درمان سیاهی دور چشم بصورت طبیعی

8 روش طبیعی و خانگی برای درمان سیاهی دور چشم

چطور سیاهی دور چشم را از بین ببریم؟ اگر بطور مداوم جمله "چقدر چشمات خسته ست؟" رو می شنوید، زمان آن است که برای درمان سیاهی دور چشم خود کاری انجام دهید.

باد زیر چشم و سیاهی دور چشم علل زیادی همانند سرماخوردگی، عفونت سینوسی، عوامل ارثی و ژنتیک، خشکی پوست، افزایش سن، استفاده طولانی از مانیتور، استرس‌ روانی و فیزیکی، رژیم غذایی نامناسب، کمبود خواب و ... دارد. تصویر زیر بصورت اینفوگرافیک، 8 روش درمان سیاهی دور چشم را نشان می دهد. مطالب زیر عکس این 8 روش درمان طبیعی و خانگی رفع سیاهی دور چشم را بصورت کامل تر بیان می کند.

 به جز روش های زیر شما می توانید از مزوتراپی برای درمان رفع تیرگی دور چشم نیز استفاده کنید. برای مشاوره رایگان کلیک کنید.  

88647878

 درمان گیاهی برای رفع سیاهی دور چشم

 

رفع تیرگی دور چشم با خیار رفع سیاهی دور چشم با خیار

میوه خیار بعنوان آب رسان، نرم کننده و روشن کننده پوست دور چشم شما عمل می کند. خیار را به صورت حلقه حلقه برش دهید و آنرا در یخچال قرار دهید تا سرد شود. سپس حلقه های آنرا به مدت 10 تا 15 دقیقه بر روی چشمان خود قرار دهید.

پس از درمان نیز می توانید این درمان خانگی و طبیعی را تا مدت ها ادامه دهید، بدلیل آنکه به صورت شما طراوت و تازگی می بخشد.

 

رفع سیاهی دور چشم با کمپرس سرد

قاشق فلزی سرد برای درمان سیاهی دور چشم

قاشق فلزی سرد می تواند با انقباض رگ های خونی زیرچشم، موجب به کاهش پف چشم و حذف حلقه‌های دور چشم کمک می‌کند.

 

سیب زمینی برای رفع سیاهی دور چشم

رفع سیاهی و پف دور چشم با سیب زمینی

خواص روشن کنندگی و سفید کنندگی سیب زمینی، کاملا مناسب از بین بردن تیرگی دور چشم و همچنین باد زیر چشم است. سیب زمینی را به صورت حلقه برش می زنیم و در یخچال قرار می دهیم. پس از سرد شدن آنرا بر روی چشم های بسته خود به مدت 10-15 دقیقه قرار  دهید.

رفع تیرگی دور چشم با روغن بادام

درمان سیاهی زیر چشم با روغن بادام

استفاده از روغن بادام برای درمان حلقه تیره دور چشم یکی از راحت ترین درمان های ممکن است. کافیست قبل از خواب دور چشم های خود را با کمی روغن چرب کنید (پوست زیر چشم بسیار حساس است، آنرا خیلی ملایم ماساژ دهید). صبح روز بعد از آب سرد برای شستن روغن استفاده کنید.

 

درمان حلقه سیاه دور چشم با نعنا

رفع حلقه های تیره دور چشم با برگ نعناع

نعنا در واقع یک شیر پاکن طبیعی است. نعناع را می توان بعنوان ضدعفونی کننده و تسکین دهنده پوست استفاده کرد. برگ له شده نعناع را بر روی زیر چشم خود به مدت 10-15 دقیقه قرار  دهسید. سپس برای تمیز کردن آن از پارچه مرطوب استفاده کنید.

 

چای کیسه ای برای روشن کردن دور چشم

برطرف کردن سیاهی دور چشم با چای کیسه ای

عناصر و مواد موجود در چای مانند تانین و آنتی اکسیدان موجب از بین رفتن سیاهی دور چشم، التهاب، تغییر رنگ پوست و باد زیر چشم خواهد شد. چای سیاه کیسه ای استفاده شده را در فریزر قرار داده، بعد بر روی چشم بسته خود به مدت 10-15 دقیقه قرار  دهید.

 

سبزیجات یخ زده

استفاده از سبزیجات برای روشن کردن دور چشم

سبزیجات یخ زده پیچیده شده در حوله تمیز را بر روی چشمانخود به مدت 10-15 دقیقه قرار  دهید.

 

 

گلاب برای رفع سیاهی دور چشم

استفاده از گلاب برای تیرگی دور چشم

گلاب، اکسیری معجزه گر برای بسیاری از عارضه های بدن انسان است. عصاره گل رز برای برای جوانسازی، رفع چین وچروک، روشن کنندگی پوست و تسکین چشم استفاده می شود. پنبه آغشته شده به گلاب خالص را بر روی چشمان خود به مدت 10 دقیقه قرار دهید. پس از استفاده از گلاب نیازی به شستشو ندارد.

 

نکات درمانی  سیاهی دور چشم

نکات دیگر

به میزان کافی آب بنوشید.

خواب شبانه کافی داشته باشید.

رژیم غذایی مناسب: کمبود مواد مغذی در وعده غذایی به  وجود سیاهی دور چشم کمک می کند.

 

مزوتراپی پوست درمانی سریع و طبیعی برای سیاهی دور چشم است. برای مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید. اطلاع از نوع درمان مزوتراپی شما را در انتخاب بهترین روش درمان راهنمایی می کند.  88647878

مطالب دیگر

 
 
 

با ما در تماس باشید

88647878