)، یک سم عصبی که می‌تواند به‌طور موقت موجب فلج عضلانی شود. متد بوتاکس عمدتا برای جلوگیری از چین و چروک پوست و درمان آن کاربرد دارد. اما بدلیل خاصیت فلج عضلانی، از این روش بطور گسترده برای درمان تعریق زیاد زیربغل و تعریق کف دست و پا نیز استفاده می شود. بوتاکس را می توان در اندام هایی که دارای تعریق زیاد هستند بکار برد. بوتاکس زیربغل و بوتاکس کف دست با مسدود کردن سیگنال های دریافتی از مغز به غدد مربوطه موجب کاهش تعریق زیربغل و یا کف دست و پا می شود.

بوتاکس کف دست و پا و بوتاکس زیربغل بدون درد با با درد بسیار کم بوده. در این روش با استفاده از یک سوزن باریک، میزان بسیار کمی بوتاکس یا دیسپورت به طور مقطع به نواحی مشخص شده ناحیه تعریق تزریق می شود. تعداد تزریق ها برای بوتاکس زیربغل به ارزیابی پزشک از ناحیه تحت درمان بستگی دارد. در زن و مرد بین 40 تا 50 واحد بوتاکس در 20 نقطه از پوست تزریق خواهد شد. مدت زمان این تزریق بین 30 تا 45 دقیقه زمان می برد.

عمدتا تزریق بوتاکس زیربغل و یا بوتاکس کف پا و کف دست نیاز به بی حسی ندارد. اما به منظور کاهش هرگونه ناراحتی حین تزریق، از تکنیک های بی حسی استفاده می کنیم.
در طی دو هفته یا زودتر شما نتایج عالی مشاهده می کنید. اینکه عرق کردن زیربغل یا تعریق کف دست و پا به شدت کاهش پیدا کرده است.

تاثیر بوتاکس تا چه زمانی

در صورت انجام صحیح توسط متخصص بطور کلی درمان بوتاکس کف دست وپا و زیربغل 6 تا 9 ماه و گاهی تا 12 ماه باقی می ماند که بعد از طی این دوره تزریق بعدی تکرار می شود. این متد پزشکی تا زمانی انجام می گیرد که بتدریج عملکرد اعصاب سمپاتیک بصورت نرمال رفتار کند و تعریق به حالت عادی برگردد.

هزینه بوتاکس دست و پا و بوتاکس زیربغل
عوارض جانبی بوتاکس زیربغل و کف دست و پا

بعد از تزریق عوارض جانبی وجود دارد که کوتاه مدت بوده و با برطرف شدن اثر تزریق ها از بین می رود

درد، قرمزی یا خارش در نواحی تزریق

سردرد و گرگرفتگی پس از تزریق

ضعف عضلات اطراف ناحیه درمان

انتقال تعریق به قسمت های دیگر بدن (احتمال بسیار ناچیز)

× متاسفانه بیشترین عارضه ناشی از بوتاکس در نتیجه ی استفاده از مواد دارویی ارزان، غیر استاندارد و انجام آن بوسیله افراد غیر متخصص در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی است.

مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس

درمان دائمی تعریق زیربغل و کف دست و پا

پس از تزریق بوتاکس ناحیه کمپرس میشود ویا از آیسپک استفاده میشود.

پس از بوتاکس کف دست و پا و زیربغل محدودیتی در کار کردن و فعالیت های بدنی (بجز سونا و ورزش های شدید) وجود ندارد.

موارد احتیاطی مصرف

در زنان باردار و یا مادران شیرده تجویز نمی شود. همچنین برای افرادی که دارای مشکلات عضلانی یا عصبی هستند یا تحت درمان هستند، تزریق بوتاکس برای تعریق زیاد زیربغل و کف دست و پا توصیه نمی شود.

در مواردی که قصد انجام تزریق در نواحی دیگر صورت مانند خط اخم در پیشانی نیز مدنظر شماست پیشنهاد می شود که با بوتاکس زیربغل و یا بوتاکس کف دست و پا، فاصله زمانی داشته باشد و به جلسه دیگر موکول شود.

هزینه بوتاکس

هزینه بوتاکس زیربغل و یا بوتاکس کف دست و پا به برند ماده دارویی آن و شرکت سازنده آن دارد. برای مشاوره بیشتر در مورد هزینه بوتاکس می توانید با ما تماس بگیرید. مشاوران ما در روزهای تعطیل نیز پاسخگوی نیاز شما هستند.

کلینیک زیبایی آذین حافظ زیبایی شماست.با ما در تماس باشید

88647878